Proč se Putin nezúčastnil pracovní snídaně G20? Potřeboval se prospat.

Avatar
Původní autoři

17. 11. 2014    zdroj
Prezident Ruska Vladimír Putin vysvětlil svou nepřítomnost na pracovní snídani summitu “Velké dvacítky” (G20) v Austrálii a požádal, aby se na toto téma “nespekulovalo”, informuje “Interfax”. “Nešel jsem na společnou snídani, ale zůstal tam náš ministr financí. Do Vladivostoku letíme odsud devět hodin a dalších devět do Moskvy. Ještě je třeba se dostat domů a v pondělí jít do práce. A je třeba si alespoň 4-5 hodin pospat,” řekl Putin na závěrečné tiskové konferenci v Brisbane s tím, že se stihl rozloučit se s některými kolegy.

Prezident zdůraznil, že summit v Brisbane proběhl konstruktivně a efektivně. “Hostitelé summitu vytvořili příznivé prostředí pro práci “dvacítky”, přátelskou a věcnou atmosféru”, cituje agentura RIA Novosti Putina.

Australský ministerský předseda Tony Abbott zanechal o sobě podle něj “velmi dobrý” dojem: “Je to velmi schopný člověk, konkrétní, profesionálně řídil diskuse, disciplinovaný, všechny udržel v naplánovaném harmonogramu.” Putin poznamenal, že “Abbott dal každému šanci promluvit, když ne na jednom zasedání,tak na dalším.”

přeložila V. Grulichová