Média: Sebevražedný atentátník “Al-Káidy” odpálil pohlaváry IS. Výbuchy zahřměly na setkání “špiček” teroristické skupiny.

Avatar
Původní autoři

26. 11. 2015   zdroj
Sebevražedný atentátník v Rusku zakázané skupiny “Al-Káida” se odpálil na setkání pohlavárů skupiny “Islámský stát”, která je v Rusku zakázaná. Útok zabil stínového vůdce skupiny “Mučedníci Yarmouku” Mohammada Abu Ali al-Barida, známého pod přezdívkou Strýc.


Skupina “Mučedníci Yarmouku” působí v prostoru Golanských výšin a je známá svými krvavými masakry nepřátel. Incident, k němuž došlo na setkání vůdců jedné z větví IS, demonstroval rozkol mezi dvěma teroristickými organizacemi, píše Fox News.

Úspěšný útok soupeřů ohlásila okamžitě v sociálních sítích větev “Al-Káidy” “Al-Nusra”, která nazvala svého příznivce, který spáchal teroristický čin, hrdinou. Závažnost úderu, způsobeného “Islámskému státu”, komentovali vojenští experti.

“Islámskému státu”, který kontroluje syrská území, jež jsou nejblíže k Izraeli – Golanské výšiny, byla zasazena vážná rána. Najednou ztratil “špičku” v regionu,” soudí veterán izraelské vojenské žurnalistiky Jediot Aharonot.

Experti konstatovali, že nehledě na to, že na severu Blízkého východu se snaží působit společně, na jihu konkurence mezi teroristy narůstá každým dnem, teď přešli do akce.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová