Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: Je to invaze, ne migrace!

25. 8. 2015   První zprávy 

“Jsme na počátku něčeho, čemu by se mělo říkat spíše invaze než migrace, ” bouřil publicista a spisovatel Benjamin Kuras čtvrté srpnové pondělí v pořadu Interview ČT24.

Imigranti nejsou schopni žít podle evropských standardů!

“Čeká nás záplava milionů lidí, kteří absolutně nejsou schopni žít podle evropských standardů. V Itálii je jasně vidět, že to jsou lidé, kteří nebudou moci být nikdy zaměstnáni, navždy budou spoléhat na podporu našich daňových poplatníků,” prohlásil spisovatel.

Imigraci organizuje Islámský stát!

“Je to (imigrace do Evropy) organizované Islámským státem. Nejprve vyhnali křesťany, teď už do těch toků (imigrantů do Evropy) přimíchávají své vlastní džihádisty, jak ostatně sami přiznávají,” dodal.

V ČR žádnou xenofobii nevidím!

“Já tady (v ČR) žádnou xenofobii nevidím. Na ulicích, ve velkých debatách ji nevidím (…) Vidím tady obavy o pokračování existence tohoto národa,” má jasno Benjamin Kuras.

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras na příkladu z Itálie doložil, že imigranti budou zatěžovat evropský sociální systém, jenž se nakonec zhroutí. Svědčí o tom prý i to, že Italové už dnes vyplácejí každému uprchlíkovi 35 euro denně. Podle spisovatele prý zatím neumíme říci, kolik radikálů je v Česku, protože tajné služby nikoho neodhalily.

Kuras je přesvědčený, že invazi lze čelit tak, že imigranty necháme na řeckých ostrovech či v Itálii. Zbytek Evropy by si měl selektivně vybrat, koho přijme. Spisovatel předpokládá, že mladí uprchlíci prý nevydrží bez žen věčně. Podle něho za statisíci mladých mužů budou do Evropy proudit další členové jejich rodiny a pak budeme mít další problém.

Spisovatel upozornil, že nejde uprchlíky vnímat jen jako možné teroristy. To neznamená, že bychom neměli uprchlíkům pomáhat, máme pomoci např. africkým křesťanům, ale rozhodně nemůžeme přijmout všechny.

Host pořadu Interview ČT24 varoval, že pokud s tím nezačneme hned něco dělat, zahltí imigranti Německo, ale to jednoho dne zavře brány a uprchlíci budou zůstávat u nás. Nechápe proto lidi, kteří mluví o xenofobii a nabádají občany Česka, aby uprchlíky přijali s otevřenou náručí.

Vyjádřil se i k výzvám intelektuálů. Třeba Martina Konvičku a jeho iniciativu Islám v České republice nechceme nepovažuje za žádné xenofoby, ale podle spisovatele jsou to lidi, kteří mají strach o svou zemi. Naději ovšem vidí v západních ženách.

“Ty chlapy poženou, aby se naučili střílet,” prohlásil na závěr směrem k vyděšené moderátorce.

(ps, Prvnizpravy.cz. Foto: Petr Skála)


Související:

Benjamín Kuras napsal, že má Bláhové snění o světě bez padouchů