Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce

Avatar
Původní autoři

Daniel Estulin
31.12.2014 GlobalResaerch (překlad Zvědavec)

Daniel Estulin je oceněný investigativní novinář a autor bestselleru Skutečný příběh skupiny Bilderberg, vydaného v 64 zemích a přeloženého do 41 jazyků. V srpnu 2010 byl pozván Fidelem Castro na osobní setkání v Havaně, poté, co si Castro přečetl jeho knihu. V říjnu 2010 se pan Estulin stal prvním novinářem, který vystoupil před generálním štábem venezuelských ozbrojených sil, na téma globální finanční struktury a skupina Bilderberg – každoroční konference elity v oblasti podnikání, financí, médií, armády a politiky, pouze na pozvání.
Pan Estulin napsal 12 knih, z nichž pět je mezinárodních bestsellerů, včetně Neviditelná říše, Konspirační chobotnice, Dekonstrukce Wikileaks a Páni stínů. Jeho poslední kniha, Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce, naznačuje, že velikost pokroku a technologický vývoj jsou takové, že lidé v blízké budoucnosti již nemusí být zcela lidmi. Ptá se: Je lidstvo v nebezpečí kvůli této nadvládě vědy a technologie?

V následujícím rozhovoru pro časopis New Dawn pan Estulin probírá vzestup transhumanismu, „věk přechodu“, post-lidstvo, syntetickou biologii, kybernetickou nesmrtelnost, nové technologie ovládání a důvody, proč globální elita má zájem na kontrole populace.

New Dawn (ND): Většina čtenářů New Dawn je obeznámena s vaším bestsellerem Skutečný příběh skupiny Bilderberg, ve kterém odhalujete tajnůstkářskou plánovací skupinu globální elity, které se schází každý rok. Píšete, že na letošním setkání Bilderberg vyjádřily vážné obavy ohledně vzestupu Iránu, Ruska a Číny. A samozřejmě volatilní situace na Ukrajině. Než budeme probírat poslední knihu, „Transevoluce: Přicházející vek lidské dekonstrukce“, mohl byste rozvést svůj přístup k chápání světových událostí?

Daniel Estulin (DE): Jsme bezprostředními svědky destrukce světové ekonomiky a práce nadnárodních sil. Když mluvíme o politice, často tím myslíme politiku mezinárodní či národní, prováděnou národními vládami. Ale musíme chápat, že prezidenti a premiéři jsou poslíčky těch, kteří vládnou světu zpoza opony. Což je důvod, proč abychom chápali dění ve světě, musíme zasadit události do rámce globálního politického rozhodování. Tato rozhodnutí nejsou činěna v Bílém domě nebo v Downing Street, ale v postranních místnostech nadnárodní elity. To, co se děje na Ukrajině, vzpoury ve Venezuele, neskutečná destrukce americké ekonomiky (rozuměj Detroit), drogové války v Kolumbii a jinde, Kosovo, Jugoslávie v 90. letech, Sýrie, barevné revoluce atd. – to nejsou izolované události, ale součást kontinua, s cílem změnit samotné paradigma moderní společnosti a dovést nás do pekla, prostřednictvím deindustrializace, nulového růstu, ničení poptávky, nekonečných válek atd.

ND: Vaše kniha varuje před hrozící „transhumanistickou“ revolucí, která se snaží integrovat lidské bytosti se stroji. Co přesně je transhumanismus a jak přímo souvisí s globální elitou, o které jste rozsáhle psal v minulosti?

DE: Transhumanismus je ultra technologický sen počítačových vědců, filosofů, neurologů a mnoha dalších. Snaží se používat radikální pokrok v technologii k vylepšování lidského těla, mysli a nakonec celého lidského vnímání. Pro většinu lidí to zní jako něco z vědecké fikce. Jsme si vědomi neustálých průlomů v technologiích, což činí transhumanistickou vizi velmi reálnou možností v blízké budoucnosti.

Například neuročipové interface, počítačové čipy napojené přímo na mozek, jsou právě nyní vyvíjeny. Konečným cílem mozkového čipu je zvýšit inteligenci tisícinásobně – v podstatě přeměnit lidský mozek na super počítač. Celoživotní emocionální blaho je také klíčovým konceptem transhumanismu. Toho lze dosáhnout prostřednictvím rekalibrace center potěšení v mozku. Byly navrženy farmaceutické vylepšovače nálady, které budou čistější a bezpečnější, než mysl pozměňující drogy. To je vědecká diktatura Aldouse Huxleyho 21. století bez slz.

Transhumanismus se zrodil z humanismu, což je další mazaný koncept maskující „vědátorství“, vytvořený specificky tak, aby bylo možné provádět globální eugenické operace bez povšimnutí.

ND: Na začátku Transhumanismu spojujete setkání skupiny Bilderberg v r. 2005 s dokumentem britské vlády z r. 2006 „Zpráva o strategických trendech 2007-2036“. Bylo objevení této spojitosti jedním z hlavních důvodů, proč jste knihu napsal?

DE: Přesně tak. Na konci konference Bilderberg 2005 v Německu jsem dostal první návrh toho, co se později přeměnilo na zprávu britské vlády „Zpráva o strategických trendech 2007-2036“, tajného zdrojového dokumentu pro budoucnost lidstva. Tato 91 stránková zpráva je plánem pro britské budoucí národní strategické požadavky, na základě analýzy klíčových rizik a budoucích šoků ve světových financích, ekonomice, politice, demografii a technologiích a na trzích.

Ale nebyla to jediná zpráva. Ve svém výzkumu jsem narazil na další velmi důležité zprávy, zveřejněné před deseti lety britskou vládou a americkou vládou. Jedna má název „Věk přechodu“ a zabývala se nanotechnologiemi, biologií, informační technologií a kognitivní technologií. Další je „Globální budoucnost Ruska 2045“.

Bylo to nadějí tří konferencí, „Věk přechodu“, „Mezinárodní kongres Globální budoucnost 2045“ a konference „NBIC“, tedy integrace lidstva s přírodou, aby se zachránila planeta Země před lidstvem. Mezi předložené vize patřila i robotika, kybernetika, umělá inteligence, prodloužení života, vylepšení mozku, interakce mozek-mozek, virtuální realita, genetické inženýrství, teleportace, interface člověk-stroj, neuromorfické inženýrství a vylepšené lidské schopnosti pro válečné účely.

Jakmile rozluštíte orwellovskou mluvu, pochopíte, že my, lidé, jsme nepřítelem elity, a prostřednictvím technologického pokroku a vylepšování budou schopni kontrolovat budoucnost lidstva.

ND: Kontroverzní ruský filosof Aleksander Dugin, který dostal přezdívku „Putinův mozek“ od globalistického časopisu SFR Foreign Affairs, ohledně transhumanistické agendy varuje: „Bude existovat nějaké černé kouzlo a jisté věci okamžitě zkamení. Myslím genetické inženýrství – nyní vidíme poslední lidi; ještě jsme neviděli první post-lidi, kteří přijdou velmi brzy. Měli by to být mutanti, klony, a nejsou to jen fantazie nebo sci-fi.“ Co si myslíte, že se stane?

DE: Naše děti jsou poslední skutečně lidskou generací lidských bytostí na planetě. Budeme mít transhumánní děti – post-lidské, lidi-stroje, kyborgy, kteří nejsou zcela lidští a jsou výsledkem syntetické biologie.

Nyní, v rámci jednoho z největších průlomů v nedávné historii, vědci vytvořili syntetický genom, který se dokáže sám replikovat. Vzali buňku a upravili geny buňky tím, že tam vložili DNA jiného organismu. A bakterie se sama množila, čímž vytvořila druhou generaci syntetické DNA. Organismus bude dělat přesně to, co vědci chtějí: živá věc, ale pod kontrolou člověka.

Pokud 19. století bylo o revoluci ve vytváření energie z fosilních paliv, a 20. století bylo využívání moci informací, toto století bude o ovládací biologii.

Ohromující je, že tato buňka byla zformována a oživena v laboratoři. Tato technologie přenáší lidstvo přes limit. Je to bod zvratu, mezník nadcházejícího věku nové vědy zvané syntetická biologie, postavené na ambicích, které jednoho dne budou schopny navrhnout a vyrobit lidskou bytost.

Jinými slovy, můžete získat DNA čehokoliv zde na Zemi a vytvořit organismus, který nikdy předtím neexistoval, zcela z neživých materiálů. Vědci vytváří nové životní formy, které lidský imunitní systém a svět nikdy zatím nezažily. To oživí trvalé otázky ohledně významu života – co to je, proč je důležitý a jakou roli by lidé měli mít ve své budoucnosti.

ND: Většina lidí zapomíná na to, co je za rohem v oblasti technologie, a na její dopady na lidský život. Ve své knize říkáte, že transhumanismus je „kormidlován elitou“ a že „my, lidé, jsme nebyli pozváni“. Jaké jsou některé viditelné strategie používané elitou k oblbování populace, aby slepě nakráčela do této tak zvané transhumanistické „utopie“?

DE: Média, sociální média ve všech svých formách, a obzvláště Hollywood – GIJoe 2, Prototyp, Transcendence, Gatacca, Jsem legenda, Měsíc, Menšinová zpráva, Avatar. Video hry jako „Deus Ex“. To jsou filmy, ale skutečnost je mnohem nebezpečnější.

Jakmile vidí některé tyto hračky použité ve skutečném životě, lidé si myslí, že stále sledují „skvělý“ hollywoodský „flák“. Například v Menšinové zprávě postava Toma Cruise, John Anderton, prodělá radikální chirurgický zákrok, kdy si nechá nahradit své oči, aby prošel bezpečnostními systémy, které skenují jeho duhovku. Jak leží ve vaně a zotavuje se ze své procedury na černém trhu, malý robot se připlazí do místnosti a skenuje jeho oči v pokusu najít prchajícího důstojníka Budoucích zločinů. Schopnost skenovat duhovky k identifikaci lidí je přímo ze sci-fi filmu, ale mimo použití pavoučích robotů je to velmi přítomné. Vlastně brzy nebudou muset být vaše oči ani v blízkosti skeneru, aby byly identifikovány.

Inženýři Jižní metodistické univerzity úzce spolupracují s americkou DARPA na vývoji nového typu očního skeneru, který by dokázal identifikovat lidi v plné místnosti bez jejich vědomí. Nové zobrazovací senzory, zvané Panoptes, mohou lokalizovat a skenovat duhovky člověka bez ohledu na vzdálenost, a dokonce když se nedívá přímo do kamery. Systém, nazývaný Smart-Iris, je odolný vůči problémům jako špatné osvětlení, oslnění, mrkání nebo pohyb. A pomocí nového algoritmu může fungovat i s pouhým částečným skenem.

Jednou z nejdiskutovanějších oblastí výzkumu je něco, co se nazývá „Systém aktivního upírání“, ADS. ADS je vedlejším produktem většího probíhajícího výzkumu, hledajícího technologii, která by dokázala vymazat a pak nahradit vzpomínky člověka prostřednictvím použití elektromagnetického záření.

Pokud se vám vybavil hollywoodský sci-fi Muži v černém, pak máte naprostou pravdu. Až na to, že technologie, zvaná „Paprsek zapomnění“, je zde, připravena k okamžitému použití. A co víc, tým neurologů prakticky vyvinul mozkový sken založený na nacházení záblesků toho, co se subjekt chystá udělat. To je noční můra verze Menšinové zprávy ve skutečnosti.

Vědci tvrdí, že semena zločineckého a anti-sociálního chování lze nalézt již u tříletých dětí. Další výzkumníci věří, že násilné tendence mají biologický základ, a že testy a zobrazování mozku je mohou u dětí zachytit. Po předpovězení, které děti mají potenciál dělat problémy, lze aplikovat léčbu a udržet je v lajně.

Pochopte prosím, že nejde o veřejně financované projekty pro dobro lidstva, ale většinou jde o tajné experimenty povolené ve jménu obrany, které po postavení na hlavu jsou prevencí zločinu. Extrapolováno do budoucnosti je to šité na to, aby se zamezilo z 99% vzpouře světové populace, předurčené žít v hluboké chudobě ve zločinem prolezlých mega městech budoucnosti.

Dovolte i uvést další příklad. Vloni FOX vysílala televizní seriál s názvem Téměř člověk, kde jedna z hlavních postav je kyborg-policista ve styku s lidmi ve společnosti. Téměř člověk je o neurologii, klíčovém prvku elity u ovládání. Neurologie je studium nervového systému. Za pokroku v chemii, počítačové vědě, strojírenství, medicíně a dalších oborech, je součástí neurologie také studium molekulárních, buněčných, vývojových, strukturálních, funkčních, evolučních, výpočetních a lékařských aspektů nervového systému. Od molekulárních a buněčných studií jednotlivých nervových buněk ke zobrazování senzorických a motorických úkolů v mozku překročila neurologie hranici vědy a stala se klíčovým prvkem aparátu národní bezpečnosti na celém světě.

Vývoj vyspělých neurologických zbraní vytvoří trvalý stav nejistoty s příslibem vývoje neurologických zbraní a jejich účinků. Emocionální detenční systém prostoupí veřejné oblasti, jak globální šmírovací sítě se snaží vyhledávat teroristy a zločince.

Tyto technologie nejsou vyvíjeny, aby zastavily teroristy, ale aby zastavily vás! Zákony k ospravedlnění těchto technologií nejsou psány jen tak z rozmaru. Jsou specificky navrženy tak, aby daly vládě volnou ruku a moc nad lidmi během chaosu a zmatku „věku přechodu“. Přechodu na planetární civilizaci.

Vidíte, že budoucí bin Ladenové a Kaddáfíové nejsou nepřítelem. Ve skutečnosti jím nikdy nebyli. Nepřítelem jste vy. Ať již na letišti, hraničních přechodech, nebo na rohu ulice, od této chvíle nám bude zkoumána mysl úžasnou novou technologií vyvinutou divizí lidských faktorů vědeckého a technologického direktorátu ministerstva bezpečnosti otčiny (to je skutečná divize DHS).

ND: Píšete, že: „Transhumanismus naplňuje naděje a mysl lidí sny o tom, že se stanou super člověkem, ale základní skutečností je, že skutečným cílem je odstranění oné hnusné svobodné lidské vůle samotné.“ Věříte, že elita plánuje tento nadcházející věk strojů a robotů (které jsou velmi vyspělé a nahradí mnoho lidských pracovních míst) jako způsob, jak nakonec zlikvidovat nadbytečné lidstvo, „darmožrouty“, jak jim říkají?

DE: Oficiální tisk se snaží zaměřit na pracovní záležitosti a zcela postrádá větší obrázek. Zaprvé, podívejme se na technologii. Mozkové strojové interface umožní ovládat stroje samotným mozkem. Implantovatelné mozkové čipy by byly také schopny ukládat informace a zlepšovat kognitivní funkci. Konečnou symbiózou lidí a strojů by bylo natažení aktuální kopie mozku člověka do super počítače.

Opakuji, to by umožnilo někomu žít věčně v počítačem generované virtuální simulaci. A, samozřejmě, vojenské dopady konvergence jsou celkem zjevné. Kybernetické vylepšení lidského výkonu je nevyhnutelné. Dosažení těchto vizi si vyžaduje dekódování a pochopení komplexních systémů. Nejdůležitějším komplexním systémem je lidský mozek. Nakonec je hnací silou stojící za lidským výkonem.

Vylepšování může být pro tyto korporace obrovským byznysem. Integrujeme se s technologií již desítky let, nahrazujeme poškozené končetiny mechanickými, implantujeme datové čipy do svých těl, která pak poskytují obrovské množství informací vládám a korporacím po celém světě. Dostalo se to do bodu, kdy budeme aktivně vybízeni, abychom vyměnili své dokonale funkční tělesné části za upgradované aplikace?

Ale není to zadarmo. Budete muset brát léky po zbytek života, abyste zajistili, že vylepšení funguje. Tyto léky jsou jak nebezpečné, tak návykové a drahé. Pokud ne, vaše tělo vylepšení odmítne. Elita bude mít svoji technologii ve vás.

Mají moc vypnout vaše končetiny, potenciál vypnout vaše oči, posílat zprávy do vašeho mozku a ovládat vaše myšlenky, jako by měli moc boha.

Technologie zde nekončí: Intel pracuje na implantovatelných senzorech v mozku, které budou schopny přímo ovládat počítače a mobily. Do r. 2020 nebudete potřebovat klávesnici a myš, abyste ovládali svůj počítač. Místo toho budou uživatelé otvírat dokumenty a surfovat po internetu pouze za použití svých mozkových vln.

Potenciální „prospěšnost“ takové technologie se téměř vymyká představám. Článek na internetové stránce Science Channel to říká takto: „Pokud byste mohly pumpovat údaje přímo do své šedé kůry, řekněme 50 mb za vteřinu – byli byste schopni přečíst 500 stránkovou knihu za pouhé dvě desetiny vteřiny. Jak by se svět změnil, kdybyste dokázali natáhnout celoživotní učení přímo do svého mozku během několika týdnů?“

Možnosti jsou nekonečné. Ale stejně tak potenciál pro zneužití. Prostřednictvím interakce mohou implantovatelné mikročipy „mluvit“ přímo s mozkem, a obejít smyslové receptory. To by poskytlo diktátorské vládě konečnou formu kontroly. Pokud byste dokázali natahovat myšlenky a pocity přímo do mozků vašich občanů, mohli byste dosáhnout totální kontroly a nikdy se nemuset obávat, že se vám postaví.

A to jsme jen sotva poškrábali povrch. Technologie s názvem Dálkové neurální monitorování (RNM) se již používá v USA, Británii, Španělsku, Švédsku, Německu a Francii. Umožňuje jim to vidět vašima očima, slyšet vaše myšlenky a natahovat fotografie a vůně do vašeho mozku jako skutečné, jako byste je viděli či cítili v přirozeném prostředí.

Netřeba říkat, že zločinci mohou slyšet, to co vy, protože se stanete jednotkou sálového počítače. Mohou měnit vaše chování, ovlivňovat paměťové funkce a emoce. To není zápletka z dystopické novely. Je to skutečné a je to zaváděno dnes, každý den, vládami, které tvrdí, že nás chrání před zlem.

Ve skutečnosti byste mohli potenciálně programovat tyto čipy tak, aby se vaši občané cítili dobře neustále: konečný cíl vědecké diktatur Huxleyho bez slz – tělo personifikováno. Budoucnost je nyní.

Místo drog jako kokain a marihuana, poskytujících vám přirozený úlet, by tyto čipy mohly vytvářet „přirozený úlet“, který nikdy nekončí. Drogová závislost nahrazená vládou zcela povolenou čipovou závislostí. To je budoucnost.

Post-lidstvo bude novým člověkem, geneticky upraveným a s čipem v mozku pro totální ovládání. Zčásti člověk a zčásti stroj, nový člověk již nebude potřebovat sexuální reprodukční funkci. Pokud je plánem elity snížit světovou populaci, znáte lepší způsob, jak to udělat?

ND: Jaká je spojitost mezi kontrolou světového potravinového řetězce elitou a depopulační agendou?

DE: Neexistuje lepší či levnější způsob, jak snížit populaci, než prostřednictvím vyhladovění. A abyste lidi vyhladověli k smrti, musíte převzít kontrolu nad jejich výrobou potravin, zlikvidovat nezávislé farmáře a dát ji do rukou obřích korporací, poslušným zájmům World Company Inc.

Deset až dvanáct stěžejních společností, kterým pomáhá třicet dalších, řídí světové zásobování potravinami. Tento kartel má naprostou nadvládu nad světovými obilninami, od pšenice po kukuřici a oves, od ječmene po čirok a rýži. Ale také kontrolují maso, mléčné výrobky, potravinářské oleje a tuky, ovoce a zeleninu, cukr a všechny formy koření.

Zatímco tyto firmy udržují právní fikci, že jde o různé korporátní organizace, ve skutečnosti jde o vzájemně provázaný syndikát se společným účelem a četnými prolínajícími se správními radami.

Chápejte prosím, že tento vzájemně prolnutý sebezvěčňující se syndikát rozhoduje, kdo jí a kdo ne, kdo žije a kdo ne. Je to virtuální pavučina finančních, politických, ekonomických a průmyslových zájmů s benátským papeženským modelem v centru. Tito lidé vlastní a řídí události vzájemně provázaného korporátního aparátu, který ovládá úzká hrdla globální ekonomiky, obzvláště financí, pojištění, surovin, přepravy a spotřebního zboží.

Ale zde to nekončí. Kontrola dodávek potravin je záležitostí národní bezpečnosti. Americké ministerstvo zemědělství je jedním z klíčových prvků konstrukce národní bezpečnosti, pokoušející se o ovládnutí světového trhu s potravinami.

Jídlo je moc. Když se používá k proklučení populace, stává se zbraní hromadného ničení. Nemusíte to chápat, ale elita to chápe zcela jistě.

ND: Ve světle tohoto alarmujícího vývoje za oponou, můžete říct něco o dlouhodobém plánu globální elity?

DE: V současnosti je na planetě Zemi, malé modré kouli putující prostorem, s omezenými přírodními zdroji a neustále se zvětšující populací, sedm miliard lidí. Potraviny a voda se stávají vzácnějšími. Elita to chápe: větší populace se rovná méně přírodním zdrojům a více nedostatkům jídla a vody. Proto, z pohledu oligarchické elity, pokud chtějí zcela ovládat planetu, musí snížit populaci na „ovladatelnější“ počet. Pamatujte, sedm miliard lidí a více je spousta úst k nakrmení. Aby elita jedla, vy a já musíme zemřít. Jak je to s řešením?

ND: Jak mohou obeznámení lidé vzdorovat této ďábelské „transevoluci“?

DE: Musíme chápat, že všichni máme místo ve vesmíru. Nesmrtelnost, jak ji chápu, zajišťuje přežití lidského druhu. Lidské bytosti jsou nejbožštějším prvkem známého vesmíru. Naši božské jiskře inteligence se nic nevyrovná. Technologie a pokrok musí být použity ke zvýšení schopností člověka ve vesmíru, nikoliv ke zničení lidstva. TransEvolution: The Age of Human Deconstruction