Korporace dělají politiku, “reprezentanti” států přicmrdují

Avatar
Původní autoři

19. 1. 2016        AENews (kráceno)
Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít bankovní účet AENews. Důvodem je proti-migrační tématika našeho serveru! Vážení čtenáři a zejména finanční přispěvatelé našeho serveru AE News, věnujte prosím pozornost tomuto oznámení. Slovenská Spořitelna nám minulý týden dopisem oznámila, že nám ruší na Slovensku bankovní účet, a to s 2-měsíční výpovědní lhůtou. 


Banka jim nesdělila důvod, odmítla se s nimi bavit. Šéfredaktor AENews to tak nenechal a ve Vídni hovořil přímo v ERSTE se zástupcem pro Slovensko. Důvod uzavření účtu je ten, že server AENews a jeho obsah “není v souladu s morálními hodnotami a vnitřním kodexem skupiny ERSTE”. Slovenská Spořitelna v majetku rakouské Erste.

Jaký kodex to je, nebo jaké to jsou morální hodnoty, to se šéfredaktor nedozvěděl. VK je teď na cestě z Rakouska, napíše o tom možná větší článek, zatím vysvětlil po telefonu výsledek svého jednání. Je to skandální jednání a jde o případ bankovní diskriminace, věcí se bude zabývat jejich právník a bude zvažovat i možnost arbitráže a podání podnětu Evropské centrální bance pro podezření z nezákonné bankovní diskriminace. Banka zřejmě uzavřela účet z důvodů, které jsou v rozporu s listinou ZPS a také v rozporu s evropskými předpisy na ochranu spotřebitele před diskriminací ze strany významné tržní síly. Pokud se najde více subjektů, kterým ERSTE nebo její dceřinné banky uzavřely účty z nejasných důvodů, připojí se ke skupinové žalobě.

(Komentář NR (Ivan David). Korporace účinně cenzurují média závislá na přijmech z reklamy. Zakazují tématiku i autory, organizují negativí kampaně (mediální štvanice) i pozitivní kampaně (PR pro jejich chráněnce). Podobně se chovají i někteří poskytovatelé internetových služeb.)