Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 2.2.2015

Avatar
Původní autoři

napsal vlk a přispěl Walter
3. 2. 2015  Kosa zostra čili https://www.blogger.com/

Nucená mobilizace na Ukrajině, mladí muži nesmí vycestovat ze země, Obama přiznal režii státního převratu na Ukrajině a zatímco Merkelová neche ani slyšet o odpuštění části dluhů Řecku, Obama je pro odpuštění. Asi proto, že ho to nic nebude stát a potřebuje se k Řekům přilísat, aby je pak zařadil zpět do protiruské lajny …


I dnes začnu tím, co mi ze švýcarských zdrojů poslal nick Walter

NUCENA MOBILIZACE: ZÁKAZ VYCESTOVÁNÍ PRO BRANCE – „UKRAJINĚ HROZÍ POVSTÁNÍ A ROZPAD“

Epoch Times, neděle, 1. února 2015 16:33  zdroj

Kyjevský hospodářský a politický expert Oleg Soskin varuje před rozpadem Ukrajiny. Nucená mobilizace na Ukrajině a zákaz vycestování pro brance by mohly vést k povstáním na celém území, říká Soskin, jak informuje ruské medium Sputnik.

Ukrajina začala uprostřed ledna částečnou mobilizaci až 50.000 mužů, kteří mají bojovat proti separatistům na východě země. Vojáci, kteří jsou již déle na frontě, mají být vystřídáni záložníky, jak sdělilo ukrajinské ministerstvo obrany. V dubnu a červnu má být ve dvou vlnách odvedeno až 50.000 vojáků.

Separatisté ostře kritizují tento krok a mluví o „přípravách na válku“. Také z Moskvy přichází kritika: Ukrajina podkopává svou vojenskou ofenzivou uskutečnění žádoucí summitu čtyř za účelem urovnání konfliktu, stálo v stanovisku ruského prezidiálního úřadu.

Ale taky v obyvatelstvu se šíří nevůle. Mnozí branci nechtějí na vojnu a zkoušejí utéct. Ukrajinská vláda chce nyní zabránit útěku mužů v branném věku ze země a tak ministr obrany Stěpan Poltorak nařídil, že záložníci smějí vycestovat do ciziny jenom s písemným povolením velení obrany. Cílem útěků je hlavně Rusko.

„Tato totální nucená mobilizace bude mít za následek jenom jedno: Oblasti se rozštěpí. Lidé budou rebelovat“, řekl Soskin při interview s listem Politnavigator. „Žádní rodiče už nedají své děti.“ Expert nazval ukrajinské vojenské vedení jako „nekompetentní a zkorumpované“.

Přitom poukázal na těžké ztráty ukrajinské armády v Ilovajském kotly koncem léta a na to, že se za to nikdo ze zodpovědných nezodpovídal. Soskin kritizoval stav v Doněcku na a celém východě Ukrajiny, kde denně musí umírat další lidé. „Za co umírají? Za klany a bandy oligarchů?,“ ptá se expert.

Oleg Soskin je ukrajinský národohospodář, politolog, sociální a politický aktivista a ředitel nevládní nadace Institut pro transformaci společnosti v Kyjevě. 60ti-letý Soskin je kritik Ruska a přimlouvá se za vstup Ukrajiny do NATO. (so)

Tolik Walter.

řada je na mně.

Hlavní zprávu včerejška jste nepochybně zaznamenali – Obama v rozhovoru s Fareedem Zakariou v podstatě přiznal to, co stejně všichni věděli. Tedy, že režírovaly majdanský převrat v Kyjevě, pardon – v jeho terminologii proces „předání moci“… Záznam Obamova rozhovoru, který přidávám do Faktů o Ukrajině, naleznou v originále angličtináři zde.

Jen dodávám malou, nepodstatnou drobnost – že ono jimi režírované „předání moci “ bylo uskutečněno NAVZDORY čerstvě podepsané dohodě mezi Janukovyčem, Majdanem a ministry zahraničí Francie, Německa a Polska!

Při té příležitosti, nikoli že by to bylo nějak podstatné, ale k doplnění mozaiky tehdejších událostí a  hlavně, kvůli lepšímu odhadování věcí budoucích, by mne zajímaly jasné odpovědi na dvě docela jednoduché otázky:

1- věděli ministři zahraničí Polska, Francie a Německa, že v době kdy sjednávali dohodu tehdejší vlády s Majdanem o tom, že jsou jen součástí nějaké vyšší americké hry nebo to zjistili až druhý den ráno, když se probudili a zjistili, že dojednané neplatí a v Kyjevě probíhá převrat a dohoda už nemá ani hodnotu papíru, na kterém byla podepsána?

2 – byla v režii USA a a součástí onoho tzv. „předání moci“ i ta palba z hotelu Ukrajina do zad demonstrantů, kterou jasně prokazují televizní štáby BBC a  ARD /naleznete ve faktech o Ukrajině/ a  také smrtící projektily z loveckých pušek v  mrtvolách demonstrantů, které v oficiálním vyšetřování přiznal minulý týden i kyjevský vyšetřovatel /opět k nalezení v archivu Kosy Fakta o Ukrajině/ ?

Odpověď NE na první otázku by znamenala, že nejvýznamnější spojenci Washingtonu byli postaveni do role trapně nesvéprávných kašpárků, s kterými Obamova administrativa prostě ani nepokládala za důležité cokoli konzultovat. Tuto pozici by plně charakterizoval telefonát Nulandové ve smyslu – Fuck EU! Pak ovšem nechápu současný protiruský kurs EU a zejména Německa a  ochotu dál financovat zjevně finančně totálně bankrotářský americký projekt Ukrajina.

Odpověď ANO to staví přesně opačně. Pokud se Evropa té hry účastnila vědomě a věděla dopředu, že tahá jak Janukovyče, tak Rusy za nos, je jasné, proč jede na ostré ruské sankční vlně, proč musí financovat černou díru s nápisem Kyjev. Nicméně bude to mít svůj náklad. A možná fatální – Rusko je v pozici, že ví a má dnes Obamou potvrzeno, byť jí to bylo jasné, že Majdan byl v  americké režii, ale s evropským hereckým obsazením. Tudíž, že nikomu z Evropy nemůže a nebude v budoucnu v ničem věřit a v podstatě nemá smysl s nikým jednat. A že musí jít od Evropy tak daleko na distanc, jak je to jenom možné a  vojensky tuto situaci důsledně reflektovat. Se všemi důsledky, které to pro svět, ale zejména obyvatele Evropy bude mít.

Pokud by někdo chtěl a mohl zodpovědět otázku č. 2 / mohl určitě, chtít kategoricky nebude/ pak NE je jen těžko uvěřitelné. Prostě USA zorganizují „předání moci“ , ale budou zaskočeny kroky, které ji bezprostředně umožnily, bez kterých by platila dohoda s Janukovyčem? Odpověď ANO je ovšem tragická varianta – byl by to Charlie Hebdo ve velkém… Prostě USA by v tom případě zcela vědomě spustily a realizovaly operaci Northwood, Release 2.0 jejíž premiéru kdysi, když mu byla odprezentována, okamžitě zatrhl JFK a  jejího duševního otce – tehdejšího náčelníka štábů – nejvyššího vojenského hodnostáře země – generála Lemnitzera, poslal do civilu. Ten rozdíl mezi tehdejším a dnešním americkým prezidentem je v takovém případě do nebe volající!

Obama toho ale řekl více, co už tolik rezonance nevyvolalo, nicméně je stejně důležité. Taková Merkelová opakuje, že Rusko musí vyklidit Krym. Obama k tomu včera řekl:

….. že anexe Krymu nebyla součástí dlouhodobé strategie Vladimira Putina. Šlo dle jeho názoru o improvizaci, protože se ruský prezident cítil ohrožen majdanskými nepokoji na Ukrajině.

tak tohle jsem napsal, prokazatelně, na Kose hned v den příchodu ruských jednotek na Krym. Tedy v den, kdy bylo potvrzeno Moskvou. Tehdy větou, že Moskva nemohla připustit svou porážku v poměru 35:0.

Proč je to důležité? Protože všichni Štětinové, co jich jen ve světě je, poukazují na příklad anexe Krymu jako na jasný a nutný důvod tvrdého postoje k Rusku. Jestlipak dokáží pochopit, že jim sám americký prezident sděluje, že šlo o vynucený ruský tah?

Ten rozhovor, to je prostě čirá beznaděj! Klasická imperiální řeč, kdy příslušník nadřazené rasy a  vyvoleného národa sděluje nesvéprávným domorodcům v koloniích, jaké dobro že jim přináší a hodlá páchat. Ať chtějí nebo nechtějí! Až a jednu větu – tuhle:

„To by nebylo moudré pro samotnou Ukrajinu, ale ani pro nás a vůbec celý svět.“ Když komentuje zvýšení amerického angažmá v ukrajinském konfliktu.

Chtěl bych věřit, že to myslel vážně, protože český i světový internet je dnes plný interperetací článku NY Times, které tvrdí, že v USA je kolem něj stále více těch, co tlačí vydatně na pilu, aby USA začaly dodávat těžké zbraně.. Včera jste si mohli ve svodce přečíst, že už se asi stalo…

Rusko reagovalo, jak se dalo očekávat:

Podle slov ruského ministra jsou tato slova amerického státníka důkazem toho, že Spojené státy byly od samého začátku bezprostředně zapojeny do protivládního převratu, který prezident Obama označil tak neutrálně za „předání moci“.

Lavrov rovněž prohlásil, že výbojná Obamova rétorika svědčí o tom, že USA budou i nadále bezvýhradně podporovat kurz Kyjeva na silové řešení konfliktu.
(Číst všechno zde)

Pokud jde o možné dodávky zbraní, Jaceňuk opravdu není žádný příštipkář – v prvním kole by jich chtěl nejméně za tři miliardy dolarů. Alespoň podle

viz: http://www.sueddeutsche.de/politik/krieg-in-der-ukraine-prorussische-separatisten-wollen-zusaetzliche-kaempfer-mobilisieren-1.2331720

Ovšem v tom článku lze nalézt i to, že leckdo z německých politiků s tím má dost zásadní problém. Jako například mluvčí soc. dem. frakce v Bundestagu pro zahraniční politiku Niels Annen.

Nicméně nejsem si vůbec jist, že Obamův rozhovor pro CNN je znám redakci zmíněného deníku. Vlastně – znám určitě je, ale zřejmě tam mají značné problémy s pochopením toho, co Obama sdělil. Zejména její člen Hubert Wetzel, který napsal redakční komentář k problematice dodávek zbraní z Ameriky pro Kyjev. Sice správně konstatuje, že dodávky zbraní musí Moskva chápat jako akt, že jí je vyhlášena válka, ale vzápětí horuje za další velké přitvrzení sankcí. Nejen to, přeložím část, kde to zdůvodňuje a popisuje pozici USA … To by si nevymysleli Míra Karas se Štětinou, Liborem Dvořákem a Petrou Procházkovou dohromady /slovenští Kosíři nechť si přidají ještě Šebeje s Dulebou/:

„Smyslem a účelem západní politiky musí být donutit Rusko tvrdým hospodářským tlakem (odradit) od válečného podněcování a nikoli dělat současně to, co Moskva a do konfliktu přidávat ještě více zbraní. Současná situace je jasná: Moskva je agresor na Ukrajině a západ reaguje pouze na tuto agresi. USA mají politicky amorálně komfortní pozici….“

Zdroj. http://www.sueddeutsche.de/politik/krieg-in-der-ukraine-warum-us-waffen-an-kiew-einer-kriegserklaerung-gleichkaemen-1.2332258

Slyšel ten člověk, co Obama řekl do kamer CNN:

– my jsme organizovali „předání“ moci

– Putin dělal jen vynucené tahy

Jsem dokonale perplex, kdo všechno může psát do jinak skvělých novin … Svržení vlády, nedodržení dohod a působení škod státu, s kterým nejsem ve válce je politicky a morálně komfortní pozice?! Podle čí politiky a  jaké morálky?

Novinář má sice velkou nepřímou moc, vytváří veřejné mínění. Ale nečiní konkrétní kroky a na mezinárodní scéně už vůbec ne /v tomto případě naštěstí!/.

Horší je, když jsou podobně naprosto k průkazným faktům nechápaví ti, co světovou politiku dělají. Být německým ministrem zahraničí, tak si po Obamově interview pro CNN, opravdu zjistím / pokud to neudělal už dávno, například po telefonátu Nulandové/ jak moc jsem byl za kašpara. To ze všeho nejdřív. Protože za kašpara skutečně byl. A to bud vědomě nebo nevědomky. Tehdy když podepsal tu dohodu Majdanu s Jaceňukem a ona okamžitě přestala platit! Nicméně to je historie. A já mám na mysli včerejší dost neuvěřitelné prohlášení , kterým Steinmeier komentoval Zacharčenkovo rozhodnutí o mobilizaci Donbasu, aby jeho armád měla 100 000 mužů ve zbrani. Cituji z  Bildu:

http://www.bild.de/politik/ausland/ukraine/berichte-usa-erwaegen-waffenlieferung-an-ukraine-39596916.bild.html

Bundesaußenminister Frank-Walter Steinmeier (SPD) warf den pro-russischen Rebellen ein verantwortungsloses Spiel mit Menschenleben vor.

Steinmeier obvinil separatisty z  neodpovědné hry s lidskými životy!!!!!

Zvláštní, když v půli ledna ohlásil Kyjev záměr povolat do zbraně 2x více lidí, měl s  tím nějaký problém?

U Bildu ještě zůstanu. S  neukrajinským tématem. Ostatně už nadpis říká, že tenhle sloupek nemusí být nutně o dění na Edinoukraině… Stejně zajímavou kauzou začíná být Řecko a jeho poker s věřiteli o odepsání nejméně podstatné části dluhů. Němci a zejména Merkelová včera opakovaně do Athen vzkázali, že na něco takového mají rychle zapomenout. A nevěřili byste, kdo podle Bildu, Řeky významně podpořil! Obama osobně!

V tom samém interview pro CNN, z kterého si většina světových medií vybrala jen tu ukrajinsko-ruskou část.

Obama světu sdělil, když vytáhnu jen headliny z té jeho řecké části, následující:

– Řecko nesmí být věřiteli vysáváno!!!

– potřebuji strategii, která povede k růstu!!!

– obě strany musí dojít ke kompromisu!!!

Tohle musí v Germanii fungovat jako ledová sprcha! Obama začal svou další hru – o řeckou přízeň. Přirozeně, Řekové hrozí nabouráním protiruské hráze. A  proč je nepodpořit, když tam Amerika nemůže přijít o peníze? Oni to Němci /rádi/ zaplatí!

Zajímalo by mne, jestli se nyní Merkelová se Steimeierem necítí jako dva těžce naivní blázni! Zejména když jim Obama říká, že obě strany musí dojít ke kompromisu! Kompromis je eufemismus pro situaci, že Řekům bude /částečně/ odpuštěno platit! Dodejme, že současně USA tlačí na ty, co mají odpouštět dluhy Athénám, že mají sypat prachy ve velkém Ukrajině …

To je pro mne opravdu to, co ten písmák ze Suddeutsche Zeitung nazval komfortně politickou i morální pozicí! Já zařídím odpuštění a vy to zacálujte!

Kdybyste měli problém mi věřit, tak vše si můžete ověřit zde:

http://www.bild.de/politik/ausland/barack-obama/unterstuetzt_tsipras-39600548.bild.html

Přidám informaci z Hlasu Ruska

Šéfové diplomacií Ruska, Indie a Číny Sergej Lavrov, Sushma Swaraj a Wáng Yí navrhli, aby byl reformován mezinárodní finanční systém.

V první řadě ministři zahraničí navrhují, aby byly v Mezinárodním měnovém fondu zvýšeny kvóty pro rozvojové země.

Pro dnešek činí kvóta Číny v MMF 4%, kvóta Ruska 2,5% a kvóta Indie 2,44%. Největší podíl v této mezinárodní organizaci mají USA – 17,69%. Výše kvóty má vliv na podíl země při hlasování. Všechna klíčová rozhodnutí MMF vyžadují schválení 85% hlasů. A to znamená, že USA mají prakticky v této organizaci právo veta.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_02/Rusko-Indie-a-Cina-vyzvaly-k-reforme-MMF-5595/

Ještě jsem dnes nic nedal z českého mainstreamu… Takže to napravím na samém konci svého přehledu. Parlamentní listy přinesly výtah z článku Los Angeles Times.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kyjev-se-chova-krute-stoji-na-webu-velkych-americkych-novin-359984

anglický originál najdete zde: http://www.latimes.com/opinion/op-ed/la-oe-golinkin-ukraine-humanitarian-crisis-20150102-story.html

Jeho autorem je, ve Spojených státech žijící, ukrajinský spisovatel Lev Golinkin. A  účtuje velmi tvrdě s prohlášením šéfa Vojenské a civilní spolupráce v oblasti východní Ukrajiny Alexeje Nozdrachova. Nozdrachov v USA Today mimo jiné uvedl, že cílem Kyjeva je neposkytovat v této oblasti obyvatelům příliš velkou pomoc v naději, že je to obrátí proti separatistům.

Řečeno jednoduchou češtinou – Kyjev chce způsobit na Donbasu humanitární katastrofu – hladomor, aby porazil povstalce. Což evidentně nikomu ze světových politických a mediálních papalášů nijak nevadí …

Ale nechme mluvit Golkina:

„Takové jednání je nejenom morálně odsouzeníhodné, ale může mít negativní dopady na samotný Kyjev. Tato strategie může přimět povstalce ke kapitulaci a prezident Petro Porošenko tak získá alespoň částečnou kontrolu nad regionem. Jak nás však učí historie, na Ukrajině nelze snadno překonat zášť jedné strany ke druhé. Ukrajinci ze západu země Rusku nikdy nezapomněli genocidní politiku Josefa Stalina. Proto je nepravděpodobné, že by rusky mluvící obyvatelé z Donbasu odpustili Kyjevu, že se je pokoušel vyhladovět. Zášť a nesváry tak budou v Donbasu stále přítomny a to je samozřejmě velký problém,“ uvádí Golinkin.

Rusofobové často předhazují dnešním Rusům stalinský cílený hladomor na Ukrajině, jako důvod k tomu, že Edinoukrajinci mají právo volně vraždit na Donbasu. Evidentně je ovšem zcela v pořádku, když v 21. století, skoro sto let po Stalinově hladomoru, je totéž aplikováno na Ukrajině znovu. Majdanskými demokraty! A všichni okolní demokraté dělají, že je to tak správně! Tak takový je náš reálný svět!

Pro dnešek mám fakt dost!