Chceme prezidentský stát!

Avatar
Původní autoři

Ladislav Kašuka

10. 6. 2015   blog idnes
Tak se jmenuje nová skupina, kterou jsem založil na Facebooku. https://www.facebook.com/groups/849393695115696/
Důvodem, proč jsem to udělal je mé naprosté rozčarování z tzv. parlamentní „demokracie“, která není ničím jiným, než divadlem pro občany, ve kterém si pár vyvolených politických stran navzájem myje ruce, naoko hraje pro lidi hru o politických rivalech a v zákulisí si rozděluje peníze doslova ukradené z kapes důvěřivých voličů!
 Všechny problémy a neúspěchy háží tito „herci“ jeden na druhého a matou tím důvěřivé voliče tak dokonale, že si ani neuvědomí, že volí celá desetiletí pořád dokola ty samé „šmejdy“!

Vždy, když někdo udělá tu chybu a založí stranu, se kterou by opravdu chtěl plnit předvolební sliby, zapracují staré politické struktury vyhřívající se na slunci politické slávy již více než 25 let a šikovně postraší, nebo uplatí stranické „spolubojovníky“ výše jmenovaného idealisty, který stranu založil a buď mu jeho partaj ukradnou a nechají jí starý název, nebo se odtrhnou a stranu oslabí a pošpiní natolik, aby jí voliči přestali brát vážně!

Jediným východiskem z tohoto smradlavého, stranického, prospěchářského bahna je prezidentský stát, ve kterém má největší pravomoci nikoli nějaká strana, nebo koalice, ale jeden jediný, lidem přímo volený člověk, který se nemůže vyvlékat ze své zodpovědnosti, házet vinu na druhé a přivlastňovat si úspěchy druhých! Lidé si volbou jednoho jediného hlavního lídra sami ve volbách rozhodnou jakým směrem má naše země směřovat, podle programu, který prezidentský kandidát předloží a který by měl být zakotven v ústavě jako závazný a v případě, že by se prokázalo jeho záměrné porušování a neplnění předvolebních slibů, mohl by být prezident na základě tohoto ústavního zákona odvolán!

Historie ukazuje, že většina zemí měla své nejúspěšnější období v čase, kdy jim vládl jeden silný lídr! V současnosti tomu není jinak a nejmocnějšími zeměmi jsou právě státy s takovýmto zřízením! Proto volám po prezidentském státě a to s plným vědomím, že se v přímé lidové volbě může stát prezidentem člověk, který nebude mým favoritem a s kterým nebudu souhlasit! Přesto, pokud taková bude vůle většiny lidu naší země, budu tohoto člověka respektovat a chovat se k němu s úctou, která takovému úřadu náleží! Vždyť když povede naší zemi špatně, lidé ho příště prostě nezvolí, žádné kličky a vymlouvání, které jsou běžné v dnešním prohnilém parlamentním systému, nebudou možné, protože takový prezident bude muset s obrovskou mocí přijmout také úplnou zodpovědnost za svá rozhodnutí!