Ukrajinské porno na půdě FF UK Praha

Avatar
Původní autoři

Karel Hyka  
25. 1. 2015        z facebookové stránky Nová republika
V úterý 27. ledna bude od 16:00 přednášet známý rusofob Timothy Snyder na téma “Ukrajina, Rusko a klíčový význam občanské společnosti”. Tuto “osvětovou” akci na akademické půdě organizuje Člověk v tísni. (nám. Jana Palacha 2, budova Filozofické fakulty UK, Velká aula = místnost č. 131. Když vstoupíte do budovy, tak je to ta posluchárna hned naproti vchodu za bustou Masaryka) zde.


Nenechme se zmást údajně nezávislými a akademickými “experty” na Rusko jako je např. John B. Dunlop, který v podivném pamfletu “Storm in Moscow: A Plan of the Yeltsin Family to Destabilize Russia” tvrdí, že i Rusko má své 11. září. (Má na mysli útoky v roce 1999 na bytovky, které měly být údajně záminkou k válce v Čečně. A co útoky v Dubrovce a Beslanu? – To bylo jako co, pane Dunlope?) Ze stejné stáje je i Snyder.

Prostě se přijďte mrknout na Snyderovu přednášku, ať víte, co si máme podle impéria myslet o dění ve světě.

Timothy Snyder: Ukrajina, Rusko a klíčový význam občanské společnosti
Profesor Timothy Snyder bude hovořit o situaci v Rusku a na Ukrajině v posledním roce a o významu a roli občanské společnosti.

„Historie nás učí tři věci: zaprvé, občanská společnost může existovat a také reálně existuje; zadruhé, občanská společnost může být a často také bývá utlačována; zatřetí, zápas mezi těmi, kdo ji chtějí utlačovat, a těmi, kdo ji chtějí spoluutvářet, byl a je rozhodujícím prvkem dějin přesahujícím dějiny národů.“ (Výňatek z předmluvy Timothyho Snydera ke knize Ukrainian history, Russian politics, European future).

Timothy Snyder (nar. 1969) je americký historik, profesor na Yaleově univerzitě. Zaměřuje se na dějiny střední a východní Evropy. Je autor knih „Krvavé země – Evropa mezi Hitlerem a Stalinem“ a „Intelektuál ve dvacátém století“.

Přednáška proběhne v angličtině se simultánním tlumočením do češtiny. Vstup je zdarma.