Slovo dal – slovo vzal: USA kardinálně změnily podmínku pro odvolání sankcí z RF …

Avatar
Původní autoři

Andrej Oreškin
13. 8. 2016   zdroj
“USA nezprostí Ruskou federaci sankcí za Krym, dokud nebude obnovena územní celistvost Ukrajiny”, oznámil americký velvyslanec na Ukrajině Jeffrey Payette. Americký diplomat hovořil o údajné absenci důkazů o proniknutí diverzantů na území poloostrova ….


“Politika dvojího metru, kterou se USA tradičně řídí, opět zafungovala v informační válce s Ruskem, řekl FBA Ekonomika dnes profesor Akademie vojenských věd, politolog-amerikanista Sergej Sudakov. Dnes je dokázáno, že Ministerstvo obrany Ukrajiny poslalo na Krym diverzanty, aby připravili teroristické útoky. A protože je celá Ukrajina manuálně řízena Washingtonem, nemohla americká vláda o této operaci nevědět.”

Americký velvyslanec na Ukrajině Jeffrey Payette oznámil, že americká vláda považuje za nepodložené obvinění Ruska o “vpádu na Krym.” Prý důkazy o proniknutí diverzantů na území poloostrova neexistují. Podle diplomata Washington ekonomické sankce vůči Rusku neodvolá, “dokud nebude obnovena územní celistvost Ukrajiny.” Dříve američtí představitelé opakovaně zdůrazňovali: sankce mohou být odvolány, pokud bude Moskva důsledně dodržovat Minské dohody o urovnání konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny.

“Ne první m rokem vedou USA prostřednictvím Ukrajiny informační válku s Ruskem. V roce 2015 poslal Washington na tento účel 350 milionů, letošní rozpočet je podstatně zvýšen – na 512 milionů. V rámci této války není pro Washington příznivé uznat zadržení ukrajinských diverzantů na Krymu. Jestliže dříve podmínkou pro odstranění sankcí z RF bylo plnění Ruskem Minských dohod, pak nyní se rétorika dramaticky změnila.

Stalo se tak proto, že demokraté, kteří jsou v Americe u moci, vidí vítězství Hillary Clintonové prakticky předurčené. A připravují půdu pro budoucí tlak na Rusko, který je již naplánován,” domnívá se expert ….

“Dokud Moskva nevrátí poloostrov” …

“V informační válce prohrává vždy ten, kdo mluví pravdu. Proto je pro Rusko lepší vůbec nepřijímat pravidla hry, vnucovaná Washingtonem. V budoucnu bude tlak USA na Rusko pouze narůstat. A pokud ruské vedení opakovaně zdůrazňovalo, že otázka návratu Krymu již nikdy nebude diskutována, tak Washington najde další záminky k výpadům. Ukrajina není nic víc než kámen úrazu a záminka,” konstatoval Sergej Sudakov.

Podle jeho názoru začnou USA po prezidentských volbách v listopadu ještě aktivněji využívat Ukrajinu v informační válce. Přičemž všechna fakta se budou zkreslovat tak, aby byl Kyjev prezentován jako oběť a Moskva – zlostný agresor ….

“Jak praxe ukazuje, americká taktika na vytvoření z RF “velkého nepřítele” nutí Evropu, aby těsněji spolupracovala s Washingtonem, v důsledku čehož Amerika získává stále více loajálních satelitů. USA již dávno přešly od politiky “měkké síly” ke strategii “řízeného chaosu” a otevřených vpádů, ale hlavní princip své strategie nezmění. Proto tlak na Rusko a vytvoření pro něj masky světového zla bude pokračovat,” uzavírá politolog ….

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová