Vysílání v zemi svobody: Televizní kanál ABC přerušil vysílání v okamžiku, kdy Trump nazval Clintonovou zakladatelkou DAEŠ

Avatar
Původní autoři

9. 8. 2016    zdroj
Americký televizní kanál ABC přerušil přímý přenos vystoupení kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa, když se zmínil o rozkvětu extremismu v době, kdy byla ministryní zahraničí Hillary Clintonová.


Ve svém projevu republikánský kandidát Trump poukázal na spojitost činnosti své soupeřky v prezidentských volbách s posílením pozic islamistů na Blízkém východě a v severní Africe. V tomto okamžiku bylo vysílání náhle přerušeno.

“Podívejte se na Orlando, San Bernardino, Světové obchodní centrum, podívejte se, co se ve světě děje. A my jsme DAEŠ (teroristická organizace, která je v Rusku zakázaná – pozn. red.) dovolili zaujmout toto postavení. Byla to Hillary Clintonová … měli by ji vyznamenat jako zakladatelku DAEŠ”, řekl Trump před vypnutím signálu.

Nejedná se o první prohlášení Trumpa o účasti Clintonové na vzniku teroristické skupiny DAEŠ. Dříve, v rozhovoru pro televizní společnost CBS, republikánský kandidát řekl, že Clintonová “vytvořila DAEŠ svou hloupou politikou” a musí za to nést odpovědnost.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová