Obrat v uprchlické politice

Avatar
Původní autoři
11. 11. 2015    zdroj
Rakouská ministryně vnitra vítá obrat v německé uprchlické politice a označuje ho za „ obrat od uvítací kultury bez hranic ke kultuře rozumu a míry“, uvádí Hintergrund. Německé ministerstvo vnitra totiž oznámilo, že do budoucna se ustanovení Dublinu mají opět vztahovat i na syrské uprchlíky.

Konkrétně to znamená, že všichni uprchlíci, kteří přicestovali do Německa po 21. říjnu, mají být navráceni do těch zemí, ve kterých byli při příjezdu do EU poprvé zaregistrováni.Tím se ruší usnesení, podle kterého se Dublin prozatím na uprchlíky ze Sýrie nevztahuje.
Podle serveru Hintergrund je to další rozhodnutí německého ministra vnitra Thomase de Maiziére , jak zabránit dalšímu přílivu uprchlíků. Předcházelo mu ustanovení o omezení následného přicestování rodin s dětmi.
Uprchlická krize má své politické důsledky. Zatímco v nejnovějších anketách Unie prohrává, AfD má poprvé dvojmístné číselné hodnoty. 51% Němců si myslí, že tak velký počet uprchlíků nezvládnou.
Organizace lidských práv Pro Asyl se přihlásila s ostrou kritikou. Toto opatření pošle „ženy a děti“ na smrt. Také ohlášený postup podle Dublinu přinese těm, na které se bude vztahovat, bídu a utrpení.
„Po „letní pohádce“ přichází zima. A ta, podle toho, jak se ohlašuje, může být ledová“, uzavírá Hintergrund.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdeňka Holešová
Zdroj: Kultur der Abschreckung, Hintergrund , Thomas Eipeldauer, 11. November 2015