Němci sem budou vysídlovat migranty, to je úplně jasné

V.Klaus

16.3. 2016 Parlamentní listy (úryvek z článku)

Institut Václava Klause uspořádal v úterý 15. března debatu na téma migrační krize, kde autoři knihy Stěhování národů Václav Klaus a Jiří Weigl prezentovali další postřehy k fenoménu současné masové migrace.Klaus na úvod řekl, že 15. březen v současnosti nabývá nového významu, protože z Německa pro nás opět přichází nebezpečí. Nyní v souvislosti s tím, že masovou imigraci otevřeně podporuje německá kancléřka Angela Merkelová.
Faktorů vyvolávajících poptávku po příchodu do Evropy je podle Klause několik: 1. převrat Evropy do sociálního státu, kde společnost umožňuje některým lidem žít, aniž musejí pracovat, 2. převrat Evropy od národních států do Evropské unie, kde jsou rozmazané kompetence i odpovědnost, 3. fatální ideologický posun a opuštění tradičních evropských hodnot a jejichh nahrazení multikulturalismem, genderismem, humanrightismem a tak dále, 4. poslední kapkou bylo explicitní pozvání imigrantů.

Za tím vším je ambice vytvořit novou Evropu a nového Evropana, který nebude mít národní identitu a národní kořeny, vyprázdněného jedince bez identity, jenž bude „euroobčanem“. To, co se dnes děje, bylo podle Klause již dlouho připravováno.

Klaus vyprávěl, že na summitu v Caen, kde se řešila i migrace z Afriky, vyvolal „skandál“, když řekl francouzskému prezidentu Jacquesi Chiracovi, že kdyby neblbli se sociálním státem, tak Chirac „vyskočil“ a křičel, že chce Klaus zničit sociální stát.

„Němci sem budou vysídlovat migranty, to je úplně jasné,“ řekl Klaus. „Vše je třeba hledat v neblahé ideologii lidských práv,“ řekl Klaus. Podle Klause je nyní bojištěm Evropy, kde se strhne rozhodná bitva, Německo. Volební výsledek AfD označil za mimořádný.