Dostával Tusk peníze také od BND?

9. 3. 2016 Vaše věc

Disident z časů komunistického Polska Krzysztof Wyszkowski se obrátil na prokuraturu s podezřením, že Donald Tusk se v minulosti dopustil vlastizrady. V oznámení sugeruje, že Tusk a jeho spolupracovníci přijímali peníze od německé tajné služby BND.
Investigativní novinář týdeníku „wSieci” Witold Gadowski se svém týdenním komentáři na Youtube k tomu ještě dodává, že v řadách Solidarity řídily vlastní sítě agentů také rozvědky Československa, NDR a Maďarska.

Na seznamu československých agentů mělo být 36 lidí.

Gadowski navrhuje začít po těchto lidech pátrat. Podle jeho soudu by možná po odhaleních bylo třeba přepsat moderní polské dějiny. Investigativní novinář s odvoláním na své rozhovory s bývalým šéfem vojenské tajné služby a pozdějším ministrem vnitra generálem Czeslawem Kisczakem mluví také o praktice východoněmecké Stasi, která měla „obchodovat“ se spisy lidí namočených do spolupráce s nacistickým režimem.

Již v minulosti bývalý generální tajemník Občanské platformy Pawel Piskorski řekl, že Donalda Tuska po roce 1990 financovala německá CDU.