Roman Máca – „analytik think-thanku – sluníčkářský „hate-free“ bloger, kterého ve světě bohužel nikdo nezná…

Avatar
Původní autoři


Ladislav Kašuka
12.5. 2016   zasláno redakci NR
Tento prozápadní euro-optimistický bloger o mé osobě napsal sáhodlouhý článek, v  kterém v kritickém duchu zveřejnil mé fotky, mé články, některé mé vydavatele (po nichž také neopomněl hodit jedovatou slinu) a zmínil se o mé tzv. ruské a syrské stopě (což jsou mé články přebrané a přeložené zahraničními zpravodajskými weby)


Řekl jsem si, že mu jeho milou péči o mou osobu oplatím a napíšu o něm minimálně stejně obsáhlý článek, jako on napsal o mé maličkosti.
Bohužel musím říct, že to nedokážu, což mě velice mrzí a panu Mácovi se tímto hluboce omlouvám. Kromě několika typicky sluníčkářských webů a iDNES pana Babiše totiž tento autor nikde nepublikuje a v zahraničí po něm jak se říká „ani pes neštěkne“.
Čekal jsem, že najdu nějaké jeho publikace převzaté německým, britským, nebo americkým zpravodajstvím, ale kde nic, tu nic. Pokud jsem přece jen nějaký takový článek přehlédl, tímto se autorovi velice omlouvám, ale jeho zahraniční stopa, není bohužel na rozdíl od té mé (jak on sám píše) nijak výrazná.
Přeji mu jako kolega bloger a publicista, kterého vydávají naše i zahraniční weby a  občas i opravdové tištěné noviny mnoho štěstí a úspěchů a doufám, že jednou někdo najde nějakou tu stopičku i po něm J.
Ještě bych mu chtěl vzkázat, že kromě jím zmiňované ruské a syrské stopy, kterou jsem vedle té české a slovenské zanechal, existuje ještě mexická a kubánská ťápotka, kterou jistě jen nedopatřením přehlédl J.
K přečtení zde:
Také bych rád věděl, proč si myslí, že výkon normálního civilního zaměstnání někomu brání být současně publicistou, novinářem, nebo analytikem? Každý autor totiž nemá štěstí, že ho financuje nějaká ta „neziskovka“, pro kterou píše články na objednávku, takže podle mého je normální se nějak poctivě živit.
Na závěr přidám aspoň jednu fotečku tohoto nepříliš známého a úspěšného blogera (snad ho můj článek aspoň trošku zviditelní).
K tomu přidám odkaz na několik webů, na kterých „tvoří“ svá dílka a tím bohužel končím…