Co to na nás zase zkoušíte. Kreml i MGIMO se smějí Západu za dnešní nařčení, že za pád MH17 může Rusko

Avatar
Původní autoři

28. 9. 2016  ParlamentníListy

Tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov prohlásil, že „zveřejněné údaje z ruských radiolokačních stanic jasně dokazují, že raketa, která mohla způsobit pád malajského Boeingu, byla vystřelena z oblasti, která se v té době nenacházela pod kontrolou ukrajinských separatistů, informuje server Rosijskaja Gazeta.

„Existují naprosto nezpochybnitelná fakta. V tomto případě je při vyvozování jakýchkoli závěrů třeba přihlédnout k poslední informaci, která byla zveřejněna. Konkrétně se jedná o data z radarů, které monitorovaly všechny létající objekty, které by mohly vzlétnout nebo přelétat nad oblastmi kontrolovanými separatisty,“ sdělil novinářům tiskový mluvčí prezidentské kanceláře Ruské federace v odpovědi na otázky týkající se závěrů týmů expertů zkoumajících příčiny pádu letounu MH17.

Podle Peskova zmíněné údaje dokazují, že raketa „mohla být odpálena pouze z oblasti, která se nenacházela pod kontrolou ukrajinských separatistů“.

„Já vám nedokážu říci, z jakého konkrétního místa byla raketa odpálena, tím se musí zabývat specialisté,“ uvedl Peskov a dodal, že zmíněné údaje nejsou žádnou hypotézou, ale nepopiratelnými fakty.

„To je něco, proti čemu nemůžete nijak argumentovat; fakta, která nelze zpochybnit,“ zdůraznil představitel ruského prezidenta a dodal, že je Rusko i nadále ochotné plně spolupracovat v šetření okolností tragédie.

. . .

(celý text ZDE)