“Armata” je mistrovské dílo moderní výroby tanků

Avatar
Původní autoři

8. 5. 2015    zdrojzdroj
Člen veřejné rady Ministerstva obrany Ruské federace Igor Korotčenko je přesvědčený, že tank nové generace může být realizován jako prostředek pro síťově-centrické válčení. “Jeho zásadní odlišností od předchozí generace tanků je existence speciální obrněné kapsle, v níž se nachází posádka, mimo stanoviště posádky je předsunuta bojová sestava, neobydlená věž, automatizovaný systém nabíjení a vedení střelby z děla včetně řízených střel. Proces palby je maximálně automatizovaný s použitím bojového informačně-řídícího systému,” řekl Korotčenko agentuře RIA Novosti .


“S pomocí čidel a senzorů” obdrží Armata informace z celkového úhlu záběru s viditelností 360 stupňů o situaci na bojišti, sdílí tyto údaje se skupinou tanků a s vyššími úrovněmi řízení prostřednictvím uzavřených spojovacích kanálů,” řekl s tím, že to zásadním způsobem odlišuje Armatu od všech těch tanků, které jsou nyní ve výzbroji předních armád ve světě.

Nejnovější ruský tank Armata je průlom ve světové výrobě tanků, řekl ve čtvrtek na TV kanálu “Rusko-24” velitel pozemních sil generál-plukovník Oleg Saljukov.

“Uralvagonzavod udělal fakticky průlom ve výrobě tanků – velmi zajímavé uspořádání, velmi dobré vybavení. Myslím si, že ti, kteří ji budou studovat, ji budou stále více a více obdivovat. Analog této techniky na Západě není. Je to opravdu průlom a my jsme hrdí, že máme takové lidi, kteří umí takovou techniku tvořit, protože po určitou dobu jsme neměli zásadně novou techniku,” řekl Saljukov.

Obrněná technika na platformách “Armata”, “Kurganec” a “Bumerang” se poprvé projede v mechanizované koloně po Rudém náměstí v Moskvě 9. května během přehlídky na počest 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce.

Pro Novou republiku přeložila PhDrl. Vladimíra Grulichová