Ukrajinská vláda povolila zabavování soukromých automobilů pro potřeby armády

Avatar
Původní autoři

25. 6. 2015     zdrojzdroj
Vojenské správy budou moci bezplatně získávat dopravní prostředky a techniku obyčejných lidí, podniků, úřadů a organizací. Kabinet ministrů Ukrajiny pozměnil “Nařízení o vojenské dopravní povinnosti”, podle kterého se vojenským správám povoluje zabavovat auta pro potřeby Ozbrojených sil Ukrajiny. Je to uvedeno v usnesení kabinetu ministrů č. 405 ze dne 17. června, které zveřejnila ukrajinská média 23. června.


V souladu se změnami budou moci vojenské správy bezplatně získávat dopravní prostředky a techniku podniků, úřadů a organizací.

“V době mobilizace se pro uspokojení potřeb ozbrojených sil provádí bezplatné získání dopravních prostředků a techniky podniků, úřadů a organizací bez ohledu na formu vlastnictví s podmínkou jejich vrácení po vyhlášení demobilizace,” je uvedeno v usnesení ukrajinské vlády.

Jak je uvedeno v dokumentu, platnost usnesení se vztahuje na ústřední výkonné orgány, jiné státní orgány, místní státní správy, místní orgány, podniky, úřady a organizace bez ohledu na vlastnictví, a také na občany – majitele dopravních prostředků.

Účinnost se nevztahuje pouze na diplomatická zastoupení a konzulární úřady cizích zemí, zastoupení zahraničních a mezinárodních organizací, cizince a osoby bez státní příslušnosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová