Proč Evropa nezvládne uprchlíky, jako USA a proč migranti elitám nevadí…

Avatar
Původní autoři
Milan Radek

8.3.2016   Rukojmí
Chudých je na světě většina, pár miliard, a občas se pokusí o štěstí jinde. Jen to štěstí v EU je poněkud jiného rázu. V EU to jsou pečené holuby do huby, poslední dobou dokonce halal. Jinde je jen práce.Poukazuje se na to že v USA žijí miliony hispánců, a nic se neděje. To je pravda. Ale proč? Když se lidé ze Střední Ameriky a mexického venkova dostanou za hranice tak je nečeká uvítání, ani ubytovny a tři teplá jídla denně, natož kapesné. Čeká je jen taková nejistota že berou ty nejhorší práce za pár šupů, takové kterých se i nevzdělaný černoch štítí.

Může to vypadat že Američanům berou práci, což není pravda, i když kvůli tomu se dnes dělníkům platí méně. Inu nabídka a poptávka. Takže i méně chápavý musí pochopit proč se do EU valí to stěhování národů, což je sice nepřesné, když se národy stěhují, jedni jdou tam a druzí onam, jenže do EU to jde jen směrem dovnitř. Zkrátka jdou za chimérou kde už se vidí v bytě nebo domku, před domem bourák, svobodní hoši už vidí blondýnu v jejich posteli. Plus slušné kapesné odměnou za to že se přišli množit.

Toho se jim moc nedostane, pouze skromné živobytí, i když zadarmo, což zapřičiní budoucí radikalizaci, ale to je jiná kapitola. Proč to ale elitám nevadí? Snadná odpověď – jich se to nedotkne, leda na tom vydělají. Levná pracovní síla v USA, v EU díky dotacím to také leckomu sype, a k tělu si je nepustí. Asi jako když se aristokracie na začátku 20. století smála když se služebnictvo ošívalo když měli obsloužit lidi stejně chudého původu.

Například americká pop star Cher si dovolila na Twitteru zanadávat na ISIS a podpořila americké reformy na obdržení vízumů, a hned na ní média naplivala. Aby si to vyžehlila, tak ihned ohlásila že si vezme domů uprchlickou rodinu. Dobře, ale teď jak to bude v reálu vypadat – ona si je vezme, ubytuje někde v domečku pro návštěvy, a na jejím velkém pozemku je potká tak jednou za uherský rok. Pokud vůbec. A postará se o ně služebnictvo, pokud jí doma neposluhují hispánci, tak si je najme.

Ti budou po nich uklízet i záchod, možná se párkrát poblejou, ale zvyknou si. Hispánci berou úplně všechno. Musí. Nad těmi nikdo neslzí, nevítá je, nemají tisíce na převaděče, ani značkové oděvy, jen potřebují ihned práci. Takže proč by to jelitám mělo vadit? Akorát by se elity neměly pozastavovat nad tím že těm vidlákům – rozuměj těm chudším – to vadí. Takoví migranti budou u Cher vadit i tomu hispánskému služebnictvu, ale bude jim to prd platno, budou rádi že mají práci.

Totéž nabízí dnes Německo, dávají inzeráty do východnějších zemí na posluhovače a učitele k uprchlíkům, značka – vyšší plat. Prostě podlidi ze zahraničí tu hnusnou práci vezmou, když jim nabídnou prachy.

Ne snad že by lidem uprchlíci vadili. Nepamatuji že by na Čechoslováky nějak útočili nebo mlátili okna v ubytovnách, natož aby je pálili. Nebylo proč. Ale ti “vidláci” nejsou takoví kreténi jak se elitám zdá, a ví co jim škodí a co ne. Vietnamci, Ukrajinci, leckde Indové jsou vítáni nebo ignorováni. Čili rasismus to není.

Dnes jediná útěcha může být že na každého dojde, i když ty boží mlýny si dají na čas. Zkrátka každá podrazárna jednou praskne. I když elity ne vždy dojdou spravedlivému trestu.