Média křičí: ,,Prý rozděluje národ, prezident republiky Miloš Zeman. Není to náhodou obráceně, že prezident nás stále více stmeluje a posiluje… a média nás rozdělují! Jak s nimi naložíme občané?


Břetislav Olšer
30. 10. 2015   Rukojmí 

Tak se prezident Miloš Zeman dožil jednasedmdesátky; narozeniny oslavil v New Yorku a rád tvrdívá, že pouze hlupák nemění svůj názor. A to se mě týká. Nevím, jestli jsem či nejsem hlupák, ale na Miloše Zemana jsem změnil názor radikálně. A pořád slyšíme tu samou frází o tom, že rozděluje národ. A co jiného má dělat prezident zvolený poprvé přímou volbou? Kdyby za ním všichni stáli jako jeden muž, zase by mu bylo vyčítáno, že je to totalita jako v  minulém režimu. Čím ho rozděluje, když drtivá většina Čechů jako on odsuzuje islamisty i nepřizpůsobivé běžence. Prezident Miloš Zeman jako hlava státu Česko vzkázal uprchlíkům na českém území, že je do Česka nikdo nezval. Uprchlíci podle něj musí respektovat pravidla této země. „Pokud se vám to nelíbí, běžte pryč,“ vyzval je v rozhovoru z Lán.

Před šesti roky jsem viděl svět z ponorky přes kalnou vodu a nedal na svoji intuici, ale na rafinovaně účelové průzkumy. Podle bádání společnosti SANEP – Střediska analýz a empirických výzkumů, které se ptalo ve druhém zářijovém týdnu roku 2009 po internetu reprezentativního vzorku 9 470 lidí ve věku od 18 do 65 let, jasně zaznělo: Návrat Miloše Zemana si přeje pouze 21 % dotázaných, přičemž 70 % z nich tvoří voliči ČSSD a 20 % voliči ODS. Sedmnáct lidí ze sta nemá na Zemanovu budoucnost jasný názor. Přes 62 procenta je však zásadně proti návratu Miloše Zemana do politiky… (Uvítání Zemana v Číně… https://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-vBU)

A k tomu jsem napsal do svého blogu Pane Miloši, významný přeběhlíku, objímejte dál stromy na Vysočině. mimo jiné: …”Pokud by se ještě jednou ucházel o post prezidenta, přes 74 procent respondentů by ho nezvolilo. Přeběhlíky a osoby, co dostávají na frak, prostě voliči nemají rádi, o těch vícenásobně zneuctěných narcisech ani nemluvě. Věřili by voliči Zemanovi, který byl hlavním strůjcem opoziční smlouvy mezi ODS a ČSSD, přičemž dnes její potenciální novou podobu tvrdě odsuzuje a zesměšňuje…? Asi pro Zemana a Paroubka platí: “pěšky jak za vozem” aneb “jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet”. Kdo jiný tak dokonale lavíruje ve svých názorech o 180 i víc stupňů jako Jiří s Milošem…? Přesto slibuje, nebo straší, že “pokud bude Česku ještě hůř, tak se vrátí”, a patolízalsky dodal, že “šrotovné je extrémně pitomé…”

Tolik má “moudrá” slova z roku 2009. A navíc jsem dal k dobru svoji docela racionální myšlenku, že vůdci národa by měli být zazobanci z Forbesu, s miliardami na rozdávání, co nepotřebují brát milionové a vyšší úplatky; mým idolem v tomto ohledu byl tehdy nejbohatší český politik Karel Schwarzenberg. K tomu jsem dal k dobru blog Vezme to pan kníže hezky po „gatesovsku“ od podlahy…?

byl pátek 8. března 2013, Mezinárodní den žen a Miloš Zeman si možná vzpomene i na další část své řeči, kterou pronesl 24. ledna 2003: …”Dámy a pánové, dovolte mi skončit jedinou osobní poznámkou. Považoval jsem za samozřejmé, že ty z Vás, které jsem v uplynulých dnech měl možnost oslovit, nebudu přemlouvat, aby mne volili, nebudu jim za to nabízet lukrativní místa, nebudu, což mně někdy dává trošku přemáhání, pomlouvat ani slovem své protikandidáty, ale pouze a výlučně je seznámím přesně s tímto programem. A říkal jsem tuto představu na všech poslaneckých a senátorských klubech, říkal jsem ji vždy stejně, bez ohledu na to, ke komu jsem mluvil. Prosím Vás proto o jediné. Považujte tento nelobbistický postup nikoli za výraz neúcty nebo nezájmu o Vás, ale naopak prosím, abyste jej považovali za výraz hlubokého respektu k Vaší svobodné vůli a k Vaší svobodné volbě…”

Podcenil své proradné voliče, ale kdo si počká, ten se dočká. I navzdory tomu, že mezi pětistovkou hostů prezidentské inaugurace 2013 bude partička, jejíž členové vypadají jako číšníci. Ovšem, nešlo o personál, nýbrž o zástupce strany TOP 09, kteří si svým demonstračním motýlkem chtěli připomenout poraženého prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga… A pak nastalo mé obrácení Ferdyše Pištory; přišel totiž březen 2013 a mé názory se změnily o 180 stupňů. Můj blog zněl upřímně, ale šokovaně: Tak jste mě doběhl, nevyzpytatelný důchodče z Vysočiny…

Citace: “Čekám na inauguraci nového “přímého” českého prezidenta a pořád mi to nedochází. Mým favoritem byl přece Jan Fischer, ale Vladislavským sálem dnes bude důstojně kráčet znovuzrozený důchodce Miloš Zeman (68). Když jsem s ním dělal před rokem rozhovor, byl na třetím místě. Pak ale první přímou volbu prezidenta ČR v druhém kole s desetiprocentním náskokem vyhrál. Na Hradčanském náměstí i na třetím nádvoří jsou instalovány velkoplošné obrazovky, jež přenášejí veškeré dění z Vladislavského sálu. Kromě zástupců obou komor parlamentu zde bude také nejužší vedení SPOZ, nové politické strany o ”literárním” názvu Strana práv občanů Zemanovci

V žádném případě by to prý neměla být partaj, která by kopírovala programy jiných stran. Tím novým tématem by mělo být rozšíření práv občanů. Strana vznikla ze Sdružení Přátelé Miloše Zemana, aby usilovala o podporu své ikony pro prezidentskou volbu. Občanské sdružení bylo 24. července 2008 oficiálně zaregistrováno Ministerstvem vnitra ČR. Miloš Zeman už tak měl přes pět set zaregistrovaných přátel, co o sobě dávali patřičně vědět; chtějí údajně kultivovat české politické prostředí… Vojenská přehlídka v Moskvě projevem síly, aneb Evropa jako základna NATO z armád 30 zemí?

Zmiňovaná inaugurace měla své zvláštnosti; v průvodu byly neseny Řády bílého lva a TGM, také slavnostní výtisk Ústavy ČR, na kterou skládali svůj slib prezidenti Václav Havel a Klaus. Ve Vladislavském sále byly též vystaveny jmenovací listiny T. G. Masaryka, Edvarda Beneše a Emila Háchy. Zpestřením bylo i slavnostním předáváním klíčů od Pražského hradu. Kromě historiků, památkářů a pracovníků Hradu se na pátek připravují i policisté. Na inauguraci bylo pozváno na 500 hostů včetně všech členů Sněmovny a Senátu. Odmítnutí Hrabala, odstranění portrétů prezidenta Zemana ze škol, pochvala Hitlerjugend z Jemnice, aneb Proč asi polovina studentů musí dělat reparáty z maturity?

Několik desítek zákonodárců však prý nepřišlo, jelikož nesouhlasilo se způsobem, jakým Zeman vyhrál volby, poslanci TOP 09 zase narukovali s motýlkem, aby tak vyjádřili, že stojí za Karlem Schwarzenbergem, kterého Zeman porazil. Jen placky: “Volím Karla” chyběly. Miloš Zeman měl ale jiné, milejší povinnosti; hrdý na svoji první dámu a krásnou dceru složí slib prezidenta republiky, pak ho čekala vojenská přehlídka na třetím nádvoří Hradčan, položil za zvuku sedmi zvonů květiny k ostatkům svatého Václava v katedrále svatého Víta, uctil památku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a na Hradčanském náměstí se setkal s občany.

Tomu všemu ovšem předcházela nečekaná šlamastyka. Jak hektická občas bývají vítězství. Na podzim 2002 vyhlásila ČSSD referendum pro veřejnost, koho by měla nominovat na prezidenta. Jeho vítězem se stal Miloš Zeman. Do první prezidentské volby ovšem ČSSD navrhla Jaroslava Bureše, protože Zeman byl ochoten se účastnit až volby druhé. To se mu splnilo 24. ledna 2003… Po neúspěšné volbě na prezidenta v roce 2003 se zkrátka zdálo, že bude Zeman už napořád jen důchodcem z Vysočiny, co pouze objímá stromy. Nejraději vysokánské smrky ve stáří 150 let…

Přesto se opět ocitl v politické mlýnici. Odpustí voliči marnotratnému synovi? Možná je zde dobré připomenout, co sám jednou řekl: „Vyvarujte se politiků, kteří se nedokáží smát, včetně toho, aby se smáli sami sobě…“ Pak mi poskytl rozhovor a mohl jsem se ho zeptat: Selský rozum mi říká, že jsou dvě možnosti, proč se vracíte do velké politiky; za “a” proto, že Vás už nudí objímat stromy na Vysočině, nebo za “b”, jelikož už máte plné zuby české panoptické politické scény…?

“Tak správně je “b”. Jeden můj soused na Vysočině se mě ptal, co říkám na ten blázinec v české politice. A já jsem mu řekl; to není blázinec, sousede, protože v blázinci máte jednak blázny a také psychiatry. A v české politice žádní psychiatři neexistují…”

Nedá mi, ale musím se vrátit do roku 1989. Zdá se mi, že až když už bylo každému jasné, že KSČ to má spočítané, napsal jste tři měsíce před “sametem” v srpnu 1989 v Technickém magazínu inkriminovaný článek “Prognostika a přestavba”…

“Musím dodat, že za tento článek mě komunisté už potřetí vyhodili z práce. Poprvé v roce 1969, podruhé v roce 1984. Článek vyšel v srpnu 1989 a ještě v listopadu téhož roku nikdo neočekával, že bude nějaká revoluce. Optimisté ji očekávali tak za dva, za tři roky, pesimisté až za pět deset let. Teď je velice snadné říkat, když už všichni víme, jak to dopadlo, že všichni věděli, co se stane. Vzpomínám si, že když jsme šli 17. listopadu z Vyšehradu na Národní třídu, tak jsme volali: A 10. prosince, kdy je den Lidských práv, zase tady. Takže, ani my, demonstranti,. jsme netušili, že za několik dnů se tento režim sesype…”

Nikdo z nás asi nezapomene na prezidentské volby, kdy jste byl velkým favoritem, kráčel jste hrdě a sebevědomě 24. ledna 2003 Španělským sálem Pražského hradu, ovšem volba pro Vás skončila poněkud nešťastně… Co jste podcenil?

“Je obecně známo, že proti mně hlasovalo 27 poslanců sociální demokracie, přestože dvě referenda, členů ČSSD a příznivců, jsem vyhrál. Dopadlo to však překvapivě; sociální demokracie neměla svého prezidenta, stal se jím Václav Klaus. Byl to podraz, ale ne na mé osobě, ale na ČSSD. Na druhé straně jsem poslancům v duchu poděkoval a děkuji dodnes, že mně umožnili deset roků klidného života na Vysočině…”

Novináře nemá moc rád, i když je potřebujete. Nebo ne? Není to trošku schizofrenie? Tvrdit, že novináři jsou pitomci, hnůj a fekálie, blbečci a póvl… Bez médií by ale neobstál. Miloš Zeman ale má jasno: “Ne já potřebuji novináře, ale novináři potřebují mě. Důkazem je i náš rozhovor, o který jste mě požádali vy a ne já vás… “ Projel jako premiér celou zeměkouli, proto ví své. Na mezinárodní konferenci „Evropa sjednocená a svobodná“ se ostře vymezil proti islámu. Soustředil se nejprve na paušální odsouzení všech vyznavačů islámu, který označil za „anticivilizaci“.

A k tomu mj. dodal: „Ideovým základem islámu je bezpochyby Korán. Muslima lze definovat jako vyznavače Koránu, podobně jako nacista je vyznavačem rasové nadřazenosti a antisemitismu nebo komunista vyznavačem třídního boje a diktatury proletariátu. … Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žijí v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog…“ Možná bude muset slevit ze své protiislámské rétoriky, aby dobře vycházel s arabskými diplomaty.

Miloš Zeman je nesmírně vitální, i přes svůj středně důchodcovský věk, a sám tvrdí, že mu lékaři zjistili jen nepatrné výchylky v jeho zdraví, ale o plících mu řekli jenom samou chválu. Proto pořád miluje svoji vlast. Jak to souvisí? Pořád totiž vášnivě kouří a nejen dýmku. ”Kouřím, protože mám rád naši zem. Tím, že kupuji cigarety, podporuji ekonomiku našeho státu. A tím, že kouřím, ničím své zdraví, brzy zemřu, a stát ušetří na mém důchodu…” Dva a půl roku od inaugurace prezidenta Miloše Zemana, aneb Klaněli se mu nejen čínští obchodníci, ale i američtí Židé…

A pak vznikla v Praze tzv. pražská kavárna, která jen číhala na kdejaké Zemanovo zaklopýtnutí, která notně ironicky a zhůvěřile komentovala. A nebylo toho málo, od nazývání Pussy Riot či zákona o státní službě pravými slovy, až po nazvání islámu anticivilizací, ukrajinskou krizi zase pojmenoval chřipkou a terorismus Islámského státu rakovinou, pak šel proti všem, když se rozhodl uctít odkaz desítek milionů padlých vojáků na přehlídkách k 70. výročí konce 2. sv. války v Moskvě či Pekingu, odkud si poté přivezl s přizvanými obchodníky smlouvy za stovky miliard.

A pořád slyšíme tu samou frází o tom, že rozděluje národ. A co jiného má dělat prezident zvolený poprvé přímou volbou? Kdyby za ním všichni stáli jako jeden muž, zase by mu bylo vyčítáno, že je to totalita jako v minulém režimu. Čím ho rozděluje, když drtivá většina Čechů jako on odsuzuje islamisty i nepřizpůsobivé běžence. Prezident Miloš Zeman jako hlava státu Česko vzkázal uprchlíkům na českém území, že je do Česka nikdo nezval. Uprchlíci podle něj musí respektovat pravidla této země. „Pokud se vám to nelíbí, běžte pryč,“ vyzval je v rozhovoru z Lán.

„Těmto lidem nejlépe pomůžeme na jejich území,“ dodal. „Každý má žít ve své původní zemi. Něco jiného je cestovat a poznávat jiné kultury a něco jiného ve své původní vlasti pro její prospěch pracovat. Myslím, že tito lidé by měli žít ve svých zemích, tam praktikovat svoje náboženství a nepokoušet se narušovat normální život v zemích, které mají jinou kulturu.“ A poté přistěhovalcům ještě vzkázal: „Pokud nedokážete přijmout pravidla hostitelské země, vraťte se domů, do své původní vlasti.“

Na střeše Rockefellerova centra ve výšce 260 metrů…

Opozice je relativně demokratický systém, proto musí být výměna názorů a je nepředstavitelné, že by všichni souhlasili se vším a se všemi. Naopak by měl platit princip filosofie Voltaira; s vašim názorem sice nesouhlasím, ale dám život za to, abyste ho mohl veřejně říkat. Ovšem, jistě uznáte, že by bylo paradoxní, kdyby záškvary z “pražské kavárny” měli vůbec ponětí, co je to demokracie. Prý si oblíbil mocné diktatury – Rusko, Čínu, kde byl na oslavách 70 let od konce 2. sv. války, byl ale též ve Vatikánu, kde byl úspěšný, stejně jako v Číně. Pozval papeže Františka, který přislíbil návštěvu Česka, Stejně tak učinil čínský prezident Si Ťin-pching, s nímž se setkal již dvakrát.

Inu, možná se někomu vítězství Miloše Zemana nad adoptovaným knížetem Spáčem I. nelíbí, ale jak praví klasik, mohou s tím nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co s tím mohou udělat… Dále již pouze odkazy na prezidentské počiny Miloše Zemana… více  na Rukojmí.cz