… toho jsme Rusům sestřelili u Lvova

Avatar
Původní autoři

Vladimír Pelc
24.2.2015  Vaše věc

…byla slova pitomého poručíka Duba, když vojáky upozorňoval na sestřelený rakouský aeroplán, na jehož kovovém ráfu bylo zřetelně vyznačeno „Wiener Naustadt“. Na tuto pasáž z Haškova Švejka jsem si vzpomněl při čtení informace o tom, že v Kyjevě vystavovali ukořistěné ruské zbraně.

Sdělovací prostředky přinesly informaci, že „…pochodem důstojnosti … v Kyjevě vyvrcholily několikadenní připomínkové akce k prvnímu výročí pádu proruského režimu prezidenta Viktora Janukovyče a s tím souvisejícího masakru na náměstí Nezávislosti (Majdanu) během protivládních protestů … ministr zahraničí Lubomír Zaorálek po uvítací ceremonii s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem navštívil výstavu vojenské techniky ukořistěné v Donbasu, která podle ukrajinských úřadů pochází z Ruska…“.

A opět, jako v minulosti, žádný důkaz. Zkrátka „Rádio Porošenko“ – čili samé lži.

Existovalo Rádio Jerevan (rusky aрмянское радио, armjanskoje radio) – byla to fiktivní rozhlasová stanice fungující v dobách socialismu jako záminka pro vymýšlení vtipů. I politických. Ovšem s Rádiem Jerevan byla sranda. Byl to hlas humoru. S Rádiem Porošenko legrace není: Je to hlas války, neonacismu.

Nedávno jakýsi vrchní představitel Pentagonu opět vykládal, že se do oblastí Luhanské lidové republiky (LLR) a Doněcké lidové republiky (DLR) valí z Ruska tuny vojenské techniky, zbraní. Opět bez důkazu. A to v čase, kdy vesmírné špionážní družice „vidí“ předměty rozměru několika centimetrů. Proč Pentagon takový důkaz nepředloží?

Nepochybně proto, že neexistuje. Jde jen a jen o informační válku podněcující k vojenské konfrontaci.

Jaroslav Hašek o poručíku Dubovi napsal, že v městě, kde vyučoval, byl jedním z členů trojlístku největších pitomců a mezků, který se skládal z něho, okresního hejtmana a ředitele gymnasia.

Rádiu Porošenko snad u nás nevěří ani okresní hejtmani, ani ředitelé gymnázií. Pokud nejsou pitomci.