Uprchlíci XVII – co všechno nám valí do hlavy

– vlk –
18.9.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com/

Na spoustě různých alternativních webů jsou v poslední době umístěny na hlavních stranách hlášky typ -„Sledování České televize může poškodit Vaše zdraví!“ nebo cosi v tom smyslu …

Opravdu – zejména komentované pořady typu Horizont 24, Události komentáře nebo vstupy zahraničních zpravodajů, to je tedy vždycky obrovská porce polopravd, demagogie, ale i obyčejné hlouposti a dokonce i vyslovených lží, nemám-li si myslet, že jde o totální neznalost konkrétního redaktora, zpravodaje nebo expertního hosta. Ve středu mne moje dobrá žena Karkule donutila opustit pohodlí domova a  vyrazit na zájezd kamsi na Chebsko. Zmiňuji to jen proto, že odjezd byl v 7,00 ráno a návrat, k mému velkému běsnění, až ve 20,00. Protože další účastníci zájezdu evidentně nevěděli co s časem a velkoryse jím mrhali vynucováním si doby na naprosto bezcílné bloumání po roztodivných místech, či posedávání po cukrárnách Takže jsem přišel o  všechny možné zpravodajské relace, v drkotajícím autobuse nešlo ani číst noviny, no prostě totální odřezání od všeho, co mne zajímá. Tudíž mi nezbylo nic jiného, než po návratu domů pustit ČT 24….. Den jak fík tedy měl své stylové vyvrcholení…. Nemohu jinak, musím se o ty zážitky s vámi podělit.

Vezměme to pěkně popořadě, tak, jak mi to ČT postupně naservírovala ve středu večer:

Horizont 24,
link na tuhle konkrétní relaci v archivu ČT 24 naleznete ZDE.

Část pořadu věnovaná dění v Sýrii, odkud jaksi utíká, dodávám – údajně (/to údajně hodlám jedním naprosto tristním detailem rozvést někde dále), nejvíce uprchlíků do Evropy, začíná v čase 15:30 záznamu. Ačkoli informace do času 17:20 jsou skutečně zdrcující, není to nic, co by v jiných válečných konfliktech nebylo k vidění také. Stejné scény na Donbasu nikoho nezajímají. Takže je pominu také. Snad mi to ti, co sympatizují s pohledem ČT na svět, odpustí.

Já vás chci upozornit na čas 17:20 kdy se na obrazovce objeví krátký sestřih rozhovoru s Bašarem Assadem. Kde stačí konstatovat, že od té doby, co koalice vedená Spojenými státy začala bojovat proti Islámskému státu, tak tento neustále sílí…. Což je těžká skutečnost, jak si vzápětí dokážeme.

A moderátorka si přizve na scénu washingtonského zpravodaje ČT – Jakuba Řezníčka. A ten je dotázán, co Washington na informace, že Rusko zintenzivnilo dodávky zbraní syrské vládě a že uvažuje o vybudování své letecké základy v Sýrii a že vyzývá ke společnému boji proti IS, briskně odpovídá, snad to přepíši komplet: že se to řeší v nejvyšších patrech americké politiky, že Kerry už 3x telefonoval Lavrovovi a vyjádřil mu své znepokojení. A že jako Rusové sice deklarují, že chtějí bojovat proti ISL, ale že určitě sledují jiné cíle než Američané a že – cituji doslova …

to povede k eskalaci násilí, protože Assadova vraždící mašinerie vede k tomu, že vždycky z nějakého území vyžene obyvatele a vzniklé vakuum vyplní fanatici z ISL!!!!!

Tyhle dva výroky intervjůka Řezníčka mne dostaly!

Nepochybně mají nejvyšší patra americké politiky poplach kvůli ruským snahám posílit svůj vliv v  Sýrii. Stejně jistě je pravdou, že ruské záměry se naprosto liší od těch amerických. Případná ruská letecká základna znamená pro Assadův režim totéž, co, dejme tomu, pro baltské státy právě budované předsunuté základny NATO – stvrzení nezměnitelnosti jejich politické orientace a stability režimu. Současnou leteckou válku proti ISL v takovém případě nepůjde modifikovat ve válku proti syrským vládním jednotkám, nemá-li být výsledkem riziko jaderného konfliktu USA a Ruska. A  Assad, s kterým USA, ale i Británie a Francie vůbec nehodlají jednat, se stane nutně plně akceptovaným a potřebným hráčem pro jakékoli řešení syrského konfliktu. Jak už ostatně začala požadovat i Merkelová pod tlakem uprchlické vlny! A  navíc – ruská vojenská přítomnost v Sýrii a výzva na společné operace jistě bude vyvolávat u veřejnosti nepříjemné otázky, které dlouhodobě nebude lze ignorovat – proč, když aliance vedená USA deklaruje boj proti ISL a ISL označuje za celosvětovou hrozbu, odmítá pomoc silného, kompetentního a ochotného partnera, který je navíc etablován na místě s dostatečným potenciálem. Místo toho ovšem Washington nutí Řecko a  Bulharsko, aby pro ruská letadla uzavřely svůj vzdušný prostor. Mimochodem – nebyla by takhle záminka zastavit proud migrantů ze Sýrie, aby dále nezatěžovali Evropu, naprosto ideální záminkou ke krátké masivní kampani, která by konečně vyřídila Assada odstavila ho od moci? Tak to s ruskou leteckou základnou určitě nebude možné!

To jsou prostě velmocenské hrátky a geopolitika. Jde o to řídit co největší kus zeměkoule. A  nějaký boj či „boj“ proti ISl je jen zástěrka pro parcelování světa a zatlačování kohosi do kouta, ačkoli Západ neví, jak se s islámským nebezpečím vyrovnat a při tom ho doslova děsí návrat několika stovek fanatiků z ISL zpět do Evropy? To je to poslední, co ty, kteří drží klíče, skutečně zajímá …

Leitmotivem tohoto sloupku je, jak nám valí klíny do hlavy, jak to provozují! A tomto konkrétním případě je to o tom, co jsem označil červeně. Zopakuji to:

 protože Assadova vraždící mašinerie vede k tomu, že vždycky z nějakého území vyžene obyvatele a vzniklé vakuum vyplní fanatici z ISL!!!!!

Ponechme stranu naprostou dementost toho tvrzení, které vlastně říká, že Assadovi zbrojnoši někam vtrhnou a buď obyvatelstvo rovnou vyvraždí nebo vyženou, samozřejmě do uprchlických táborů (a to potom utíká přes půl světa k mama Merkel) a následně se ta Bašarova mordkomanda pravděpodobně, z takto vyčištěného prostoru stáhnou a  napochoduje tam partička od ISL…. Idiocie je zřejmá, že ji nepotřebuji komentovat. Ale upozornil jsem na ni s gustem, protože něco tak jednoduše hloupého opravdu nelze vidět a  slyšet ani na ČT každý den! Jenže mám ještě jeden a větší důvod!

V týdnu mi v poště došlo avizo na dvě skvělá videa na YOUtube a mají formu interaktivních map. Obě se týkají ISL. Autor si dal náramnou práci s dokumentací jak se

1- vyvíjela syrská občanská válka a to den po dni. A ukazuje změny na mapě a do zvukového podtextu, bohužel jen v angličtině, dává nejdůležitější události, které se ke konkrétnímu datu a syrské válce váží. Ten dokument je naprosto skvělý! Najdete ho zde:

https://www.youtube.com/watch?v=3iqnMcQDRnw

Zahrnuje časový úsek od vypuknutí protiassadovských nepokojů 15.3.2011 až do 30.06.2015. Vše je barevně podle zisku jednotlivých bojujících frakcí – syrské vládní jednotky, antissadatovská opozice, Kurdové a ISl na interaktivní mapě, den po dni vykresleno na mapě země.

Je zjevné, že Assad měl v podstatě první rok situaci pod kontrolou. A také že opozice,zejména podél tureckých a iráckých hranic skokově posílila na podzim 2012 a  zejména na jaře 2013. Není třeba se ptát, proč zrovna tam…. Pak už se do dění zamíchali i Kurdové, kteří ovládli část severní Sýrie na úkor protivládních povstalců. Začátkem zimy 2014 přišla ofenziva vládních sil a klasická syrská opozice začala tvrdě prohrávat.

Ovšem 4. 2. 2014 dochází k dramatickému zvratu!!!!
Ze dne na den, se na povstaleckém území a to nikoli ohniskově – sem tam nějaká tečka – objeví Islámský stát, Až na kurdské lokality a některá malá území, dále označená jako pod kontrolou původní povstalecké opozice se PLOŠNĚ etabloval, opakuji – ze dne na den -Islámský stát!!!

Na Kavčí hory, Řezníčkovi do W.D.C. a pokud je to opravdu nutné, tak i  do nejvyšších pater americké politiky vzkazuji, že Islámský stát vznikl na původně povstaleckých územích. Přes noc. Nikoli ve vakuu vytvořeném Assadovou vraždící mašinerií na územích pod Assadovou kontrolou. Ale jen tam, kde situaci kontrolovala ta – prý syrská demokratická opozice! Což je zjevné. Co zjevné není a kde vůbec nemám ambice jakkoli odpovědět, je řada logických otázek typu – jak je možné, že se umírněná opozice stala přes noc buď fanatickou armádou muslimského chalífátu, který je dnes celosvětovým zlem? Nebo je druhá možnost, kde se vzaly ty tisíce a tisíce dobře vycvičených a vyzbrojených fanatických válečníků, kteří během jednoho či dvou dnů přece musely porazit jednotky původních rebelů, kteří před tím uměli získat celkem rozsáhlá území na slušně vyzbrojené a  vycvičené vládní armádě? Musela totiž nastat jedna nebo druhé varianta a nebo souběh obou….Ale my, v každém případě slyšíme o Assadově vraždící mašinerii vytvářející vakua…

Prostě ČTintervjůk Řezníček a i nejvyšší patra americké politiky mají zjevně veřejnost, zejména tu českou, za spolek úplných idiotů. Protože minimálně jinak by museli tihle všichni počítat s tím, že si soudný a trochu znalý člověk položí otázku – a co Irák, tam je také ISL ale není tam Assad a jeho vraždící mašinerie…. Kdopak tam vytváří vyvražedním obyvatel nebo jejich vyhnáním, ona vakua, jež pak ISL vyplňuje? Že by irácká armáda, formovaná, cvičená, řízená a financovaná Washingtonem?

Na tohle vám druhá interaktivní mapa, vytvořená stejným autorem, která je také na Tubce, neodpoví. Mám na mysli tuto mapu:

Irácká válka v korelaci se syrskou

https://www.youtube.com/watch?v=TyHkSEs6dAM

Přiznám svou nevědomost a tudíž nedostatečnost – až do jejího shlédnutí jsem byl přesvědčen, že hnutí ISL vzniklo v Iráku a jako vedlejší produkt se přelilo do Sýrie. Jenže z dokumentu zjistíte, že to bylo přesně naopak!!!!!!

Mapa se zvukovými headliny, vážícími se ke konkrétním datům popisuje období od 16.3.2011 do 15.08.2015. Takže sami se přesvědčíte, že antiassadovští rebelové obsadili malou část iráckého příhraničí u hlavní silnice v oblasti už 11.4.2013!!!! Aby v už na prvním videu zjištěném termínu v únoru 2014, se ISl metastázoval na syrských povstaleckých územích a hlavně, za krátký čas v Iráku jako rakovina!!!! Z onoho malého kousku Iráku, obsazeném původně syrskou opozicí A to od 6/2014!! A  v podstatě nezadržitelně.

Obě videa přirozeně najdete na stránce Kosy Fakta o imigraci, protože tam, dle mého názoru – patří!

Už tohle by mi bylo stačilo na pořádně výživný článek! Kde bych si více pohrál s detaily. Prostě Řezníček z ČT, toho času ve Washingtonu a  Dana Zlatohlávková vlkovi zvedli mandle, což si rozhodně nehodlám nechat líbit. Ale to jsem netušil, co mne čeká jen o pár minut později v Událostech, komentářích! A nikoli od dvou intervůjků, kdy jeden si chce pochopitelně udržet asi nejprestižnější post, mimo pozici generálního ředitele, co jich v ČT mají – stálého zpravodaje ve Washintonu D.C., takže divákům servíruje to, co se od něj žádá a čeká, bez nejmenšího zaváhání i když jde o nesmyslné bludy a ta druhá, při svých tristních znalostech a neschopnosti vidět základní souvislosti zase chce podržet moderování, řekněme „prestižního“ pořadu v prime time ČT24….

Nyní k Událostem komentářům – link na archiv ČT je zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/215411000370916

V hlavní roli se tentokrát předvedli Jiří Dienstbier ml, Bělobrádek a Šimon Pánek! Musím ale dodat, že mne tentokráte k úžasu přivedl odprezentovanými grafikami můj další těžký neoblíbenec David Borek. Ty grafiky si vám v tomto článku dovolím, za pár okamžiků, předložit také. Až na ně dojde předmětná souvislost. Ale byly do té míry korektní a zajímavé, že i ony najdou své místo ve fundusu Faktů o imigraci. Tímto za ně Davidu Borkovi děkuji. Ale popořadě. Nejdříve Daniel Takáč a ministři Dienstbier a Bělobrádek.

Takáč hodlal přímo s Dienstbierem rozvíjet jeho středeční ranní výrok, že ČR by, v klidu, na základě vyjádření Svazu průmyslu, že tento by klidně zaměstnal až 5000 migrantů, mohla bez problémů umístit celkem 15 000 migrantů. Nesoulad těchto dvou čísel vysvětlil Dienstbier celkem logicky. Pokud ten údaj svazu průmyslu sedí a skutečně by jich 5 000 u nás práci našlo a to okamžitě, může s nimi klidně přijít třeba i manželka a dítě…

A na námitku moderátora, že ministr vnitra Chovanec komentoval tuto úvahu slovy – že netušil, že Jiří Dienstbier má tak velký byt, aby si je vzal domů, odvětil iniciativně Bělobrádek, že sociální pojištění si lidé u nás také neplatí proto, aby je následně někdo ubytovával v důchodu u sebe doma! Přiznávám, že kdybych měl v tom okamžiku udělit cenu o nejpitomější český politický výrok toho dne, netušil bych, který z obou potentátů si ji zaslouží více. Ale to je jen blbinka, kterou dál nebudu řešit. Spíše oběma současným papalášům položím, prostřednictvím Kosy, pár jednoduchých otázek a budu spoléhat na to, že jim je někdo škodolibě doručí.

Otázky pro ministra Dientsbiera:

1 – pane ministře, co uděláte s těmito pracovními silami a jejich rodinnými příslušníky, až v ČR skončí konjuktura a poroste nezaměstnanost?

2 – kde berete jistotu, že Svazem průmyslu poptávaná místa se kryjí s  tím, co migranti na pracovním trhu nabízejí?

3 – Svaz průmyslu sdělil, že ho zajímají především řemeslníci a lidé použitelní ve strojírenství, plus například programátoři. Jste schopen svou úvahu podpořit například tím, že máte alespoň minimální rozhled o syrském průmyslu a  vaše úvaha není totální fikce tím, že vyjmenujete z voleje alespoň jeden syrský strojírenstký podnik s nějakým renomé, aniž byste prohrabával internet?

4 – je vám známo, že ve středu Německo rovněž oznámilo seznam profesí, kterého zajímají a kde to migrantům výrazně pomůže k  etablování v zemi. „Čirou“ náhodou jde opět o řemesla, strojní profese, IT a k tomu ještě třeba rehabilitační sestry a další zdravotnický personál?

5 – pokud ano, umíte zdůvodnit, proč by řemeslníci nebo profese uplatnitelné ve strojírenství měly dát přednost ČR před Německem, nota bene, když tam chtějí?

6 – je vám známo, že na stejném zasedání Svaz průmyslu varoval, že tlak na zvyšování mezd v ČR by mohl negativně ovlivnit současnou konjunkturu českého průmyslu? Tudíž že průmyslníci nehodlají zvyšovat mzdy, ale při poptávce pracovní síly migranty vidí jako vhodné opatření k tomu, aby si současní zaměstnanci nezačali „příliš“ vyskakovat se svými požadavky? Co na to vaše sociálně demokratické cítění, zastávající zájmy zejména zaměstnanců a to tradičně?

7 – nepřijde vám model migrantské rodiny 1 muž, 1manželka,1 dítě, ve světle elementárně dostupných informací o blízkovýchodních zvyklostech jako nesmyslný? A pokud ne, máte tušení, jak se žije rodině, která žije v ČR z jednoho, byť třeba průměrného platu, který nepobírají 2/3 současných zaměstnanců? Zejména tehdy, když musí pořizovat vybavení domácnosti?

Kdyby vám tyto jednoduché otázky přišly snad příliš komplikované, požádejte o pomoc nadřízeného, tedy místopředsedu vlády – Bělobrádka. Jistě vám rád vypomůže. Nejméně stejně ochotně, jako s tou, pro mne případnou, replikou ministra vnitra Chovance.

Pro toho mám naprosto specifickou otázku, k této replice se vážící:

Pane místopředsedo vlády, jak si mám vysvětlit onen váš příměr, že jako si platíme každý z nás sociální pojištění proto, aby, když jdeme do důchodu, jsme nemuseli u někoho bydlet? Oni si tu migranti někdy nějaké pojištění platili? Kde berete jistotu, že se je povede zapojit do trhu práce? A že uživí svou rodinu – viz otázky pro ministra Dientsbiera – takže nebudou zatěžovat český sociální systém, který si platíte i vy, abyste nemusel bydlet v bytě u Dienstbierů? Který ovšem už dneska je, jak jistě víte, v trvalém schodku a kterému hrozí jasné riziko, že bude migranty dále zatěžován?

Odpovědi by mne samozřejmě zajímaly. Nejlépe na živo, kdyby snad pánové měli chuť mi to vysvětlit osobně, velmi bych se přimluvil u pana Koroniho, aby je pozval do některého dalšího vlka na Slobodném vysielači. A veřejně slibuji, že bych trval na tom, aby mi to vysvětlili jako malému dítěti, protože to je nejspíš přesně ten důvod, proč nechápu jejich myšlenky, tedy že jsem prostě duševně nedostatečný a proti nim na úrovni malého dítěte. Nestydím se to přiznat.

Za co se naopak stydím je, že jsem na 2250 slovech a pořád zdaleka ne u konce a té hrůzy není ještě dost. Musím se vypořádat ještě se dvěma věcmi. Šimonem Pánkem + grafikami Davida Borka a pak těmi syrskými migranty. Ohledně jejich syřanství, jak slíbeno v úvodu.

Ale provážu to dohromady, protože to k sobě patří.

Začnu těmi Borkovými grafikami:

První dvě nepotřebují komentáře. Podle Borkova vyjádření jde o průzkum jakési velmi renomované mezinárodní agentury z  roku 2013

Poslední grafika zachycuje počet podaných žádostí o azyl v jednotlivých létech. Vrchol byl v době vrcholící balkánské krize v letech 2001 a 2003.

Toto je nutné předeslat, protože po našich dvou ministrech, pro které evidentně nic není celkem problém, jakkoli oba nemohli popřít, že kvóty nic neřeší a dokud nebude zastaven příliv migrantů do EU, nemá nějaké povinné přidělování naprosto žádný smysl, nastoupila opravdu těžká váha na migrační otázky – šéf Člověka v tísni – Šimon Pánek. Jsem vůči němu v rozporuplné pozici – nepochybně po světě dělá jím řízené agentura docela dost užitečného. Na druhé straně blahosklonnost až přezíravost, s jakou se vyjadřoval o současné migrační vlně a zejména to, jak se vypořádal s problematickými otázkami a třeba i  Borkovými grafikami, se mne hluboce dotkla. Nemám rád, když někdo ze mne zcela a bezostyšně veřejně dělá pitomce.

Prostě spustil tradiční vodopád o tom, jak se bojíme cizinců (samozřejmě bezdůvodně), jak nic není problém a jak jsme v minulosti už zvládli, zejména začátkem milenia velké migrační vlny a jak se obavy nenaplnily. Když se ho Borek tázal na ta čísla ohledně třeba práva Šaría, tak jen pohrdlivě mávl rukou – prý je to normální! Prý když Afghánec nebo Iráčan rostou od malička v zemi, kde je právo Šarija, tak je normální, že se vyjádří pro jeho zavedení! A šmytec!

Inu, normální to je, pokud zůstane ve své zemi!! Tam nechť se řídí čímkoli, co jim vyhovuje. Problém je, když migrují, a  to masově, jinam, kde si naopak místní obyvatelstvo tohle vysloveně nepřeje. A na postavení žen už se ho Borek zeptat neodvážil. Jen ho nechal exhibovat na tom grafu o žádostech o azyl… A  o tom, jak se tehdejší azylanti pěkně začlenili a obavy se nepotvrdily.. Aniž by se ho kterýkoli z obou moderátorů zeptal … a pane Pánek, nebylo náhodou to bezproblémové začlenění a akceptace okolí způsobeno tím, že právo šarija i postavení žen oné tehdejší migrační vlny bylo výrazně blíže našim hodnotám?

Místo toho jen Pánkova exhibice. O tom jak jiné národy jsou vstřícnější. A jak to lépe zvládají a  jak my prostě, nepochopitelně, žijeme strachem z neznáma, a jak by on, na místě těch Syřanů také migroval…

Začnu těmi Syřany, včera ráno jsem v poště dostal link na prestižní německý Die Welt…

http://www.welt.de/vermischtes/article146480149/750-Euro-machen-niederlaendischen-Premier-zum-Syrer.html

a během dne se už objevil na Novinkách.cz i český překlad, takže to asi znáte:

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380880-je-to-snadne-reporter-si-za-ctyri-dny-obstaral-falesny-syrsky-pas-kupuji-je-i-extremiste.html

Zkrátka jeden holandský reportér se rozhodl vyzkoušet, jak složité je opatřit si za prachy syrský pas. Přirozeně – nebylo. Stačilo 750 euro + fotka – v daném případě holandského premiera, čtyři dny času a fičelo to jak dráha! Pas jedna radost a syrský k tomu.

Zajímalo by mne, kde bere Pánek jistotu, že jde o syrské uprchlíky… Eventuálně, že jde opravdu o toho Syřana, za kterého se dotyčný vydává… Ale může být, že podobná lapálie je pod jeho rozlišovací schopnost. Nicméně běžný občan má, právem, další důvod k obavám. Zejména tehdy když například Pánkem zmiňované, pro nás údajně příkladné – Dánsko si

a – vyjednalo už dávno, při přístupu k Lisabonu, že pro něj neplatí ustanovení této smlouvy ohledně migrantů zatímco pro ČR, včetně rozhodování této otázky tzv. kvalifikovanou většinou, ano

b – zastavilo vlaky s migranty na hranicích s Německem a to na tak dlouho, dokud Švédsko Kodaň neujistilo oficiálně, že všechny migranty z těch vlaků si převezme

c – Dánská ministryně pro integraci Inger Støjbergová se vyjádřila zcela jednoznačně: Země nepřijme žádného ze 160.000 uprchlíků ze Středního východu, kteří jsou v současné době součástí přesídlovacího programu Evropské unie.

zdroj: http://www.thelocal.dk/20150911/denmark-we-wont-take-any-of-the-160000-refugees

d – Dánsko přímo inzerovalo v zemích, odkud migranti startují svou Tour de Europe, že snížilo sociální dávky na polovinu a že je nic dobrého v Dánku nečeká, aby se ani nepokoušeli přijít.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379936-sem-nejezdete-budete-to-mit-tezke-dansko-odrazuje-uprchliky-inzeratem-v-libanonskych-novinach.html

A pro Pánka speciálně – stalo se tak po tom, co Dánsko loni přijalo 15 000 migrantů. Vláda, která to umožnila, prohrála volby. A řada Dánů žádá také vystoupení ze Schengenu…Například ústy druhé nejsilnější parlamentní strany, na jejíž podpoře je současná vláda fatálně závislá…

Že by tohle Pánek nevěděl? Nechce se mi věřit…..

Stejně jako těžko věřit tomu, co jsme našel na oficiálních stránách Člověka v tísni. Ohledně financování Pánkovy organizace. Opět, dám sem dva screenshoty.

Druhy a % podíl jednotlivých zdrojů financování Člověka v tísni:

Zdroje financování:

Nehodlám nijak Šimona Pánka a jeho nadaci skandalizovat. Jsem názoru, že dělá po světě docela dobré dílo. Nicméně dílo je jedna věc a propaganda v ČT věc druhá. A té se dopustil, navíc pro mne jasně podpásovým způsobem. 

Pokud z českých vládních zdrojů má řádově asi 15 % prostředků s kterými Člověk v tísni operuje a 70% je od zahraničních vlád /30%/+ EU /30%/ +OSN+ zahraniční nadace typu v ČR dostatečně známý Sorosův Open Society Found + další podobné zdroje, nutně musí vzniknout otázka, do jaké míry záleží Šimonu Pánkovi na situaci v ČR a do jaké je a bude vstřícný k většinovým donátorům a jejich názorům a přáním. Ta otázka je naprosto regulérní. Nehodlám dělat hon na agenty Wól Strýtu nebo vyhlašovat brigádu na sbírání amerického brouka! Ale podle informací z oficiálních stránek Člověka v tísni tato organizace stojí a padá s příspěvky ze zahraničních zdrojů a od donátorů, jejichž pozice je zásadně odlišná, v otázkách migrantů, od pozice vlády České republiky! Pánek má na krku tisíce rozjetých projektů a živí dnes statisíce uprchlíků a platem zabezpečuje tisícovky spolupracovníků….Neumím si představit, že když si bude mít vybrat mezi postojem vlády a přáním donátorů, tak bude podporovat českou vládu. Neodsuzuji ho. Kdo z nás by chtěl zmarnit svoje, dodejme – záslužné, dílo???? Šimon Pánek, při všem respektu k jeho konání je evidentně, jako komentátor migrační vlny v těžkém, střetu zájmů.

Což mu ale, v žádném případě nedává gebír, aby mi s odpuštěním, veřejně močil na nohy. Zejména ne tehdy, když názor té zpozdilé, vyděšené, hloupé české veřejnosti není zas až tak odlišný od toho, co si o migrantské vlně myslí další státy EU. Viz následující grafiky z Eurostatu, které, pokud vím, ještě v českém a slovenském mediálním prostoru nebyly uveřejněny: Samozřejmě, že i je najdete trvale ve Faktech o imigraci.

A mimochodem – přidám ještě jednu perličku z Die Welt, na kterou jsem byl také včera upozorněn. Také souvisí se Šimonem Pánkem. Byl rozhořčen postupem maďarských orgánů. Jistě by ocenil postoj dodavatele žiletkového drátu z Německa. Ten podle následujícího odkazu Maďarsku další dodávky svého, nyní tak potřebného tovaru – odmítl.

http://www.welt.de/wirtschaft/article146439350/Deutsche-Firma-laesst-Ungarn-bei-Nato-Draht-abblitzen.html

Takže takhle nám valí ČT a lidi kolem ní klíny do hlavy! A to je vzorek jednoho dne vysílání jednoho jejího kanálu ve sledované délce 1,5 hodiny…. Jak vypadá ten zbytek?

No asi tak, jako neplánovaný dodatek tohoto článku po jeho redakci…. Kdy jsem narazil na Seznamu na tento článek:

Stovky krajanů se chtějí vrátit z Ukrajiny, konzuláty musely posílit

zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380951-stovky-krajanu-se-chteji-vratit-z-ukrajiny-konzulaty-musely-posilit.html

Kde najednou velvyslanec v Kyjevě, jistý Počuch, konstatuje, že do ČR chtějí imigrovat stovky krajanů. Když ještě začátkem roku tvrdil, že nechce, až asi na 30 lidí, imigrovat skoro nikdo a  byl v těžkém střetu s prezidentem, který hlasitě uváděl, že má naprosto jiné údaje. Což se potvrdilo, takže přesídlilo skoro 250 žadatelů, kteří podle velvyslance původně neexistovali. Nyní se situace vyhrotila do té míry, že ambasáda těžce nestíhá, dokonce tak, že Počuch ve čtvrtek řekl, že bez pomoci z pražských ministerstev by zájemci vzhledem k počtu žádostí mohli přijít na řadu až příští rok v květnu!!!! V květnu 2016! U pár stovek migrantů, kteří musí dokazovat, že mají české předky!!!! Na rozdíl od masy migrantů, která nemusí dokazovat vůbec nic, a kterých jsme, podle Dienstbiera, Bělobrádka a Pánka schopni okamžitě přijmout tisíce!!!!! Idioty z nás nedělají jenom v Bruselu, Berlíně, Vídni nebo Paříži. Ale také v Praze. Zeman měl naprostou pravdu, když požadoval Počuchovo odvolání. Nekompetentnost je zřejmá a zarážející. Stejně tak podivná imigrantská praxe českých úřadů! A to nemluvím o tom, že Borys Iljuk, předseda Rady černobylských krajanů při Sdružení Čechů z Volyně tvrdí, že podle jeho informací mohou být žádostí tři až čtyři tisíce. Tedy nikoli stovky v podání, podivného velvyslance v Kyjevě. A  Iljuk oprávněně dodává „Na krajany z východu se v nynější uprchlické krizi zapomíná,” stěžoval si. Jak by ne, když mama Merkel je matkou všech muslimů. Ukrajinci už ji dávno nezajímají. Natož ti s českými kořeny.