USA provokují na Ukrajině válku s Ruskem

Avatar
Původní autoři

29. 4. 2015     zdroj
Jakékoliv porušení příměří na Donbasu tam může vést k přítomnosti pravidelných armád USA, Kanady a Velké Británie. Nerozvážní američtí lídři implementují do konfliktu na Ukrajině další prvky, které mohou vyvolat válku s Ruskem, píše americký novinář Finnian Cunningham ve svém článku na portálu strategic-culture.org.


Podle něj dosáhla situace s přítomností cizích vojsk na území Ukrajiny, konkrétně výsadkářů 173. brigády USA, kritického bodu, kdy se důsledkem jakéhokoli porušení příměří může stát výsadek pravidelných armád USA, Velké Británie a Kanady.

“V případě, že příměří bude na východě porušeno, bude to poplašný signál a znamení toho, že tentokrát se USA stanou účastníkem všech otevřených vojenských střetů na Ukrajině. Nejen USA, ale i dva úzce s Washingtonem spojené státy – Kanada a Velká Británie.Téměř 600 vojáků z obou zemí již nyní působí na Ukrajině v úloze “vojenských poradců”, říká novinář.

Svou vojenskou přítomnost na Ukrajině se Washington snaží ospravedlnit prostřednictvím naplánované informační kampaně proti Rusku. Jako příklad Cunningham uvádí publikaci fotek protiraketového komplexu Buk-M2 amerického velvyslance na Ukrajině Jeffrey Payette na Twitteru s komentářem o “vysoké koncentraci ruských systémů protivzdušné obrany na Ukrajině”. Přičemž byl tento snímek pořízen na aviasalónu MAKS před 2 lety.

Na pozadí takových “případů” pokračuje obviňování Moskvy z “porušování Minských dohod.” Novinář se domnívá, že těmito akcemi chce Bílý dům ukázat na takové “činy” Ruska, na které by bylo možné dát okamžitou odpověď. Cunningham také připomenul oficiální tiskovou mluvčí amerického ministerstva zahraničí Marie Harf, jejíž “agresivní rétorika” se nemění: stále tvrdí, beze stínu pochybnosti, že “Rusové jsou na Ukrajině”, ale stále neuvádí žádné důkazy.

Tato kombinace faktorů nevěstí nic dobrého, uzavírá novinář. Vojska USA a NATO spolupracují s “neonacistickou” státní mocí v Kyjevě a nadále pomlouvají Rusko. “Je to skoro návrat k totální válce, jíž se tentokrát NATO otevřeně účastní,” píše.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová