Nová zbraň Hradu proti lživým médiím! Živé přenosy z akcí prezidenta Miloše Zeman po internetu pod taktovkou Ovčáčka

Avatar
Původní autoři

26.4. 2016   Lidovky
K nápadu streamovat akce prezidenta prý Ovčáček přišel po návštěvě polského prezidenta Andreje Dudy v Česku. „Streamování se velmi osvědčilo a projekt bude pokračovat nejen v dalších krajích. Videa jsou navíc uložena a tudíž veřejnosti dále k dispozici,“ odkázal mluvčí na svůj twitterový účet.

Ovčáčkovu iniciativu pochválil i sám prezident. „Natáčíme každé shromáždění s občany; prostřednictvím Twitteru, kde je tento záznam uložený, se každý může seznámit s chováním těchto řvounů. Mimochodem, mým ideálem je informovaný občan a tento Twitter plus Facebook je naším příspěvkem k lepší informovanosti občanů,“ prohlásila hlava státu.

Podle Karla Komínka z Institutu politického marketingu se Hrad snaží živými přenosy být blíže Zemanovým voličům. „Buduje si značku, že je člověk z lidu, který to jen dotáhl kousek dál,“ hodnotí. „Prezident a politici, kteří jsou na něj napojeni, jsou velcí kritici třeba České televize a jiných mainstreamových médií a tím, že si takhle vytváří vlastní médium, které bude informovat jen v otázkách, které považují za důležité, vytváří jistou alternativu,“ dodal Komínek.
Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/nova-zbran-hradu-proti-mediim-zive-prenosy-po-internetu-pod-taktovkou-ovcacka-1yb-/media.aspx?c=A160422_161153_ln-media_jzl