Proč? Protože jsou v NATO přece!

– vlk –
24.2.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Neměl jsem v úmyslu dnes nic psát, už proto, že hlavní článek dnes obstaral kolega Vidlák a když píše on, opravdu není potřeba na Kosu dávat nic dalšího. Ale nedalo mi to. Píše o propagandě, kterou jsme denně zavalovaní… A já mám docela pěknou reálnou ukázku, jak to funguje.

Když skončil poslední summit o Brexitu a ústupcích Británii, téměř každé hodnocení politiků nad dosaženými výsledky bylo uzavřeno konstatováním ve smyslu – je potřeba udržet Británii v EU už kvůli současné ruské hrozbě. Totéž také hlavní sdělovadla. A samotní britští politici? Přirozeně, že to sdělil Cameron a předevčírem ještě daleko více rozvedl jeho ministr obrany – tváří v tvář ruské hrozbě budeme v Evropě silnější!

A nikdo se nad tím nepozastaví.

A to ani v souvislosti s tím, co bylo z britské strany deklarováno jako velké vyjednané vítězství nad Bruselem – zopakujme si to:

Británie nikdy nebude:

– součástí evropského superstátu

– nikdy nepřijme Euro

– nikdy se nezúčastní budování jednotné evropské armády

Jsem zjevně duševně nedostatečný já, když si myslím, že když někdo říká, že EU potřebuje VB a Británie EU jako ochranu před rozpínavostí Ruska a že v takovém případě britské odmítnutí účasti v evropských vojenských silách je naprostý nonsens, který to všechno popírá nebo z nás dělají totální pitomečky ti, co zřejmě považují odmítnutí Britů být součástí evropských ozbrojených sil za jejich zásadní přínos obranyschopnosti Evropy před hladovým ruským medvědem?

Kdyby nyní vstoupil do tohoto textu nějaký takový Klvaňa, Zahradil nebo Štětina – jistě by zaznělo – ale Britové jsou přece v NATO!!!!

Báječné! Takže Britové jsou v NATO… Hm a kdyby jim Evropa neustoupila, protože z jejich strany jde o klasické vydírání a oni EU opustili, tak by to tedy, když VB je členem NATO ohrozilo Evropu? Jak? Na to se nikdo odpovědět nenamáhá. Protože oni jsou … přece v NATO. Proto!

Dalšími, kdo zahráli přes víkend na protiruskou strunu důrazné akordy, byli bohuželministr obrany Stropnický a druhý muž v hierarchii NATO – generál Pavel. Ten první sdělil, že armáda nejspíše v létě vyšle do Pobaltí k ochraně Baltů před možnou ruskou agresí jednu rotu, tedy 100 mužů. A generál Pavel dovysvětlil, že to je nutné, aby jako Rusko dostalo náležitě na srozuměnou, že to NATO myslí s bráněním třech malých baltských republik vážně a že případný pokus o agresi by se Moskvě hrubě nevyplatil. Budu ho citovat:

„Já musím říct především, že přítomnost vojsk na východě aliance nemá za cíl Rusko vojensky ohrozit. Ta skladba malých jednotek není pro Rusko žádnou hrozbou. Má za cíl demonstrovat jednotu aliančních partnerů. My se snažíme přítomnost zajistit jako maximálně mnohonárodní, ne založenou na těžkých zbraních.“

Proč to sem dávám? Inu ze stejného důvodu – abych odprezentoval, co všechno je v dnešním mediálním světě možné a nad čím už se nikdo ani nepozastaví – dokonce ani editoři a vydavatelé příslušného sdělovacího prostředku, ačkoli v jednom článku dojde k samopopření výroků těch, kteří v něm figurují jako nositelé nějakého názoru – viz další citace, tentokrát Stropnického, ze stejného článku:

„Je to věc psychologie, je to poker. Ale já jsem přesvědčen, že ani Ruská federace si nepřeje nějaký konflikt,“

Vše výše zmíněné najdete ZDE.

Takže Británie musí zůstat v EU kvůli ruské hrozbě, ačkoli se odmítla podílet na případné evropské armádě, ale Evropa s ní bude bezpečnější !!!! a český ministr obrany posílá jednu rotu do Pobaltí, aby to bránilo ruské expanzi, na kterou on ovšem nevěří a vrchní vojenský činitel NATO mu to schvaluje, ačkoli ještě před 3/4 rokem měl o možnosti vojenské obrany tří baltských států před eventuálním ruským útokem následující představu:

Koncem května loňského roku totiž ohledně ruského útoku v Pobaltí viděl výsledek střetu takto – poznamenal, že Rusko je schopno obsadit Pobaltí během dvou dnů, během té doby by NATO na situaci nestihlo zareagovat. Jak se dočtete ZDE.

Nynější přítomnost tzv. sil rychlé reakce NATO v tzv. nárazníkových státech, od Bulharska, přes Rumunsko , Polsko a do Pobaltí na poměru sil naprosto nic nemění. Což musí být zřejmé i malému dítěti. A také je s námi jako s malými dětmi zacházeno – propagandisticky.

Na tomto místě nemohu udělat nic jiného, než sem dát jednu naprosto dokonalou karikaturu od ZB, která již na Kose, jako vtip dne byla:

ZB to pár tahy, s předstihem, popsal dokonale! Jsme totiž neustále přesvědčováni o tom, co se chystají Rusové zase zabrat – válku na Donbasu prý rozpoutali a drží při životě proto, aby vytvořili pozemní koridor mezi Ruskem, přes Donbas na anektovaný Krym. Kupodivu dosud se tak nestalo, ačkoli jim v tom nikdo nemohl zabránit hned po obsazení poloostrova a stejně tak v září 2014, kdy povstalci prolomili jižní úsek ukrajinské fronty a kyjevská armáda byla bezprostředně před zhroucením. Místo toho Moskva zastavila před bezbranným Mariupolem povstaleckou ofenzivu a podepsala Minsk I.

Podobně nyní slyšíme, co všechno si chce usurpátor Putin urvat svým angažmá v Sýrii a on, kupodivu v okamžiku, kdy je situace na frontě taková, že se obrana umírněných islamistů v Allepu a okolí nutně musí zhroutit v řádu dní nebo nanejvýš týdnů a Assadova vojska by jasně triumfovala, Putin zařizuje příměří a klid zbraní….

Nicméně takový Zahradil na adresu Ruska minulou neděli u Moravce sděluje:

Opravdu v některých situacích je zapotřebí se stavět jasně, černo-bíle, i trochu silově. To je jedna ze situací, kdy politika lavírování vůči Rusku by přinesla více škody, než užitku,“ uvedl v OVM.

„Bylo mi líto, že Obamova administrativa odpískala ten radar. A skoro bych byl rád, kdyby se Česká republika přihlásila k nějakému angažmá v této oblasti,“

http://www.novinky.cz/domaci/395449-stropnicky-s-ruskem-je-to-poker-cesko-by-mohlo-poslat-na-vychod-sto-vojaku.html

Ale musím se vrátit k tomu Pobaltí. Chápu, že si Stropnický, Zahradil nebo generál Pavel nepoloží sami otázku – a proč ten evidentně agresivní Putin neobsadil to Pobaltí už dávno, ještě před tím, než tam vůbec nějaké alianční síly přišly, když to z vojenského hlediska byla hračka? Mají přece své funkce a jejich udržení podobné otázky zakazuje!

Nicméně, co naprosto nechápu, že jim tyhle dotazy nedá některý z novinářů při nějaké tiskovce nebo osobním rozhovoru – pane ministře, pane generále, pane europoslanče – proč Rusko zatím neobsadilo Litvu, Lotyšsko, Estonsko?

Nepochybně bychom dostali jednoduchou a hrdou odpověď – Proč? Protože jsou v NATO přece!

Kterou by měl okamžitě střídat další novinářský dotaz – a pane ministře, generále a europoslanče – když na Rusko fungovalo, jako dostatečný odstrašující prvek členství zmíněných tří malých zemí v NATO, aniž by tam nějaké alianční jednotky byly a  ony fakticky neměly žádnou obranu, tak proč je tam musíme urgentně vyslat nyní, když ruské vojenské kapacity jsou hodně vázány v Sýrii, údajně se hroutí ruská ekonomika a Putin bojuje s narůstajícími vnitřními problémy a tudíž nebezpečí nějaké vojenské akce je tedy menší?

I zde by, zcela určitě následovala ona hrdá odpověď – Proč? Protože jsou v NATO přece!

Ano, je daleko jednodušší, příjemnější a hlavně výnosnější veřejnost neustále kropit tím divným moderním deodorantem jménem propaganda, než si dát práci a sebrat odvahu k samostatnému myšlení a kritickému myšlení a ptát se na podstatné nebo chtít nějaké vysvětlení u zjevných a záměrných účelových, eufemisticky řečeno – polopravd….

A omluvou není, že to Rusové dělají také! Zcela nepochybně, ale nevidím důvod, proč když to potřebují oni, to máme dělat a dokonce to vydávat za futrál vší pravdy my.