Lhaní v zájmu demokratických hodnot

Avatar
Původní autoři

Václav Umlauf 
6.3.2016 E-republika

Novináři napojení na jedno procento a na koupené politiky vytvářejí lživé simulákrum světa proto, aby nám chránili demokracii.

Stránka Pundit Fact zveřejnila dlouhodobou statistiku jednoho z hlavních mediálních krmelců korporátek, čili webu Fox News. Společně se CNN a BBC tvoří hlavní zpravodajský kanál našich korporátních zpráv. Na výsledky se podívejte zde.

Odshora dolů: Prava – Možná pravda – Polopravda – Možná lež – Lež – Gatě v plamenech

Liščí zprávy lžou dosti neuvěřitelným způsobem, jak je vidět. Pravdivé zprávy mají jen ze 17 %. A vyslovené lži, když už z toto hoří kalhoty, ty mají 15 %. Všechno mezitím jsou polopravdy, které vytvářejí dnešní “realitu” podle zájmů těch či oněch vlivových skupin. Drzost, nebo spíše servilnost médií, už překonala komunistickou dobu. Tehdy nad novináři stál vnější cenzor a oni si považovali za čest dostat do novin aspoň něco trochu slušného. Dnes se sami od sebe překonávají v tom, jakou lež napíší, a komu se tím zalíbí.

Poslední příklad je z tohoto týdne. Syrský prezident Asad dával 1.3. velké interview pro německou veřejnoprávní televizi ARD. Celé interview v oficiální anglické verzi syrské vlády si můžete přečíst zde. Takže překrucovat slova prezidenta, s nímž dělám zcela oficiální rozhovor, který se nota bene nahrává, a následně je vyvěšen na vládních syrských webech v angličtině – to je naprostá pitomost. Ale prodejný novinář si nemůže pomoci, protože autocenzura se stala jeho druhou přirozeností. Upravuje a manipuluje všechno, co je v jeho dosahu. A teď nemluvím o nějakých privátních amerických nebo evropských korporátních novinách jako Washington Post, New York Times, Le Monde, Guardian nebo Frankfurter Allgemeine Zeitung. Manipulaci s Asadovým rozhovorem udělala veřejnoprávní německá TV placená z koncesionářských poplatků. Rozbor této manipulace najdete zde.

Tam jsme to na demokratickém Západě dopracovali. Pokud se naši čtenáři podivují nad výkony českých presstitutů, je třeba si uvědomit, že našinci musí dohnat, a hlavně předehnat jejich západní koupené kolegy. Musím uznat, že na tomto poli se jim vskutku daří, a je třeba je pochválit.

Zůstaňme ještě u Německa. Už 66 let tvoří tzv. Bundespressekonferenz hlavní show německé žurnalistiky. Novináři si pozvou politiky a debatují s nimi o stavu médií. Nyní se prodejnost německých médií už dostala do kritického stádia. Lhaní o Ukrajině, Sýrii, Libyi, smlouvách TTIP, o uprchlících atd. se dostalo do bodu, odkud pro tuto partu už není návratu. Prostě a jasně: lže se prakticky o všem důležitém, viz horní graf pro Liščí lháře. Takže tentokrát už se museli před veřejností hájit samotní novináři, nikoliv jen politikové. Poslechněte si tento záznam zhruba od 27:40, kde to máte černé na bílém.

Novináři, chycení při lhaní a obvinění posluchači, se brání tím, že přece existuje něco jako “obecná linie” německé politiky. Podobný náhubek je dán realitě i na úrovni EU. Takže novináři jsou “zavázáni” prosazovat tzv. “hodnoty” nebo “demokratickou vizi” buď německé vlády nebo EU. Takže lžou a manipulují pravdu, když je třeba. Vůbec bych se nedivil, kdyby stejným způsobem omlouvali cenzuru a svou vlastní autocenzuru i presstituti z českých veřejnoprávních médií.

Žijeme v tristním světě, kdy se lže v zájmu demokracie, lidských práv a lidské důstojnosti. Prostě se lže proto, aby ovčanům byl “zachován” svět tzv. “západních hodnot”. Takže novináři napojení na jedno procento a na koupené politiky vytvářejí lživé simulákrum světa proto, aby nám chránili demokracii. To je naprosto děsný stav.

S tím souvisí zánik investigativní žurnalistiky ve světě. K tomu si najděte výborný článek zde. Když máte tzv. “demokratickou”, “českou”, “EU” či “transatlantickou” pravdu, pak vám stačí malé stádo presstitutů v jednom světovém korporátním manipulačním agregátovém centru. To připravuje dané pravdy pro zbytek Západu. Víc presstitutů a novin už pak není třeba. A naopak je třeba, aby v zájmu hladkého provozu a úspor zmizeli ze světa. To mi nijak nevadí, ale agregace pravdy do jednoho velkého mediálního hnojníku, ta mi vadí. Ale co jsme chtěli, to máme.

Související články: