České lepé děvy, těšte se; opět k nám přijedou američtí osvoboditelé, jako kdysi do Plzně?

Břetislav Olšer

5. 3. 2015    blog idnes
Včera přišla v médiích řeč na cvičení české a americké armády na našem území, případně i stálého umístění amerických jednotek; zmínil to web Defence News s odvoláním na zdroje z Washingtonu. Bude se historie opakovat, budou se tak opět moci těšit české lepé děvy; přijedou k nám jako kdysi do Plzně američtí osvoboditelé? Mladí fešáci s dolary místo čokolády a masových konzerv jako před sedmdesáti roky. Tenkrát voněli na rozdíl od hladových a nadržených Rudoarmějců, co byli po letech strávených v zákopech ve špíně a blátě od Stalingradu až po Berlín. A desítky radnic pak slyšely opojné: Ano – Yes…


Dnes je ale dnes, přesto pořád trvá apetýt českých dívek, zvláště když mají v kinech čerstvý bonus v podobě Clinta Eastwooda s heslem na rtech: “Bůh, stát, rodina”. Jen trnu, že se za dalších sedmdesát roků najdou jiní presstituti, jež napíší, jak stateční Američané zabránili imperiálnímu Putinovi obsadit kromě Krymu, jenž byl vždycky ruský, kdy v tisícileté historii neměli v určitém období jeho obyvatelé ani ponětí, co je to slovo “Ukrajinec”, též Moldávii, Bělorusko, Finsko, ale i Polsko, Česko a bůhví koho ještě.

Je poněkud paradoxní, že USA se cítí ohroženy v Evropě a mají nebo budou mít desítky svých vojenských základen přímo na hranicích s Ruskem, Co by se ale dělo, kdy totéž učinil Putin? Odpověď každý zná, kdo ne, ať si vyhledá, co se dělo v roce 1962 v Karibiku. Kuba je propojena pupeční šňůrou s kukuřicovým Chruščovem. Ten v roce 1954 věnoval jako svůj soukromý dar Ukrajině Krym, aby poté seděl jako vrchní velitel v přístavu Sevastopol, díval se přes Černé moře k Bosporu, kde mělo Turecko namířeny na SSSR rakety Jupiter vybavené jadernými hlavicemi o síle 1,4 megatun TNT.

A jako odpověď vypukla karibská krize, protože na Kubu byly v polovině léta 1962 dopraveny sovětské rakety R 12, co měly dolet 2000 kilometrů, přitom na Floridu stačily necelé dvě stovky. USA pak naštěstí slíbily stáhnout rakety z Turecka a Chruščov rozzlobil Fidela Castra a rakety z Kuby zase přepravil zpět. A Spojené státy se pak dvacet let chlubily, že zachránili svět před třetí světovou atomovou válkou. Byla to lež, tuto klauzuli si přáli Američané, aby před světem vypadaly jako vítěz Karibské krize… Kdo vyhraje dnes…?

Pomůže fakt, že budeme mít v našich hvozdech dle přání budoucího staronového kandidáta na prezidenta USA McCaina konečně americký radar v Brdech a novou americkou základnu vedle stejného zařízení, jež už funguje už v Rumunsku… A nikdo si nevzpomene na titulky v tehdejších českých novinách: „Na česká města dopadaly bomby popsané azbukou“, jenž byl o tom, jak na konci války zabily bomby ze sovětských letadel na třináct set Čechů. Všichni totiž budou žít v omylu, že nás “tenkrát” osvobodila americká armáda a ne Rudoarmějci, nebudou mít ani ponětí, že vojáků US Army padlo při našem osvobozování pět set, zatímco Sovětů na 150 tisíc… Drážďany – nejzbytečnější smrtící nálety nejen 2. světové války…

A také se dozví, že Putin nechal zabít svého největšího soka Němcova zabít, aniž by měli zdání, že všechno bylo zcela jinak. Že s vnitropolitickou situací Ruska byl Západ spokojen jen za Gorbačova a Jelcina (a kdoví, co by z Ruska zbylo s podobnými nástupci), od dob Putina je z Ruska činěn nepřítel číslo jedna. Od Majdanu a voleb na Krymu je Rusko kresleno jako novodobý agresor, chystající se sežrat celou Evropu.

Jak uvádí AE News, nezávislý zpravodajský portál, financovaný výhradně z příspěvků jeho čtenářů, podporovatelů, sympatizantů a přátel svobody slova, jsou tady Němcov a Navalnyj, dva potenciální kandidáti na nástupce Putina. A s tím chtěl Němcov něco udělat. Těsně před konáním průvodu Jaro 1. března 2015 vše dostává spád. Je 27. února 2015, 12:45 moskevského času a do Moskvy přilétá přítelkyně Němcovova, modelka Anna Durycká. Němcov jí čeká na letišti a stráví spolu celé odpoledne. Večer ve 20.05 jde Němcov do rádia, kde dává své poslední interview a ve 20:57 odchází, aby se znova setkal s Duryckou.

http://olser.cz/wp-content/uploads/nemcov-pohreb-300×168.jpg

Chodí po obchodech, jdou do kavárny a domů, do nedalekého Němcovova bytu, údajně chce Anna jet taxíkem, zatímco Němcov trvá na procházce. Tak to modelka vypověděla u výslechu a tak to řekla i její matka, které jako první telefonovala po střelbě. Z toho by plynulo, že buď lže a byla to ona, kdo informoval o pohybu Němcova (nepřiletěla do Moskvy jen proto?). Anebo nelže a Němcov skutečně trval na procházce a byl to on, kdo chtěl dojít přesně na místo, kde čekal střelec. Měl být zraněn před svědkyní Duryckou. Ovšem chybička se vloudila; mluvil o sto tisících lidí na demonstraci Jaro, ale přitom věděl, že toho počtu docílí jen nějaký šokem. Tedy střelbou; byl to on, kdo chtěl na místo, kde čekal střelec a že to byl on, kdo ve své idealistické naivitě uvěřil, že bude opravdu jen postřelen. Ne zastřelen… http://aeronet.cz/news/category/ze-sveta/

Vše bylo nakonec úplně jinak; pochod Jaro se nekonal, místo něj se konala tryzna za Němcova. Je mi ho líto – přišlo jen třicet tisíc lidí a smrt Němcova byla zbytečná. V pochodu se nic zvláštního neudálo, žádná velká provolání nebyla. Obviňováním, že za smrtí Němcova stojí Kreml, nevěří ani největší blázen (dokonce ani ti ne, co to tvrdí), jako argument proti Kremlu tohle tedy neobstojí. Navalnyj sice křičí, že viníkem je Putin, hned ale dodává, že žádá důkladné prošetření: „Mohu se mýlit? O své verzi jsem přesvědčen, ale chybovat mohou všichni. Jediné, co může popřít mou verzi, je rychlé objasnění vraždy s odhalením nejen vykonavatelů, ale i objednavatelů,“ zdůraznil, když asi už tušil, že na místě Němcova mohl být on a že co není, může být…?

Vzkaz pro „profesora“ a katolickou buznu Putnu, aby znovu napsal literární paskvil o historii krutého Ruska. Možná by už zohlednil zvěsti o ukrajinské krizi, Exprezident Francie Valéry Giscard d’Estaing řekl, že návrat Krymu do Ruské federace je “historickou spravedlností”. “Četl jsem knihy o ruské historiii, XVIII století. Krym byl podmaněn Kateřinou II., zejména úsilím knížete Potěmkina, kdy se Rusko rozšířilo na jih do Turecka s úmyslem podmanit si Konstantinopol, ” řekl. Podle francouzského exprezidenta se dobytí Krymu nestalo na úkor Ukrajiny, která dříve neexistovala. To mi připomíná anekdotu:

Jednání v Minsku: Na jednáních o Ukrajině v Minsku se odehrál i tento médii utajovaný rozhovor, mezi Porošenkem a Putinem, v důsledku kterého uražený Porošenko ze zlosti na několik hodin opustil jednací sál. O co se jednalo?

Putin položil Porošenkovi řečnickou otázku, jestli zná historku o slepicích Vladimíra, panovníka Kyjevské Rusi. Putin nečekal a sám odpověděl: “Kníže Vladimír odešel z Kyjeva na hon do Novgorodu, a když se vrátil, zjistil, že všechny jeho slepice jsou pryč… a přišlo se na to, že mu ty slepice ukradli Ukrajinci.”

Porošenko navztekaně na to: “Nesmysl, tehdy ještě žádní Ukrajinci v Kyjeve nebyli”. Spokojený Putin mu s úsměvem řekl: “Tak a nyní můžeme na těchto historických základech začít jednat o Ukrajině…“

Inu, také generál Šedivý podporuje myšlenku na americkou pomoc Česku; zastává názor a stále ho nezměnil, že Evropa i tedy i ČR musí být schopná reagovat na hrozby, které skutečně ze strany Ruska existují. Tedy, že musíme být kryti protiraketovou obranou. Radar v ČR a rakety v Polsku byly jediným nabízeným řešením… Lepé děvy v ČR, těšte se a sňatkové kanceláře čekejte nával… Říšský sněm už byl jednou vypálený, aneb Němcovova vražda je útokem na Putina…