Rapeři opěvují EU-sado-maso

red 14.4.2015  E-republika
 

Karikovaní političtí aktéři v novém rapu ukazují celkem reálnou sado-maso verzi EU-politiky. 

Již jsme komentovali raperskou partu Juice Rap News, viz článek “Rapeři brilantně zpracovali pravdu o Blízkém východu“. Giordano Nanni a Hugo Farrant točí tato skvělá videa na předměstí Melbourne v Austrálii.

Pokud se vám zdá, že jsou karikovaní političtí aktéři ve svých skutcích šílení, tak máte vcelku správnou představu o současné blízkovýchodní politice. A ještě šílenější se stala poslední verze EU-politiky, o níž píšeme pravidelně v našich článcích. Co my vykládáme složitě, to australští rapeři podávají hodně názorně a přehledně. Podávejte se na poslední výtvor skupiny Juice Rap New nazvaný The EuroDiVision Contest. Zapněte si anglické titulky, česky to zatím nikdo nedaboval.

Nechybí ani jeden z hlavních aktérů dramatickém konfliktu o současný osud Evropy. Včetně smutných levicových postaviček, jako Slavoj Žižek. Salónní marxismus se stal nezbytnou rekvizitou korporátního foklóru. Australští rapeři jasně ukazují, že skutečné boje běží už dávno úplně jinde. Skrze masové demonstrace na ulicích hlavních evropských měst, a skrze nové politické strany, které v tomto boji vznikají.

– – –

Související články:

Politické strany a demokracie jako bankovní kšeft
Jak se dělá demokratická revoluce
Rapeři brilantně zpracovali pravdu o Blízkém východu
Co dělá EU naším jménem v Řecku
ECB vydírá Řecko přes bankomaty
Erotika a smyslnost paštúnské a pandžábské kultury
Je mi tě líto, republiko
Skuteční umělci bývají politicky nebezpeční
Debatní klub o historii kytary: Jan Krejča / Jan Žamboch
Muslimská raperka z Libanonu