Brzezinski: Vražda Němcova byla zorganizována SBU pod vedením USA

Avatar
Původní autoři

2. 3. 2015     zdroj
Smrt Němcova bude využita Západem jako záminka pro masové protesty v Rusku. To je názor amerického politologa a bývalého poradce prezidenta USA Jimmy Cartera, Zbigniewa Brzezinského. Právě na tento vývoj spoléhá Washington, informují jeho zdroje v Agentuře pro národní bezpečnost USA. “Na vraždě Němcova se podíleli odborníci, kteří plnili úkol v souvislosti s postřílením “Nebeské setniny” na Majdanu.


Organizátory byli také pracovníci ukrajinské bezpečnostní služby, která je v současné době zdrojem provokací vytvářením záminek pro další obviňování Ruska,” řekl Brzezinski v rozhovoru s kanadským novinářem Ardzhir Turnerem.

Tato vražda je velmi podobná smrti kyjevského novináře Georgije Gongadze, která byla důvodem k rozpoutání protiprezidentské kampaně proti ukrajinskému prezidentovi Leonidu Kučmovi v roce 2000, řekl politolog.

Brzezinski tvrdí, že právě USA zorganizovaly ukrajinskou krizi s tím, že ne bezdůvodně doufají, že Rusko se dříve či později zaplete do bojových akcí a napomůže tak vytvoření jednotné západní koalice.

“Začíná být zřejmé, že ve druhém desetiletí 21. století jsou zásady zakladatelů USA zcela zapomenuty; naše ústava je jen fíkový list, zakrývající nepokryté přání vládnoucích elit jednou provždy vybojovat světovou nadvládu,” uvádí autor slova Brzezinského.

– – –

(článek je výňatkem z fiktivního ‘rozhovoru’ kanadského autora Argyla Ternera na jeho facebookové stránce – zde. Byl otištěn na ruských zdrojích, protože odpovídá jejich analýze vzniklé situace. Autoři překladu si však nevšimli, že autor změnil Zbygneva Brzzinskeho na Brzezniva Zbigniewského “-D)) – redakce děkuje za upozorněné onomu nenávistnému trollu, který konečně udělal pro Novou republiku něco užitečného, i když i při tom se neovládl, nadával a nám nezbylo, než ho opakovaně mazat).