O M. Albright by měl pečovat soud v Haagu

Jaromír Petřík

30. 6. 2015     zdroj
V tomto smyslu se vyjádřil náš europoslanec Jan Keller v souvislosti s prohlášením prezidenta Miloše Zemana zde, že „Agresor je ten, kdo zaútočí na nějakou zemi dříve než Spojené státy americké.“ zde Ano, je to přesně tak. Spojené státy stále více lidí nevnímá jako „zdroj“ demokracie, ale jako zdroj agresí, které stále více ohrožují světový mír.


Výčet agresí, či rozvrácení zemí, kde byly pro USA v posledních letech nepohodlné režimy, se stále rozrůstá.

Srbsko, Irák, Libye, Sýrie a nejnověji Ukrajina…

Jen díky moudrosti ruského prezidenta Putina se konflikt na Ukrajině nerozšířil dále do Evropy, když se Putin nenechal zatáhnout do války, kterou USA vyprovokovaly podporou násilného puče a svržením demokraticky zvoleného prezidenta na Ukrajině.

Pokud by totiž platilo mezinárodní právo, kterým se právě USA tolik ohánějí, již dávno by řada jejich politiků obývala vězení v Haagu.

Pokud by platily tresty, které platí v USA, tak mám obavu, že za zločiny rozpoutání války by řada tzv. demokratických politiků dostala trest smrti. G. Bushem jr. počínaje, M. Albrigth konče.

Jenže vítěze nikdo nesoudí, naopak vítěz soudí poražené a proto je z mezinárodního soudu v Haagu jen trapná politická instituce, která soudí poražené nepřátele zemí NATO a USA.

Budu citovat celé vyjádření prezidenta Miloše Zemana:

„Já si myslím, že Spojené státy se dopustily celé řady chyb, ať už jde o invazi do Iráku, kde tvrdily, že tam jsou zbraně hromadného ničení, které tam nebyly. Nebo ať už jde o úvahy o leteckých útocích na syrské vládní jednotky v naivní naději, že proti těmto vládním jednotkám bojují demokratické síly, aniž si Američané ráčili všimnout, že tam bojuje Al-Káida, proti které se bojuje v Afghánistánu. Američané by měli mít větší schopnost sebereflexe.“

„Je to absolutní nesmysl, protože pokus o export svého vlastního politického systému do zemí s jinou kulturou a jinou tradicí narazí pouze na to, že pokud je neúspěšný, tak si z té země vytvoříte nepřítele, a jestliže je úspěšný, tu zemi rozvrátíte. Mně jeden občan na mítinku říkal docela zajímavou definici agresora. Zní to: agresor je ten, kdo zaútočí na nějakou zemi dříve než Spojené státy americké,“ odpověděl prezident na dotaz, zda je v pořádku, že Spojené státy vydávají zprávy o lidských právech v cizích zemích včetně České republiky, které kritizují vnitřní poměry těchto zemí.

K tomu dodává náš europoslanec Jan Keller. „Myslím si, že pan prezident má naprostou pravdu. Navíc jsem přesvědčen, že pokud by existovala nějaká spravedlnost, musel by o řadu nedotknutelných politiků a generálů pečovat soud v Haagu. A to nemluvím zdaleka jen o Madeleine Albrightové, která si myslí, že půl milionu dětí v Iráku je O.K.“
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna: „Prezident Zeman má naprostou pravdu a moc bych si přál, aby konečně i ostatní státníci Evropy otevřeli oči a zastupovali nás, kteří v Evropě žijeme. Pokrytecká politika EU v současnosti nás vede tam, kde byl Řím v době svého pádu.“

Poslankyně KSČM Zuzka Bebarová-Rujbrová: „Zase jednou s panem prezidentem souhlasím. Dodala bych, že by se USA jako hlavní kádrovák lidských práv ve světě měly ujmout části uprchlíků, kterým jejich letadla rozbombardovala domovy.“

Senátor Jaroslav Doubrava: „K definici agrese uvedené naším prezidentem mohu přidat také jednu. Víte, proč ke státním převratům nedochází i v USA? Protože tam nemají americkou ambasádu! Také definice ověřená životem. Za Spojenými státy jsou jen spálená země a miliony mrtvých, umučených a zraněných lidí.“

Samozřejmě se nechal slyšet i představitel TOP09 Karel Schwarzenberg: „Tato formulace vůči spojenecké mocnosti není pravdivá, ale je i nepřijatelná.“

K tomu mohu pouze dodat:

Ještě, že se prezidentem nestal Karel Schwarzenberg, který americké agrese ve světě podporuje, ale Miloš Zeman, který se nebojí pojmenovat zločin pravým jménem. 

pozn. red. Text zvýraznil autor