Ukrajina prohlásila Rusko za nepřítele

Avatar
Původní autoři

Ukrajina vlajka–  redakce VV –
3.9.2015   Vaše věc

Agentura DPA přinesla informaci o tom, že ukrajinská bezpečnostní rada označila v nové vojenské doktríně Rusko jako nepřítele země. 

„V mentalitě ruské politické elity je hluboce zakořeněno to, že neakceptuje nezávislost Ukrajiny,“ uvedl k tomu ukrajinský prezident P.  Porošenko.

Nu, co na to říci? Jde o další velmi „perspektivní“ stanovisko vlády státu, který vznikl na troskách Sovětského svazu k  jinému nástupnickému státu Sovětského svazu. A toto stanovisko svědčí o  tom, že ukrajinská vláda nemá zájem na tom hranice v Evropě bourat, ale naopak má zájem stavět nové a přispět k výstavbě nové železné opony na ruských hranicích.

Je otázkou, zda je takový postoj v zájmu Evropské unie či NATO a další otázkou je, jak se postavit k tomu, že Ukrajina dikcí své nové vojenské doktríny zcela nepochybně porušuje dohody uzavřené zainteresovanými světovými mocnostmi při vzniku Ukrajiny, které předpokládají neutralitu této země.

Ukrajina tímto svým krokem nedosáhne ničeho více než jen dalšího zvýšení napětí ve východní Evropě. Bylo by mnohem lepší, kdyby se ukrajinští lídři konečně přestali zaměřovat na eskalaci napětí, a začali skutečně řešit obrovské ekonomické a další problémy své země.