Obama už může kdykoliv vyhlásit válku Rusku ! Americká politika se radikalizuje !

Marco Maier
6. 12 2014 New World Order Opposition
Poslanci obou komor amerického kongresu, rozhodnutím o rezoluci 758, otevřeli cestu k válce s Ruskem. Pouze 10 poslanců, hlasovalo ve sněmovně reprezentantů proti rezoluci, která prezidentovi umožňuje vyhlásit válku Rusku, bez souhlasu kongresu.Zřídka kdy kongres schválí rezoluci, která je tak prošpikována propagandou, jako je tato. Návrh zákona je složený z 16-ti stran válečné propagandy, ze které by zbledli i sami neokonzervativci, pokud by něčeho takového byli schopni.

Bývalý republikánský senátor Ron Paul to ostře zkritizoval. A zcela oprávněně.Rezoluce 758 byla oznámená jako usnesení, které ,,nejostřeji odsuzuje jednání Ruské federace pod prezidentem Vladimirem Putinem; jeho politika agrese vůči sousedním zemím má za cíl, jim politicky a ekonomicky dominovat“.

Popravdě řečeno, návrh zákona je složený z 16-ti stran válečné propagandy, ze které by zbledli i sami neokonzervativci, pokud by něčeho takového byli schopni.

Jedná se o druh rezoluce, kterou jsem si během mého působení v kongresu, vždy velmi přesně prohlédl jako něco, co je ,,neškodné“ vyjádření názoru, který často vedl k sankcím a válce. Vzpomínám si na to, že jsem v roce 1998 důrazně argumentoval proti ,,Iraq Liberation Act“ (zákon o osvobození Iráku). Tehdy jsem říkal, že vím, že to povede k válce.

Je stále víc zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin se svými obviněními vůči USA, má pravdu. Koneckonců, byly to USA, které investovaly 5 miliard dolarů na politický převrat na Ukrajině – jak přiznala Victoria Nuland. Ron Paul vyslovil také další fakta: ,,Všichni jsme slyšeli nahrávky zaměstnanců ministerstva zahraničí, jak si spolu s americkým velvyslancem na Ukrajině přísahali svržení vlády.“ Jak mohou USA obviňovat Rusko z intervence na Ukrajině, když po celé roky dělaly to samé a ještě dělají?

Ale to je jen špička ledovce. Již v květnu 2014se hovořilo o ,,Russian Aggression Prevention Act” (Zákon o prevenci ruské agrese – RAPA), který podporuje militarizaci Východní Evropy. V něm se píše:

Presidentovi nařizuje: (1) Plán na zvýšení podpory USA a NATO, ozbrojených sil Polska, Estonska, Litvy a Lotyšska a dalších členských států NATO, a (2) zavádí stálého zástupce Spojených států při NATO a bere na zřetel trvalé rozmístění vojsk NATO v těchto zemích.

Nařizuje prezidentovi předložit kongresu plán, který urychlí úsilí NATO a Evropanů k protiraketové obraně.

Všechny operace NATO ve východní Evropě, přibývající vojenská rétorika politických vůdců, stále víc nasvědčuje tomu, že se americká politika radikalizuje. Nedávno uzavřené soudní rozhodnutí a rezoluce, povedou k přímé vojenské konfrontaci mezi USA a Ruskem. Vzhledem k arzenálu jaderných zbraní na obou stranách, k tomu nesmí dojít. Obrazně řečeno, USA už začaly podpalovat ohněm ruskou předsíň. Teď, když hoří a Moskva pospíchá s pomocí do té části sousedství, se kterou sympatizuje, nestojí tady Američané jen se zbraní v ruce. Už ji také nabili a odjistili.