Analytik: USA stále zvažují vojenskou akci proti Rusku.

Avatar
Původní autoři

4. 2. 2015 Svobodné noviny
Spojené státy stále zvažují vojenskou konfrontaci s Ruskem, kvůli krizi na Ukrajině, podle srbského analytika.Joaquin Flores, geostratég a ředitel Center for Syncretic Studies, učinil tyto poznámky v telefonickém rozhovoru pro Press TV, když komentoval tvrzení amerického prezidenta Baracka Obamy, který prohlásil, že Washington neusiluje o vojenskou konfrontaci s Ruskem kvůli krize na Ukrajině.Flores uvedl, „Na první pohled to může znít jako pozitivní vývoj.“

Spojené státy již vyčlenily 19 miliard dolarů na pomoc při budování ukrajinské národní gardy.
„Již jsem se vyjádřil jasně, že by nebylo efektivní, abychom se zapojili do vojenského konfliktu s Ruskem, kvůli krize na Ukrajině,“ uvedl Obama během své nedělní návštěvy Indie.

Flores uvedl, „Na první pohled to může znít jako pozitivní vývoj.“

Ale „je třeba chápat souvislosti,“dodal. „Odbalujíc vrstvu dvojsmyslu a pokrytectví, zjistíme, že od převratu, který USA zahájily na Ukrajině asi před rokem, to byly USA, kteří stojí v čele současného vojenského konfliktu až dodnes.“

„Jsou to Spojené státy, kdo financuje a podporuje různé extremistické prvky na Ukrajině,“ dodal.

V loňském roce, Victoria Nulandová, americká náměstkyně státního tajemníka pro evropské a euroasijské záležitosti prohlásila, že Washington „investoval“ v posledních dvou desetiletích asi 5 miliard dolarů k „prosazování demokracie“ na Ukrajině.

V únoru 2014, Nulandová navštívila Ukrajinu, kde se setkala s proti-ruskými politiky, kteří organizovali protivládní protesty, které vedly k vypuzení Viktora Janukovyče, demokraticky zvoleného prezidenta země.

„Nejedná se jen o 5 miliard dolarů, které veřejně připustila Victoria Nulandová, ale o mnohem, mnohem víc,“ uvedl Flores.

Dodal, že takzvané neziskové organizace ve Spojených státech, jako jsou, americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID), Národní nadace pro demokracii (NED) a soukromé nevládní organizace, používají taktiku barevné revoluce na Ukrajině.

„Z výše uvedeného je vidět, že vojenské řešení není jen ze stolu, ale je to možnost, a ne poslední možnost, a pro USA často první možnost,“ prohlásil.

USA a jejich spojenci obviňují Moskvu z vysílání vojsk na východní Ukrajinu k podpoře pro-ruských sil. Moskva již dlouho kategoricky účast na ukrajinské krizi odmítá.

Kreml popisuje zahraniční politiku Washingtonu na Ukrajině jako „agresivní“, a „neodpovídající současné denní realitě a ukazuje, že Spojené státy ve skutečnosti chtějí ovládnout svět.“

Podle velitele armády Spojených států v Evropě, americká armáda plánuje poslat letos na jaře na Ukrajinu vojáky, kteří mají trénovat ukrajinskou národní gardu.

Spojené státy již vyčlenily 19 miliard dolarů na pomoc při budování ukrajinské národní gardy. Gen. Frederick Ben Hodges vedl americkou velící delegaci, která ve středu navštívila Kyjev, aby vyhodnotila situaci v jihovýchodních regionech Ukrajiny.