Jsme pro sankce proti Rusku

Avatar
Původní autoři

Pavel Letko 
22.12.2015 E-republika

My můžeme být u toho, když se podaří takové země, které měly tu smůlu, že se na jejich území našla ropa, plyn, zlato nebo jiné čertoviny, zcela rozvrátit. Z takových zemí se totiž těží mnohem lépe a za lepší ceny než ze zemí stabilních, kde lid požaduje něco z prosperity a pokladů země, kterou obývá. Není tedy divu, že bychom potřebovali rozvrácené Rusko.

Jak nás ujišťuje Česká vláda a Novinky ZDE, Česká republika je pro sankce proti Rusku. Navzdory tomu, že se nám to prodraží, jak jsme psali v článku „Nord Stream 2: Konec tranzitního vydírání“.
 

Jsme opravdu tak zásadoví?

Proč trváme na prodloužení sankcí? Protože ruské zbraňové systémy mají podle různých zpráv naší dobře informované vlády v držení separatisté na jihovýchodě Ukrajiny. To nám samozřejmě vadí, protože státy NATO podporují a vyzbrojují v tažení proti vlastnímu obyvatelstvu vládu v Kyjevě. A my moc dobře víme, kdo jsou naši spojenci, a proto podporujeme sankce proti Rusku.

Takové sankce totiž komplikují život prostým lidem jak v Rusku, tak v Čechách, a to se nám líbí, to nám naprosto vyhovuje. Na to potřebujeme zásadovou vládu a ještě zásadovější opozici. Problémy, které svorně navaří, chudý lid s chutí sní. Hlavně když sousedovi (Rusovi) chcípne koza! To se budou naši presstituti radovat perem svorným a nerozdílným, ať už patří Babišovi, Bakalovi nebo jinému nestrannému poctivému podnikateli budujícímu zcela nezávislá média naší demokratické svobodné společnosti.

Zítra se bude tančit všude, protože jejich statistiky a nezávislé průzkumy našich vlasteneckých podnikatelů ukáží, kterak se v Rusku žije hůře s našimi sankcemi, než kdybychom s nimi pěstovali přátelství a volný trh, ve který jinak bezmezně věříme, jelikož nás to naučil jednak Klaus, a jednak náš Velký bratr ze zámoří. Takové tance jsou velmi užitečné, jak už věděli soudruzi zvláštního ražení, neboť pomáhají pominout fakt, že koza chcípla i nám, zatímco na zámku svačí křepelky a slavičí jazýčky, když zrovna neloví slony v Africe nebo nevečeří na dobročinné akci s výtěžkem ve prospěch ohrožených druhů zvířat.

Zkrátka na chudý lid musí být přísnost, aby věděl, kde je jeho místo. Bude-li zlobit, pošleme ho do války. Nejlépe samozřejmě proti Rusku. Ovšem, to si zatím z mnoha důvodů nemůžeme dovolit, a tak se musíme spokojit s Mali, Afghánistánem, Irákem a dalšími státy, které nás zaručeně neporazí, nýbrž naopak, my můžeme být u toho, když se podaří takové země, které měly tu smůlu, že se na jejich území našla ropa, plyn, zlato nebo jiné čertoviny, zcela rozvrátit. Z takových zemí se totiž těží mnohem lépe a za lepší ceny než ze zemí stabilních, kde lid požaduje něco z prosperity a pokladů země, kterou obývá.

Není tedy divu, že bychom potřebovali rozvrácené Rusko, protože tam mají surovin celkem dost. Mají i ropu a plyn, jež nutně potřebujeme, a tak by válka mohla být sice výnosná, jak už to bývá, zejména pro naše vlastenecké poctivé podnikatele, ale na druhou stranu by mohla být všem bez rozdílu zatraceně rychle pořádná ruská zima. Proto se naše sankce zásadně vyhýbají dovozu plynu a ropy. Ba právě naopak. Německo chystá rozšíření spolupráce s ruským Gazpromem v rámci výstavby plynovodu Nord Stream 2, vyhýbajícímu se dosavadním tranzitním zemím včetně Slovenska a Ukrajiny. V případě Ukrajiny nás to bude mrzet hned několikanásobně, protože jednak cena východního plynu ze západu bude dražší, někdo tu novou výstavbu zaplatit bude muset, že, a jednak budeme muset více dotovat Ukrajinu, která měla jako dosavadní tranzitní země celkem jednoduché příjmy za poplatky. Někdo takové ztráty Ukrajině bude muset nahradit. A kdo, ne-li my?

Každá zásada něco stojí
Jsme zásadně pro Majdan, a tak budeme podporovat Kyjev hlava nehlava. Zásadně v současné době pliveme na Východ, protože dlouho jsme zásadově plivali na Západ. Proto poctivě budeme sankcionovat Rusy všude, kde můžeme, a kde nemůžeme, budeme křičet „zrada“. Mám však sen, že jednou přijde den, kdy si Němci, Američané a Rusové podají ruce, našim pisálkům a politologům navzdory, a prodavači svého svědomí začnou konečně místo nevraživosti a nenávisti propagovat všeobecné přátelství se všemi národy a státy této Země.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!


 

Související články: