Upřímná snaha západu o mír, nebo jen další „divadýlko“ pro veřejnost?!

Avatar
Původní autoři

Ladislav Kašuka
11. 2. 2015   New World Order Opposition
Je iniciativa Německa a Francie opravdu snahou o to, aby na Ukrajině zavládl mír, nebo aspoň bylo nastoleno příměří, nebo jde jen o šarádu, která má jediný cíl, kterým je předtím, než začne západ posílat na Ukrajinu zbraně, dokázat celému světu, že snaha o mír tu byla, ale to „zlé“ Rusko (ze kterého se západ snaží od začátku udělat viníka a účastníka konfliktu) o mír prostě nestojí?!

Nezdá se Vám drazí spoluobčané nápadné to, jak Američané a Angličané předem pronášejí vyjádření ve smyslu, že pokud tato jak oni říkají mírová snaha západu (který, kdyby nezorganizoval Majdan, byl dnes na Ukrajině stále mír) selže, bude zřejmě jedinou další variantou jak konflikt v dohledné době ukončit, začít dodávat Ukrajině moderní zbraně?!

Proč od března mají američtí vojáci cvičit ukrajinskou armádu, že by proto, aby je naučili s těmito moderními zbraněmi zacházet?! Co by řekl Obama na to, kdyby Putin poslal ruské SPECNAZ školit donbaské domobrance a pronesl velkohubě, jako prezident USA, že bude Novorusku dodávat zbraně?! Kdo dal Evropské unii a USA právo organizovat převraty a revoluce v cizích zemích a poté aktivně podporovat některou ze stran v občanské válce, která následkem takového vměšování vznikla?!

Jak dlouho divadýlko o tom, že západ chce na Ukrajině mír, potrvá?! Selže tato mírová snaha z nějakého důvodu rovnou v Minsku, nebo projeví západ větší trpělivost a příměří bude přece jen dojednáno, aby bylo za pár týdnů, nebo měsíců (podle toho, za jak dlouho se naučí Ukrajinci zacházet s moderní výzbrojí) porušeno z důvodu nějaké provokace, která se samozřejmě připíše donbaské domobraně?!

Já osobně vůbec nevěřím v to, že by Amerika a její spojenci chtěli v současné situaci mír na Ukrajině a postupné urovnání vztahů s Ruskou federací! Minimálně pro USA, by to totiž byla fatální porážka, která by mohla zapříčinit kolaps jejich ekonomiky. Cílem celé ukrajinské krize je pro Ameriku vyvolat novou studenou válku a získat tak pro sebe celý evropský trh. Pokud se dojedná mír, nebude důvod dále eskalovat konflikt mezi západem a Ruskem a naděje na splnění tohoto cíle se pro USA rozplyne jako dým!

Takže, i když stejně jako ostatní se zvědavostí očekávám, co se dnes upeče za dort na jednání v Minsku, nevěřím, že pokud tam skutečně k nějaké dohodě dojde, bude mít dlouhého trvání. Možná jsem zbytečný pesimista, ale mě se prostě nechce věřit, že by se americký vlk mohl najednou proměnit v beránka a pustit z hlavy jehňátko (Evropskou unii), které stojí přímo před ním a kterou se chystal dát k „večeři“.