Pařížský pátek třináctého a válečný scénář k tomu

Stanislav Blaha
23.11.2015  E-republika

Kdo s čím zachází, s tím také schází. Dnes už bohužel naplněné heslo z naší několikaleté série článků “Fakta o Sýrii”.
Kdo s čím zachází, s tím také schází. Dnes už bohužel naplněné heslo z naší několikaleté série článků “Fakta o Sýrii”. Tak se ptejme: Proč Francie? Pokud nechcete číst celou naši sérii o Sýrii či Libyi, doporučujeme tento článek ze Zvědavce o prehistorii útoků.


Strůjci útoku

Podívejme se na některé profily pachatelů. A pokud vám připomínají staré dobré bijce z dob začínajícího Sturmabteilung během 30. let v nacistickém Německu (SA-mani), tak je to v době nezaměstnanosti a bezradnosti korporátního fašismu podobnost jistě zcela náhodná.

1. Útočník z klubu Bataclan – Ismael Omar Mostefai
Rodilý pětadvacetiletý Francouz alžírského původu z francouzského Charters. Osm záznamů v trestním rejstříku, přesto nikdy neuvězněn. Byl veden na seznamu islámských radikálů, na přelomu let 2013/2014 údajně několikaměsíční pobyt v Sýrii. (Zdroj zde.)

2. Útočník z klubu Bataclan – Samy Amimour
Rodilý osmadvacetiletý Francouz alžírského původu. Bezpečnostní složky v roce 2012 překazily jeho odchod do Jemenu a začaly ho vyšetřovat pro podezření z terorismu. Před dvěma lety Amimour odešel do Sýrie, a porušil tak podmínky kauce. Od té doby na něj byl vydán mezinárodní zatykač. Jeho rodina žije na pařížském předměstí Bobigny. Jeho otec tvrdí, že ho navštívil ve výcvikovém táboře ISIL a pokusil se jej marně přesvědčit, aby přestal bojovat a vrátil se do Francie. (Zdroj zde.)

3. Útočník z fotbalového stadionu – Ahmed Almuhamed
Jeden falešný pas na toto jméno byl nalezen u roztrhaného těla sebevražedného útočníka. Jeho otisky prstů se shodují s registračním formulářem, který muž udávající jméno Ahmed Almuhamed a syrské občanství vyplnil při příjezdu na řecký ostrov Leros. (Zdroj zde.)

4. Útočník z fotbalového stadionu – Bilal Hadfi
Dvacetiletý Francouz marockého původu studující v Belgii se dostal do hledáčku belgických tajných služeb poté, co na začátku tohoto roku navštívil Sýrii. Byl na něj vyhlášen mezinárodní zatykač. Zřejmě právě Hadfi je tím teroristou, u kterého ochranka stadionu našla vestu s výbušninami. Odpálil se v momentu, když ho začali prohledávat. Belgická policie čelí kritice poté, co se zjistilo, že čtyři z devíti útočníků přišli z Bruselu. (Zdroj zde.)

5. Útočník z fotbalového stadionu – Neznámý
U jednoho z těl sebevražedných útočníků byl nalezen také egyptský pas. Egyptské úřady tvrdí, že se jednalo o oběť útoku.

6. Útočník z restaurací – Ibrahim Abdeslam
Jednatřicetiletý v Belgii žijící francouzský občan alžírského původu. Nezaměstnaný vášnivý „hulič“, který podle jeho manželky v životě nevkročil do mešity a nezajímal se o politiku. V minulosti dvakrát ve vězení za krádeže. Právě on si pronajal černý seat, ve kterém byly následně policií nalezeny kalašnikovy a zásobníky. Ibrahim se odpálil u Cafe Comptoir Voltaire. (Zdroj zde.)

7. Komplic na útěku – Salah Abdeslam
Šestadvacetiletý Ibrahimův bratr je údajně tím, kdo si v Belgii pronajal vůz Volkswagen Polo, který ke koncertnímu sálu Bataclan dovezl tři sebevražedné útočníky. Ti tam poté zastřelili zhruba dvě třetiny z celkového počtu 129 obětí pátečních útoků. Na Salaha Abdeslama je vydán mezinárodní zatykač. Policisté bruselského rodáka nakrátko zadrželi už v sobotu ráno. Místní policie jej zběžně zkontrolovala na hranicích s Belgií u města Cambrai a nechala projet. (Zdroj zde.)

8. Mozek celé operace – Abdelhamid Abaaoud

Osmadvacetiletý Belgičan pocházející z bohaté rodiny s marockými kořeny, údajný mozek celé operace. Vězněn za ozbrojenou loupež. V Sýrii se přidal k ISIS, pátrá se po něm od lednové razie ve Verviers, kdy se vyšetřovatelům podařilo překazit chystaný útok větších rozměrů. Byl zastřelen při razii v St. Denis, druhým zastřeleným měl být údajně Abdelhamidův bratr Júnis. (Zdroj zde.)

Dali jsme schválně celou infostránku z francouzského ministerstva vnitra k tomuto pachateli. A tyto šílené borce nechaly tajné služby léta běhat a organizovat džihád pro Sýrii v celé EU. Bezpečnostní složky se obávaly, že teroristé přijdou do Evropy mezi uprchlíky, např. ze Sýrie. Ale zatím platí, že všichni známi strůjci pařížských útoků byli občané EU. Proto přecházeli hranice bez obtíží, i když byli na seznamech radikálů. Všichni dosud identifikovaní útočníci mají francouzské státní občanství. Všichni jsou v databázích tajných služeb a policie kvůli radikalismu anebo předchozí násilné trestné činnosti.
 

Kritické hlasy

Vybrali jsme také několik zajímavých citací na toto téma, například Kritika od francouzských Pirátů.

Pirátské listy napsal(a):

Chystat se na mír znamená přestat volat po válce. Provolávání Vallse, Sarkozyho a Le Penové prohlubují nenávist a zakrývají skutečné problémy. Již po desítky let západní mocnosti – a obzvláště Francie – vyrábějí a vyvážejí obrovské množství zbraní. Armády na Blízkém východě a v Africe podporují soukromé zájmy, které jsou velmi vzdálené obraně lidských práv a demokracie. Toto musí skončit. Západ, Francie, by měly rychle nastoupit na cestu solidarity, obnovy a sdílení bohatství k všeobecnému prospěchu. Chystat se na mír znamená bojovat za svobodu, a ne se ji snažit cynicky omezovat, jak se tomu děje po lednových útocích na Charlie Hebdo. Desítky represivních zákonů přijatých v posledních letech dále prokázaly svoji nefunkčnost. Nemá smysl snít o totální kontrole obyvatelstva pomocí drahých a neužitečných černých skříněk, stát by se měl soustředit na získání většího počtu lépe placených lidí schopných ochránit to, co je pro demokracii nejdůležitější: životy občanů a jejich svobodu. Chystat se na mír znamená bojovat proti násilí. Proti mezinárodnímu násilí páchanému na těch nejzranitelnějších lidech žijících v postkoloniálních diktaturách. Proti stále častějšímu a přehlíženějšímu násilí páchánému na skupinách obyvatel stojících na okraji naší společnosti. Zločinci, kteří zaútočili z 13. listopadu, musí být dopadeni a tvrdě potrestáni. Každý z nás se přitom musí ptát sám sebe na zmařené příležitosti a geopolitickou zbabělost našich zemí, které přivedly svět do současné dramatické situace.

Tereza Spencerová si v Literárních novinách taky nebere servítky.

Tereza Spencerová napsal(a):

Západní politici chtějí peníze, ropu, prodávat lukrativní zbraně, udržet si nadvládu nad světem, a přitom nemohou „na plnou hubu“ přiznat, co vše pro to dělají a koho všechno přitom podporují. Je přitom jasné, že bez ohledu na to, jak moc se budou snažit odblokovat „svou“ část světa od světa, v němž neúnavně pomáhají eskalovat chaos a zmar (o milionech mrtvých LIDECH nemluvě), jejich snahy budou logicky marné. A trapné, stejně jako když Francie pod vedením Francoise Hollanda nyní halasně podnikla „nálety na pozice Daeše“ v Rakká, byť bojovníci Daeše tyto pozice opustili už po prvních ruských náletech z počátku října. Jsme svědky jakési hororové šou. Politici v ní činí vše, co svým štědrým sponzorům, výrobcům zbraní a sčítačům HDP na očích vidí, a snaží se dělat, že nevidí osud obyčejných lidí v Libyi, Jemenu, Libanonu, Sýrii… a vlastně ani ve Francii.

Jiní zase upozorňují na zaběhaný scénář řízených provokací pod falešnou vlajkou.

Outsidermedia napsal(a):

—-Už zase sebevražední atentátníci, co chodí do akce s pasy. Jeden je zastřelen, druhý se nechá vyhodit do vzduchu. A u jejich těl, ne někde v náprsní kapse nebo v autě, se najde neporušený egyptský a syrský pas. Že to nedává logiku? Nevadí, pozemní operace narychlo spíchnuté „koalice mstitelů“ proti IS a z toho nezbytně plynoucí konfrontace s Rusy v Sýrii bude. Stejně jako eskalace nenávisti mezi ovčany a Merkelovou „lehkomyslně“ pozvanými imigranty v Evropě, zadrátování hranic, omezení občanských práv a faktický rozpad EU. První prohlášení politiků po útoku, ještě předtím, než vůbec mohli znát jakékoliv relevantní výsledky vyšetřování, se nesla v jednotném duchu: „Jsme ve válce, občané, konečně si to uvědomte a chovejte se podle toho.“ Nerad sýčkuji, ale v Paříži v pátek 13. 11. 2015 proběhly Gliwice 3. světové války.

Marketing teroru

Člověk, který vypadá jako expert v oboru marketingu se pařížskému útoku z 13. listopadu podrobně věnuje na webu Medium.com.

Adam Hrubý napsal(a):

Alfou i omegou dobrého marketingu je práce s nejcennější lidskou surovinou — sentimentem. E&E: Evoke and exploit, tedy vyvolat a využít, je heslo vytesané v zasedačkách mnoha světových agentur. Paříž nezapomíná ani na jednu z těchto složek. Někdy se totiž marketéři snaží prodávat bez sentimentu a jindy se jim zase podaří vzbudit sentiment, který nemají zákazníci kde využít. Příkladem kampaně na podobné téma je nepříliš povedená tzv. uprchlická krize. Celá akce neměla žádnou identitu ani vhodné kanály k ukojení potřeb. Zadavateli se podařilo naplnit trh kvalitními a silnými emocemi (strach, lítost, zloba, nenávist, dojetí, kýč), ale cílové skupiny nedostaly šanci provést konverzi a stát se zákazníky. Chyběla dokonce standardní trička, placky či hrnečky s hesly. V sentiment managementu však #PrayForParis šlape jak hollywoodská romance. Zvládá jak vyvolat velké emoce, tak nabídnout jejich kanalizaci a pocit zadostiučinění.


Na závěr, prozatím

Nemůžeme bojovat proti středověkému klanovému a nábožensky nesnášenlivému myšlení středověkým klanovým myšlením, navíc vybaveným rasovým a náboženským podtextem. Je to cesta do pekel, i kvůli naší současné (a bohužel dočasné) technologické převaze. Špinavou jadernou bombu si dnes za pár miliónů z ukradené ropy opatří každý pitomec a nervový plyn sarin šel syrským teroristům z jejich chemických dílen v Turecku. Viz náš článek Nervový plyn sarin mají teroristé Al-Nusry a použila jej i vládní armáda.

A srovnejme reakci Putina a Hollanda na teroristický útok. „Demokrat“ Hollande svolá starosty a v prázdném a patetickém projevu oznámí, že kvůli teroristickému útoku v Paříži požádá o tříměsíční výjimečný stav. „Autokrat“ Putin pozve šéfy silových složek a ministra zahraničí a rozdá jim úkoly ve smyslu najít a potrestat všechny, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na sestřelení ruského dopravního letadla A321.

President Hollande dostal od parlamentu požadovaný tříměsíční výjimečný stav. Takže vláda pod vlivem korporátního fašismu nejprve organizuje teror v cizí zemi. K tomuto účelu nechá tlupu zločinců volně běhat po vlastní zemi, což je jediné rozumné vysvětlení nečinnosti evropských tajných služeb. Pak se vlastní teroristé vrátí domů, nebo ze strachu před prohrou v Sýrii už hned zůstanou doma. A doma dělají celkem logicky totéž, za co je cizí vlády platily v Sýrii. A na to konto tatáž vláda zruší na 3 měsíce demokracii a je otázka, v jaké formě ji znovu obnoví.

K tomuto scénáři připomeňme článek Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933. Jak vidíte, všechno tu už bylo, totiž loni a na Ukrajině. Nebo se podívejte na článek Pluralitní kolotoč Západu. Všechno jede podle plánu, jak je vidět.

– – –

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!


 

Související články: