V DLR a LLR dnes večer (19.2.) dojdou zásoby plynu. DLR přešla na ruský plyn

19. 2. 2015    zdrojzdroj
V samozvaných Doněcké a Luganské lidových republikách vystačí zásoby zemního plynu pouze do čtvrtečního večera, informuje agentura RIA Novosti. Jak bylo správou magistrálních plynovodů LLR uvedeno, tato území byla Ukrajinou “barbarsky” od dodávek plynu “odříznuta”. “Ventily na potrubí byly demontovány tak, že jejich opětovné zprovoznění není možné,” řekl agentuře účastník diskuse.


18.února hlava Luganské lidové republiky (LLR) Igor Plotnický řekl, že Ukrajina zastavila dodávání plynu do LLR. Bylo to vysvětleno technickou poruchou.

Na konci prosince 2014 však prezident Ukrajiny Petr Porošenko řekl, že dodávky plynu na Donbas nebudou zastaveny. “Jsou tam Ukrajinci a my nemáme právo je nechat mrznout. … Budeme plyn dodávat. Jsem přesvědčen, že návrat Donbasu nevede přes odpojení plynu,” řekl tehdy Porošenko.

DLR přešla na ruský plyn

Předseda Národního rady DLR Andrej Purgin oznámil, že po vypnutí dodávek plynu z Kyjeva přešla republika na dodávky tohoto paliva z Ruska. Přepnutí bylo provedeno v noci z 18. na 19. února.

Podle něj “teď republika používá ruský plyn.” Doněck, 19. února RIA Novosti.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová