Ruské myšky se zaradovaly!

Avatar
Původní autoři

Přemysl Votava
1. 2. 2015  Vaše věc

Miliony kusů pastiček na myši, vyráběných v KOVO DRUŽSTVU Olomouc, byly zařazeny do seznamu zakázaného dovozu do Ruska. Vedle letadel sankce i na pastičky na myši. Jistě je všichni známe, ani po letech se nezměnily. Tedy několik cm plochého dřívka nebo i plíšku, pérko a potom jen připíchnout kousek sýra, či tvrdého chleba. Přiběhne nebohá myška,… pérko cvakne a myška je chycena.
Díval jsem se nevěřícně na zprávy ČT 24, kde nešťastný předseda tohoto družstva, divákům sdělil, že na vývoz pastiček do Ruska, se vztahují přísné protiruské sankce. Sdělil také, že ještě předloni vývoz tohoto zboží do Ruska, dosáhl 2,5 milionu korun. Zákaz dovozu pastiček na myši, tedy musel otřást Ruskem přímo v základech. Dle vyjádření předsedy družstva, ruský trh pro toto zboží byl velice zajímavý. Tedy řečeno, Rusko je velká země a jistě má i hodně myší, i v samotné Moskvě, se zboží dobře prodávalo. Provozovna družstva se sídlem v Hlubočkách u Olomouce dobře vydělávala. Všichni byli spokojeni. Odbyt byl zajištěn na dlouhá léta. Lidé nestáli na „pracáku“, měli práci.

Po této zprávě v ČT jsem nabyl dojmu, že „bruselský úředník“ se nejspíš zbláznil. Druhá možnost je, že je to nová, supertajná zbraň NATO. Myšky měly sežrat pšenici na ruských polích a tak dostat Rusko na kolena.

Je úsměvné, že tyto vydařené bruselské sankce, mají trestat Rusko. A tak ruské myšky se přiřadily k těm, co tancují a tleskají Bruselu. A v koutku tohoto dění stojí nešťastný předseda KOVO DRUŽSTVA, který hledá náhradní trhy pro české pastičky na myši.

I ten náš „hokynář“ z poslední vesničky v Pošumaví ví, co se stane. Ruský nenasytný trh obsadí konkurence. Již v této chvíli se do Ruska vezou stejné pastičky a je jedno, odkud jsou, zda z Číny, Indie nebo z Turecka. A tak ty ruské myšky se dlouho radovat nebudou. Místo české pastičky, je chytí ta čínská.

To je jen jeden příklad za všechny. I tento příběh je poučením pro naivní, či zaslepené. Bruselské sankce nakonec dopadnou na samotnou EU.