Prezident Zeman plive po obětech války

Avatar
Původní autoři

Jan Urbach
10.4.2015  Vaše věc


Miloš Zeman mě nijak nezklamal, když vyslal svého mluvčího oznámit, že se při návštěvě Moskvy nezúčastní Přehlídky vítězství. Jen potvrdil, co si o něm dlouhodoběji myslím. Zdůrazňované odůvodnění, že se jedná o suverénní rozhodnutí, je směšné stejně, jako směšnou figurku ze sebe dělá Miloš Zeman.

Vůbec bych se nedivil, kdyby se v Rusku pěkně naštvali a Zeman se v Moskvě ocitl v pozici „kůlu v plotě“. Kdo po sobě chce nechat plivat. Konečně – nezapomínejme – po obětech bojů proti zločinnému německému nacismu plivnul Zeman v minulosti již dvakrát. Loňského roku, kdy nepřijal pozvání na recepci ke Dni vítězství na ruském velvyslanectví. A ještě dříve, když na základě jeho návrhu byl státní svátek připomínající Den vítězství přenesen z devátého května na osmého.

Korunu všemu dodá M. Zeman účastí na fakticky protiruské polské taškařici na Westerplatte. Jakoby nevěděl, jak se Varšava po boku Hitlera vrhla na Československo a obsadila Těšínsko (a kus Slovenska – pozn. NR). Člověk si říká, jaký rozdíl vlastně je mezi primitovní rusofobií Miroslavy Němcová a dnešním tragikomickým oznámením Miloše Zemana. Oba jsou veskrze směšní a Česku škodící postavičky.