DAEŠ má za sebou několik států, za nimi ve třetím sledu jsou USA. Bude Turecko Ukrajinou-2?

Avatar
Původní autoři

14. 12. 2015    zdroj
“Jak je možné držet si osmanizující se zemi (hovoříme o Turecku, pozn. IA REGNUM) v rámci NATO?” Tuto otázku vyslovil 9. prosince vůdce hnutí “Podstata času” Sergej Kurginjan ve vysílání televizního kanálu” Rusko-1″, když se účastnil diskuse programu” Zvláštní korespondent” s Jevgenijem Popovem.


Politolog vysvětlil, že to je strategický problém, protože se dotýká zájmů mnoha zemí: “Je však na takový zvrat připraveno například Řecko nebo Bulharsko? Je celkově Evropa připravena na osmanizaci Turecka, země, která se kromě toho, že je součástí NATO, uchází i o členství v EU?”

Naléhavost tohoto tématu podle Kurginjana dokazuje situace v Sýrii a Turecku, která byla doložena korespondentem Alexandrem Buzaladze: podle záběrů, promítnutých celostátně ve vysílání programu “Zvláštní korespondent”, Turecko začalo otevřenou válku proti Sýrii.

“To vysvětluje, proč má DAEŠ možnost používat tureckou rozvědku, turecký generální štáb a všechno ostatní. Proč tak vře? Protože je za ním ještě několik nejbližších států, ve třetím sledu jsou Spojené státy,” komentoval reportáž Sergej Kurginjan a uzavírá: “Takže Západ považuje sunnitský radikální islamismus za svůj nástroj a Amerika je připravena vzít do vleku radikální islamismus po celém světě. Proč potřebuje tento nástroj? Jen pro jednu jedinou věc – pro chalífát”.

Politolog poznamenal, že USA tak vytvářejí formáty světového uspořádání, které jsou neslučitelné se životem Ruska. To znamená, že budeme muset bojovat za jiné světové uspořádání – za svět suverénních světských států.

Bude Turecko Ukrajinou-2?    zdroj

“Zda Turecko přijalo protiruskou objednávku?” I tuto zásadní otázku vyslovil vůdce hnutí “Podstata času” Sergej Kurginjan ve vysílání programu “Zvláštní korespondent” s Jevgenijem Popovem na TV kanálu “Rusko-1” 9. prosince.

Politolog zdůraznil, že toto je důležité si vyjasnit, protože v případě kladné odpovědi” se musíme připravit na všechno, co vyplývá z přijetí této objednávky. Důsledkem je to, že to bude Ukrajina-2. Pokud to je Ukrajina-2, pak je situace smutná.”

Zároveň Kurginjan poznamenal, že Rusko se ohleduplně chová a bude chovat k tureckému lidu. Nechystáme se podléhat provokacím, když jsou naši novináři vyhošťováni z Turecka. A má to smysl, protože v naší zemi také žije mnoho Turků. Nicméně, podotkl politolog, “ať bychom se sebevíce mírněji chovali k tureckému vedení … nemá to smysl, protože Turecko bude pěstovat tuto protiruskou objednávku”, pokud ji přijalo.

“Na otázku moderátora Evgenije Popova “čí je to objednávka”, Sergej Kurginjan dal jednoznačnou odpověď: “Američanů, samozřejmě.Všemu dobře rozumíme.”

Vůdce “Podstaty času” také poukázal na absurditu oficiální verze tureckého vedení ohledně sestřeleného letadla: “Posoudíme jejich názor, že nějakých sedmnáct vteřin tam někde pobylo letadlo.Co můžete udělat za 17 vteřin? Za sedmnáct vteřin je těžké vyslovit, “Varujeme vás, prosím, vraťte se” nebo něco podobného. Takže to všechno bylo připraveno, ale my víme víc. Víme, kde se to připravovalo, jak letěla letadla AWACS, jak se chystala tato past, kde čekala v záloze letadla. Byla to připravená operace. Takže tato připravená operace byla s někým domluvena. V tom případě to je protiruská objednávka”.

Podle politologa existují mezi Tureckem a situací na Ukrajině zjevné paralely, podpořené i ostatními účastníky diskuse, vojenským expertem IMEMO RAN Igorem Chochlovem, ředitelem Institutu současné ekonomiky PhD Nikitou Isajevem. Isajev poznamenal: “Samozřejmě, Turecko je jednou z front Spojených států po celém světě. Ukrajina je stejná fronta. Všimněte si, že Turecko nyní rozehrává kartu plynu, i Ukrajina rozehrávala kartu plynu”. Isajev dodal, že, bohužel, budou rozehrávány a jiné karty, budou narůstat provokace a sazby v této vysoké politické hře.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr, Vladimíra Grulichová