Dientsbier přiznal vydírání: pokud nezaplatíme Romům, Brusel nevyplatí dotace

Avatar
Původní autoři

7.5.2015   Czechfreepress

Doposud se to tajilo!
A protože nám Brusel vyhrožuje, mohou si Romové dělat, co chtějí. V opačném případě příjdeme o stovky miliard korun a ještě zaplatíme stovky miliard za diskriminaci Romů státem!Tak toto není výkřik rasistické vyholené hlavy, ale potvrzení toho, co už si dávno lidé mezi sebou šuškají a byli okřikováni:

Konflikt mezi resortem a agenturou začal ve chvíli, kdy zadal agentuře monitoring dopadu strategie romské integrace v sociálně vyloučených oblastech. Ten podle ministra Dientsbiera vyžaduje Evropská komise, aby ČR mohla čerpat dotace z několika operačních programů.

Takže je potom naprosto pochopitelné, že jsou tvrdě okřikováni starostové, kteří nahlas říkají, jak si nakupujeme Romy, aby od nás neutíkali. A jsou to cifry, o kterých se pracujícímu ani nezdá.

Navíc je hezké, jaký příklad pro zaměstnavatele dává ministr pro lidská práva!

„Úředníci si nebudou vybírat své povinnosti, ani organizační strukturu, ani to, pod kým své povinnosti budou vykonávat, to je úplně absurdní. Zaměstnanci se budou muset rozhodnout, zdali budou plnit své povinnosti, které vyplývají z toho, že jsou úředníky na Úřadu vlády, nebo odejít,“ řekl Dienstbier. Vzkázal jim, aby se rozhodli pokud možno hned.

Nekomentujme zatím odvolání Šimáčka pro začleňování Romů

ale to, jak se chová ministr, který má jít příkladem ke svým zaměstnancům, pokud s ním nesouhlasí. Co pak mají dělat prostí občané, kde na ně není vidět a jsou zaměstnavatelem vydíráni?

Pozor, zopakujme si, co bylo stále zapíráno!

Dienstbier přiznal:

Spor se vede ale i o monitorovací systém, který by sledoval, jak evropské penízepřispěly k začleňování Romů. Podle Dienstbiera je monitorování podmínkou pro čerpání financí z fondů na romskou integraci a začleňování. Pokud by ho Česko nemělo, o prostředky z EU by mohlo přijít.