Syrští domobranci si oblékli trička s portrétem zavražděného ruského pilota

Avatar
Původní autoři

24.1.2016   Sputník
Příslušníci syrské lidové domobrany zapojení do bojových akcí proti teroristickým skupinám na severu provincie Lázikíja mají na sobě trička s portrétem velitele posádky sestřeleného Su-24, podplukovníka Olega Peškova, který v Sýrii zahynul, sdělil RIA Novosti velitel oddílu domobrany.
Turecké vojenské letectvo sestřelilo 24. listopadu roku 2015 ruský letoun Su-24, účastnící se operace proti teroristům v Sýrii. Jeden pilot zahynul, druhého se podařilo zachránit. Ankara tvrdí, že Su-24 narušil vzdušný prostor Turecka. Ruské ministerstvo obrany to kategoricky popírá. Ruský prezident Vladimir Putin označil incident za „ránu do zad”” zasazenou pomahači teroristů.

Oleg Peškov: poslední let pilota Su-24
7„Několik našich chlapců účastnících se ofenzívy na severu Lázikije si obléklo trička s portrétem podplukovníka Olega Peškova. Vzdávají tak hold památce velitele Su-24, sestřeleného právě tady (na severu Lázikije), který hrdinsky zahynul”, řekl velitel.

Kde bojovníci sehnali trička s portrétem ruského pilota, velitel neupřesnil, zdůraznil pouze, že iniciativu svých podřízených podporuje.