Putin spustil provoz druhé linie energetického mostu na Krym

Avatar
Původní autoři

15. 12. 2015      zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin nařídil prostřednictvím telemostu spustit dodávku elektřiny po druhé linii energetického mostu z území Krasnodarské oblasti na Krym. Informovala o tom agentura RIA Novosti. “Začněte”, dal prezident RF pokyn účastníkům spuštění.

Putin požádal, aby v dubnu-květnu 2016 bylo zajištěno zprovoznění dvou dalších linií dodávky elektřiny z Kubáně na Krym a dosaženo dodávek na poloostrov ve výši 800 MW. “To vykryje všechny potřeby Krymu,” dodal. Prezident poznamenal, že je nutné, aniž by se snížilo tempo, vybudovat vlastní generování elektřiny v republice, což nejen poskytne energii pro místní obyvatele, ale “vytvoří také podmínky pro hospodářský rozvoj.”

Ministr energetiky Alexander Novak, který se nachází v Feodosii, oznámil prezidentovi, že zajištění Krymu ruskou elektřinou dosáhlo 1 000 MW. Je to 80 až 100 procent potřeb regionu v závislosti na denní době. Druhá větev energetického mostu umožnila podle ministra převést krymský energetický systém do jednotného režimu práce s ruským systémem.

Novak upřesnil, že spolu s druhou linií byl spuštěn provoz nové rozvodny a také 122 kilometrů elektrického vedení.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr, Vladimíra Grulichová