Analytik Koller jízlivě: Zoufalství Merkelové, upocený redaktor ČT, Zaorálkova obřízka, šílený nápad na podporu muslimů

Avatar
Původní autoři

Martin Koller
28. 1. 2015  ParlamentníListy

Vojenský analytik Martin Koller se v komentáři pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad zostřujícími se boji na Ukrajině, euroamerickou reakcí na ně i na postupující evropskou diskusi o soužití s muslimskou menšinou.

Přehlídka pokrytectví
A možná bychom mohli napsat i podlézání a korupce. Stačí se podívat na dva základní bezpečnostní problémy, a to občanskou válku na Ukrajině a islamizaci Evropy.

Antiteroristická operace krok vpřed dva kroky vzad.

Po nedávném bojovném prohlášení prezidenta Porošenka a záplavě řečí různých mluvčích a analytiků ukrajinské armády o dobytí letiště v Doněcku nakonec letiště dobyli separatisté. Přitom jsme si poslechli řadu objektivních informací o tom, jak se strany vzájemně obviňují z dělostřelecké palby na civilní objekty. Při pohledu na dislokaci letiště v Doněcku jsou pachatelé jasní. Jsou to ukrajinští dělostřelci. Letiště totiž celou svojí délkou na jižní straně přiléhá k městu a je logické, že z této strany směrem od města vedou palbu separatisté. Naopak vládní síly musí při útoku na letiště vést palbu na město. Ale „objektivní“ česká média stále vytvářejí možnost představy, že separatisté mají zázračné dělostřelectvo, jehož granáty létají krok vpřed a dva kroky vzad.

Obětí občanské války bude kolem pěti tisíc, oficiálně. Převážnou většinu tvoří civilisté na Donbasu. O tom, že je v boji proti „teroristům“ jich většinu pobila ukrajinská armáda lze rovněž sotva pochybovat. Ze zahraničí se k této, možno říci genocidě vlastního obyvatelstva, nevyjádřil nahlas vlastně nikdo. Zato stačilo několik raket na Mariupol a zdvihl se povyk o válečném zločinu, samozřejmě ruském. Dokonce i v OSN, která na Ukrajině dosud nic pořádného nepředvedla a ani ji nenapadlo prosazovat právo národů na sebeurčení, které je jedním z hlavních lidských práv. Přitom mrtvých bylo zhruba stejně jako těch, kteří byli v minulém roce demokraticky upáleni ukrajinskými vlastenci, ovšem bez reakce demokratů z USA, EU a OSN.

Zároveň se objevila odborná tvrzení, že raketomety dodalo Rusko. Přitom separatisté jich ukořistili, včetně dvou typu Uragan téměř 30 jen v bojích s ukrajinskou armádou. Z armádních skladů a zbrojních továren získali další množství těžké výzbroje, takže jim nechybí zbraně a munice, ale řidiči, spojaři a obsluhy. Zde bych připomněl historickou paralelu. Ukrajinská, americká a jí servilně podlézající „objektivní“ evropská a česká mediální propaganda ráda mluví o teroristech. Přitom se jedná o lidi, kteří se zbraní v ruce chrání svoje rodiny před armádou, která se nestydí ohánět fašistickými symboly a chlubit fašistickou minulostí různých zločinců, kteří pomáhali nacistickému Německu ve vraždění vlastních spoluobčanů, ale i civilistů v Polsku a Československu. Za druhé světové války mluvila nacistická propaganda o sovětských partyzánech na Ukrajině, většina z nich byli Ukrajinci, jako o banditech a teroristech. (slovo partyzán bylo zakázáno) Stejně označovali nacisté a jejich čeští přisluhovači například i naše odbojáře a výsadkáře, kteří provedli atentát na Heydricha.

Nelze přehlédnout, že dodnes není vyšetřeno, kdo sestřelil nešťastné dopravní letadlo nad Ukrajinou. Vše se táhne tak podezřele dlouho, že pracně připravovanému protiruskému výsledku už neuvěří ani degenerovaný domácí mazlíček. Samozřejmě, pokud nedostane nějaké korýtko v Bruselu nebo finanční podporu z nějaké „nezávislé“ neziskové organizace, nejlépe v petrodolarech.

Europanstvo vedené Frau Merkel už patrně neví, co má dělat. Sankce fungují výborně proti zemím EU a ekonomické problémy Ruska jsou z 90 % výsledkem pádu cen ropy, který zajistila demokratická Saúdská Arábie, náš důležitý spojenec. (že by při budoucím zavádění práva šaríjá?). Všem se samým válčením, sankcemi a přílivem muslimů bude žít hůř, pouze USA ne, tam se muslimové nehrnou.

Dokladem evropského zoufalství je náš ministr zahraničí, který v jednom týdnu prohlašoval v ČT, že Evropa přece nechce izolovat Rusko, až se z toho chudák redaktor David Borek téměř potil a o několik dnů později vykládal přesný opak. Z tohoto hlediska je třeba ocenit vystoupení jeho oponenta docenta Robejška. Doufejme, že se pro pravdu nedostane na černou listinu. A někdo vytýká prezidentu Zemanovi, že nedělá konsensuální zahraniční politiku.

Podpora plíživé islamizace zdárně pokračuje

A navíc získává nové hvězdy. Pravděpodobně bych měl říci přímo superstar, ale TTIP ještě nevládne. Zda budeme v další kolonizační vlně mluvit povinně anglicky, německy nebo arabsky se ještě uvidí. Do popředí se v podpoře islamizace dostal Günter Grass, prý pochází stejně jako Frau Merkel z bývalého Pruska. Shodují se i v názorech. Paní premiérka tahá do Německa muslimy jak zběsilá, takže v minulém roce jich dorazilo 250 000 a letos má být situace stejná. Už pro ně není nejen práce (pouze sociální podpora), ale ani ubytování, takže Grass si vymyslel demokratické řešení. Islamisti by měli být umístěni do německých domů a bytů, aby se s Němci lépe poznali. A někdo, především naši rusofóbní, proislamističtí a zemanofóbní demokraté, se diví demonstracím v Německu!

Takovému totalitnímu nápadu se u Grasse nelze divit. V mládí byl příslušníkem SS, tedy je v současnosti doslova preferovaným Evropanem, zvláště na Ukrajině. Po válce obrátil a stal se zapáleným levičákem, údajně komunistou a rovněž umělcem. Proslavil se pravděpodobně autobiografickým románem Plechový bubínek a rovněž antisemitismem. Přesto dostal roku 1994 cenu Karla Čapka a o pět let později Nobelovu cenu za literaturu. Chudák Čapek, kterého od nacistického koncentráku zachránilo jen včasné úmrtí, by se divil. Možná by se tam s Grassem potkali. Tedy ilustrativní ukázka vývoje demokracie v Evropě za posledních 25 let za halasného povyku o nebezpečí nacionalismu, xenofobie a islamofobie. Ale na druhé straně, Nobelovu cenu, ovšem za mír, dostali i jiní kádři. Typickým příkladem je terorista Jásir Arafat, který si kromě vraždění izraelských civilistů pomohl ke stovkám milionů z pomoci, kterou dostávají Palestinci především z evropských zemí. Jeho dědicové v Palestině jsou dnes zapálenými islamisty, stále vraždí izraelské civilisty a kradou. Možná by nebylo od věci, kdyby Grass vyrazil ke svým banderovským soudruhům na Ukrajinu, která trpí nejnižší porodností v Evropě, patrně z dlouhodobého přebytku blahobytu (ještě větší je za dveřmi), a doporučil jim totéž, co Němcům. Třeba by tím zmírnil nově účelově vymyšlenou islamofobii, kterou nás straší někteří politici, a nacisti s islamisty by si padli do náruče jako za druhé světové války v Kosovu a na africké frontě.

Zde se opět předvedli naši politici. Premiér mírně pokritizoval prezidenta s tím, že nelze lidem brát jejich sny (asi o bezpracném životě z dávek v Evropě) z důvodu barvy pleti nebo náboženství. Možná tím chtěl trochu ospravedlnit fakt, že podepsal azyl pro 70 islamistů, doufejme, že umírněných. Premiér nějak přehlédl, že tady nikdo nikdy nemluvil ve spojitosti s islámem o barvě pleti a především nechce vidět evidentní fakt, že současný islám je aktuálně nikoli náboženství ale agresivní, nebezpečná a nezvládnutelná politická ideologie, kterou využívá kdejaký necivilizovaný pomatenec a terorista. Rovněž ministr zahraničí se rozhorlil proti prezidentovi v rámci nepřehlédnutelné akce „každý den něco negativního proti Zemanovi“. Panu ministrovi vadí představa vojenské mise OSN zaměřené proti ISIL. Obává se křížové výpravy, asi agresivních křesťanů proti mírumilovným, nebo aspoň umírněným zločincům z ISIL. Pravděpodobně se již těší, až budeme muset bojovat proti islamistům v Evropě, následně na rituální obřízku v mešitě. Také by se hodilo vymyslet nové křestní jméno, například Mohamed. Kdejaký diletant už pochopil historicky prokázaný fakt, že proti nepříteli je nejvýhodnější bojovat na jeho území. Jsem zvědav, kolik hlasů získá ČSSD v příštích volbách.

Prezidentův projev ZDE

Politické ohlasy na Zemanův projev ZDE

Zde si nemohu odpustit připomenutí ještě jedné kritičky našeho prezidenta. Stala se jí v ČT bývalá europoslankyně Roithová. V zápalu rozhořčení nad ošklivým a hrubým Zemanem připomněla jeho kouření. Raději se nebudu ptát, jak hlasovala při většinou neúspěšných pokusech o omezení vlivu tabákové lobby v naší kolonii. Vždyť bojujeme o první místa nejen ve výrobě a spotřebě drog, počtu hracích automatů, konzumaci alkoholu, ale rovněž v počtu kuřáků. Ale připomenul bych jí, a dělám to nerad, že ikona českých demokratů Václav Havel chodil s cigaretou snad i do sprchy. Samozřejmě chápu, že v naší formě demokracie nelze brát na všechny stejné měřítko a spravedlivý přístup je zcela nežádoucí.

Ale když se někdo stará o prezidentovo kouření, jeho názor na to, zda školy změníme v pečovatelské ústavy pro choré a nepřizpůsobivé namísto vzdělávacích pracovišť a podobné blbosti, nemá čas zamyslet se nad hlavními problémy současnosti. Těmi jsou hrozba další kolonizace a islamizace v Evropě, občanská válka na Ukrajině, všeobecná korupce, řízený rozpad evropských civilizačních hodnot, strany pro sebe místo stran pro lidi a „výhodná“ smlouva TTIP, tedy o epochu zaniklé zodpovědnosti a poražené spravedlnosti. A především může do voleb zapomenout na to, kdo a v čím zájmu to vše „nezištně“ podporuje.