Nástup fašistů, válka Německa proti Rusku, Evropa na kolenou. Analytik Chelemendik odkrývá zájmy USA a nadnárodních mafií v migrační krizi

Avatar
Původní autoři

21. 9. 2015  ParlamentníListy

Současné masivní imigrační vlny do Evropy jsou organizovány globální mafií, která na tom vydělává desítky miliard. Důsledkem příchodu milionů migrantů budou občanské války v jednotlivých evropských zemích, říká pro ParlamentníListy.cz ruský spisovatel a politický analytik Sergej Chelemendik, který také pohovořil o svém chystaném projektu s názvem „Justice Against Global Crime“ (Spravedlnost proti globálnímu zločinu).
Masové vlny migrantů, které nyní zažíváme, netrvají vůbec dlouho. Přitom v zemích původu těch lidí, ať už v Sýrii, Libyi či Afghánistánu, se válčí už roky. Čím si to vysvětlujete?

Začnu takto. Český prezident Zeman shodou okolností je jediný evropský politik, který je nejblíže k vysvětlení podstaty této věci. Když hovoříme o příčinách, nejhorší pro Evropu jako celek je, že o těchto příčinách nikdo nemluví. Tváří se, že o tom všichni vědí, ale každý ví něco jiného a nikdo veřejně nevysvětlil, co za tím stojí. Myslím, že se to provalí během několika týdnů.

Za touto vlnou imigrace stojí obrovská globální mafie, která se na to připravovala roky. Je to něco organizovaného na způsob heroinové mafie s účastí nejrůznějších mezinárodních kriminálních struktur.

Je mimořádně organizovaná a vydělává na tom desítky miliard jen v tomto roce. Jde o velký byznys, který někdo organizuje. Otázkou je, kdo je schopný organizovat takovou mafii. Ta otázka je skoro řečnická, protože takových subjektů není mnoho. Nechci říci, že jsou to Spojené státy, ale řekněme si, že je to něco jako globální oligarchie, která na tom nejen vydělává, ale nejhorší pro Evropu je, že to takovým způsobem ničí Evropu, dává ji do podřízeného stavu.

Stále častěji se mě ptají, proč se tento proces začal tak explozivně vyvíjet právě teď. Protože právě teď USA potřebují za každou cenu přinutit Evropany zamíchat se do války na Blízkém východě a masový exodus Syřanů představuje nástroj nátlaku na evropské vlády.

Výsledek tohoto procesu není úplně jasný, ale stačí se velmi pozorně podívat na Ukrajinu, abychom pochopili, jaké přesně výsledky můžeme očekávat. Z Ukrajiny v průběhu roku a půl odešlo do Ruska víc než milion lidí a odejde ještě pravděpodobně více. Výsledkem masového pohybu milionů migrantů po Evropě bude něco podobného jako to, co se odehrává na Ukrajině a pravděpodobně se to brzy začne odehrávat na Balkáně.

Potom se to postupně posune do Evropy. Říká se tomu hybridní války. Podstatou je, že tak naplánovaný posun tzv. migrantů v této době slibuje Evropě výbuch. Ne ani sociální, ale politický, etnický a mezináboženský výbuch, na který Evropa není připravená. Otázka, kdo to může organizovat, je celkem řečnická. Je to ta síla, která organizuje podobné procesy po celém světě.

Jak je možné, že s tím evropští lídři nic nedělají a řeší se jen, zda budou povinné kvóty či nebudou povinné kvóty? Tím přece jen, podle vašeho vysvětlení, povzbudíme organizátory tohoto procesu v dalším přívalu lidí. Proč EU nic nedělá?

Řeknu banální věc, že Spojené státy americké kontrolují evropskou elitu a je to proces, který trvá desetiletí. Neříkám tím nic nového. Teď jde o takový okamžik pravdy pro evropské politiky, aby nezůstali absolutně v mainstreamu, který je nadiktován USA či globalisty, ale nemá to evropský původ a není za tím ani Rusko ani Čína.

Pokud to tak zůstane, půjde o totální zradu na evropských národech. Proto začínám vyvíjet projekt, který má název Spravedlnost proti globálnímu zločinu (Justice Against Global Crime). Ten projekt se dost rychle vyvíjí a spočívá v tom, že bojovat s tím zlem, co hrozí ne pouze Evropě, ale děje se to i na Ukrajině, v Rusku či na Blízkém východě, se dá jen z pozice spravedlnosti. Jsem přesvědčený, že pokud Evropa jako celek, jako Evropa národů, nedokáže pochopit svoji vlastní podstatu, vývoj bude skutečně směřovat ke geopolitickému cíli, který mají Spojené státy – vytvořit v Německu takovou situaci a režim, a můžeme ho klidně pojmenovat neofašistický, který bude schopný zaútočit na Rusko a vést s ním válku.

Několik milionů nových utečenců v Německu – to je záruka vítězství nějaké nové odrůdy neofašismu v Německu, které díky tomu bude možné reálně poštvat proti Rusku, tak jako to bylo už mnohokrát v dějinách. Toto je geopolitický cíl USA.

Pokud mají do Německa tento rok dovézt milion imigrantů a možná to budou dva miliony či tři miliony, tak vytvoření něčeho jako Čtvrtá říše je víceméně zaručené. Je to velká hra. Mluví se o tom, že v Turecku je registrováno přes čtyři miliony migrantů, kteří půjdou přes Řecko, Makedonii a Srbsko dál do Evropy. To nemá jiné řešení než změnu chování evropských elit, kterému ale nevěřím. Takže prognóza je špatná.

Kam až to v tom případě může podle vás zajít? Nebo začnou evropské elity v tomto směru něco dělat?

Nevěřím, že začnou něco dělat. Možná se trošku jinak budou chovat Itálie nebo Španělsko, ale Francie, Německo a Británie jsou pod totální kontrolou. A kam to může zajít? Směřuje to k tomu, že se tyto bohaté společnosti budou de facto posouvat k rovině občanských, etnických a náboženských válek. Toto je reálná prognóza, kterou evropský mainstream skrývá před lidmi, protože je nechce strašit dopředu. Ale já jiný vývoj nevidím.

Rozumím tomu tedy správně, že podle vašeho výkladu může současná imigrační krize vést k rozpoutání občanských válek v jednotlivých evropských zemích?

Ano, budou občanské války různého druhu. A de facto nejblíže k tomu je Francie, kde už každý třetí člověk není Francouz a část z nich je už organizovaná politicky, tak Francie má k současné invazi trochu tvrdší postoj. Rozhodující bude Německo. Zopakuji to ještě jednou. Podle toho, co vidím a jak začínají hořet ty tábory a podobně, jsem přesvědčen, že v Německu vznikne nová neonacistická ideologie, která bude úspěšná. To nemá jiné řešení. Když budou muset Němci tyhle všechny krmit atd.

Všimněte si jedné věci. Velká část těch migrantů nemá sice osobní doklady, ale mají kapsy nadité penězi, mají pět tisíc, deset tisíc či dvacet tisíc eur na to své cestování. Takže v podstatě se sem posílá jakási kvazi elita střední třídy Blízkého východu, a to nejsou žádní „cigáni“, ale jsou to činorodí lidé, kteří tvrdí, že je Německo musí přijmout, a to s tím souhlasí. Takže Německo přijme jen letos milion lidí, na ten bude pěkně platit, dá podle pravidel právo k pobytu. Ti lidé jsou i napojeni na garnitury včetně zločineckých a teroristických organizací ve svých zemích… Jaký vývoj to může mít?

Český prezident často varuje, že mezi imigranty mohou být infiltrováni teroristé a lidé napojení na Islámský stát, kteří se po čase útlumu aktivují a budou páchat teroristické útoky…

Myslím, že to tak jednoduše je. Protože Islámský stát je pokračování al-Káidy a je to globální projekt budovaný velmi profesionálně americkými a anglickými tajnými službami po dobu čtyřiceti let pomocí Saúdské Arábie a tak dále. Je to výsostně profesionální projekt.

Teď Američané tvrdí, že je chtějí bombardovat. Dobře, ale oni i al-Káidu bombardovali svého času. Ale tento projekt je skutečně globální, organizovaný. To, že mezi těmi miliony dojdou do Evropy minimálně desetitisíce profesionálně připravených bojovníků, kteří prošli krvavou válkou a umějí zabíjet, o tom není pochyb.
 
Byla řeč o Francii. Francois Hollande, myslím, před nějakým časem prohlásil, že není pochyb o tom, že Francii čekají další teroristické útoky. Proč tomu jen přihlíží a neodváží se k nějakému radikálnímu, ale funkčnímu řešení v rámci zachování vlastní existence?

V rámci liberálního modelu nemůžou Francouzi udělat vůbec nic. Když jsem jel francouzským metrem v Paříži, bylo to výsostně nebezpečné. Hodně cestuji, ale nebezpečnější metro jsem neviděl podle toho, kolik tam bylo zločinců a nikdo z nich nebyl Francouz. Měl jsem cestu do centra Paříže, kde jsem měl jednání, a pak mi kolega vysvětlil: když na tebe zaútočí, nedej bože, že bys v metru udeřil nějakého Araba nebo černocha, on tě může bít, jak chce, ale jak ty ho udeříš, zavřou tě.

Nebo jiný příklad z francouzského tisku. Člověk, majitel obchodu, na kterého zaútočil Arab, bránil sám sebe a zastřelil ho. A ten zloděj byl ozbrojený, dodávám. A majitele obchodu, který se bránil, natvrdo zavřeli. Takže v tomto systému, který tam funguje (a netýká se to jen Francie, v celé Evropě je imigrant nějaké posvátné zvíře, posvátná kráva), se nic nezmění a nikdo nebude nic dělat. Celé to bude eskalovat a teror je to první, s čím se Evropa střetne.

Slovenské noviny píší, že vaše jméno se ocitlo na sankčním seznamu prezidenta Ukrajiny Porošenka. Jak si to vysvětlujete a co se s tím chystáte dělat?
Vysvětlit se to pokoušet nebudu, jednoduše konstatuji, že ukrajinský stát v zastoupení svého prezidenta vykonal proti mně nezákonné protiprávní kroky. Veřejně mě obvinili z toho, že nesu zodpovědnost za anexi Krymu a agresi na Donbase. To je absurdní lživé obvinění, které ukrajinský stát bude dokazovat na evropském soudu pro lidská práva a tento soud prohraje. Porošenkův sankční seznam je velký a jsem si jistý, že lidí, kteří budou hájit svoje práva soudně, bude též hodně.

Foto: Archiv SCh
Popisek: Ruský spisovatel a analytik Sergej Chelemendik