Ústupová politika Evropské unie vůči k Turecku

Avatar
Původní autoři

Yekta Uzunoglu
26. 4. 2016
Evropská unie vůči Turecku ustupuje, snaží dostat pod kontrolu migraci a přitom přehlíží, že Turecko si bere migranty jako své rukojmí a nebo naopak má EU jako rukojmí, kterému hrozí migranty. Přitom se stále tady mluví o EU, aniž bychom ale i my občané věděli, co to je EU! Kolik běžných občanů zná stanovy EU, její řád nebo organizační strukturu tzv. EU! Skoro nikdo a to není chybou občanů, ale výlučně EU! 

 
EU neučinila vůbec, ale vůbec nic efektivního, aby se stala institucí evropského občana. EU pro běžného evropského občana je virtuální institucí, která o jeho osudu rozhoduje. Ale ani zaměstnanci EU se vnitřně neztotožňují s touto institucí, jen pobírají dle božských ale i lidských zákonů vysoký plat a využívají neuvěřitelně široké výhody této instituce a nějak tak na občanech Evropy parazitují. EU, tak jak je vidět, slouží jako nadnárodní instituce pár silným členům k nadvládě nad ostatními menšími a slabšími státy Evropy a navenek vypadá, že je právní a demokratickou instituci. EU přinejmenším od pádu totality a po přijetí nových členů ze střední Evropy a z pobaltských zemí neučinila nic, aby se stala institucí občanů Evropy.

 Sňatek EU s Tureckem

 Nic ale vůbec nic aktivně neučinila, aby urovnala historické rozepře mezi evropskými národy a jednala s těmito národy, aby se evropsky kontinent zbavil svých nemocí a začal vnímat Evropu jako společný kontinent se společnými lidskými hodnotami všech občanů, všech zemí EU. Jediné, co EU učinila, bylo odstranění hranic a dovozních daní, aby ty silnější mohli prodávat své produkty na úkor průmyslu či zemědělství těch slabších. A co můžete od takové instituce při konfliktu nebo ohrožení tykajícího se celé Evropy očekávat? NIC! Ústupky EU vůči Turecku v tzv. migrační krizi jsou ústupky silnějších členů EU, které mají v Turecku své ekonomické zájmy a učiní vše i za cenu obětování evropských hodnot a dlouhodobého ohrožení demokracie a práva v samotné Evropě, jen aby nějaké podniky či banky silnějších členů nepřišly o své finanční zisky s Tureckem, to vše je tak prosté! A politici? Ti jsou jen nástroje těch hospodářských subjektů a činí to, co je od nich požadováno!

V náruči Erdogana integrovaná Merklova 

Ale celá evropská inteligence a i průměrná politická elita ví a měla by vědět, že za migrační krizí stojí výlučně Turecko, Saúdská Arábie a  Katar. Bylo to Turecko, které se vměšovalo do vnitřních záležitostí Sýrie a vyzbrojovalo před očima celého světa kde jakou zločineckou bandu včetně ISIS a tím vyprovokovalo válečný konflikt, jehož důsledkem je migrace občanů Sýrie i do Turecka. Ejhle – Turecko, které zná EU jako nefunkční, tak má v ruce smrtící zbraň vůči EU! A nikdo (ani po  pařížském atentátu, ale ani po nedávné tragédii v Bruselu přímo pod nosem činitelů EU) není ve stavu říci STOP: my si nenecháme zničit Tureckem a jeho společníky naši evropskou civilizaci a místo toho ustupují dal! Lidově řečeno: tancují tak jak Erdogan píská! Tento tragický obraz je přinejmenším dehonestuje všechny evropské hodnoty, to ovšem za předpokladu, že činitelé EU by si museli vážit evropských hodnot, což, jak je vidět, si neváží a evropským hodnotám nevěří a tak je jejich bytostným zájmem nepřijít o svá křesla a co nejdéle si zajistit svůj vysoký plat a všechny výhody, co mají z titulu svých funkcí či postů v institucích Evropské unie!

Tam kde je mnohoženství , nehledej lásku   

Turecko před pěti lety tvrdilo, že podporuje tzv. syrskou opozici, jelikož v Sýrii není demokracie, ale copak v Turecku je nějaká demokracie? Když Turecko za posledních pět měsíců se svou armádou a se zbraněmi, které částečně pocházejí ze zemí NATO, bombarduje svá vlastní města a zabíjí své vlastní občany a dohnalo 300.000 svých občanů k opouštění bombardovaných měst jen proto, že tito občané Turecka jsou kurdského původu! Proč Turecko neposílá arabské migranty ze Sýrie do jiných a ultrabohatých arabských zemí jako je Saúdská Arábie, Katar, Kuvajt a Arabské Emiráty? Copak je Česko bohatší než Emiráty? Copak je český občan muslim, aby přijal za svého souseda Araba a muslima? To platí pro všechny občany všech 28 států EU.

Přitom by třeba stačilo, aby Merklova jakožto kancléřka SRN, řekla: my se nenecháme vydírat, nenecháme zničit svoji civilizaci i za cenu toho, že Němci už nebudou jezdit na dovolenou do Turecka a zastavíme obchod s Tureckem! SRN je největším obchodním partnerem Turecka! Chtěl bych pak vidět Erdogana, jestli by si mohl hrát na vládnoucího kohouta všech lidí EU, kteří dobrovolně převzali roli slepic!