Ukrajinská groteska: Ukrajinci musí létat do Ruska „oklikou”!

Avatar
Původní autoři

Ukrajinská groteska: Ukrajinci musí létat do Ruska „oklikou"!

25. 10. 2015  První zprávy
 
Seriál, který by se dal nazvat „ukrajinskou groteskou“, má své pokračování. Aby se Ukrajinci dopravili do Ruska, musí používat zahraniční letecké společnosti a létat „oklikou“. 
 
Dnes totiž vstoupil v platnost zákaz letů mezi Ukrajinou a Ruskem. V tomto ohledu má Kyjev v úmyslu zvýšit počet letů západních společnosti létají do Moskvy „oklikou” přes Evropu.

Podle agentury TASS, to sdělil generální ředitel z Boryspilského mezinárodního letiště Eugene Dihne.

Iniciátorem zastavení letů mezi Ruskem a Ukrajinou se stal Kyjev, když 22.září uvalil sankce na ruské letecké společností. Za záminku si Jaceňukova vláda vzala skutečnost, že ruský letecký dopravce Aeroflot a jeho dceřiné společnosti létají na Krym. Zaskočené Rusko jen konstatovalo něco o patrné nesvéprávnosti činitelů Ukrajiny.

Moskva následně odpověděla recipročním zákazem pro ukrajinské společnosti.

23. října v Bruselu proběhly konzultace mezi Státní leteckou službou a  Federální agentura pro leteckou dopravu, ale na zrušení zákazu to nemělo vliv.

Je jen s podivem, že si prezident Porošenko a premiér Jaceňuk stěžují na problémy v obchodních vztazích ze strany Ruska, ale sami přijímají sankce, které ovlivňují zcela zásadně obchodní vztahy, jako je právě zrušení ruských letů na Ukrajinu. Nemluvě o zbytečných komplikacích a nákladech občanů obou zemí. Stejně podivné je mlčení Západu o tomto, již na první pohled geografickém nesmyslu, z nějž budou mít nanejvýš prospěch cizí letecké společnosti.

 

(kou, prvnizpravy.cz, ridus.ru, foto: arch.)

 
Související: