Ministerstvo obrany RF odpovědělo na tirádu USA o “pytlích na mrtvoly”: “Masky jsou odhozeny, pánové?”

Avatar
Původní autoři

29. 9. 2016    zdroj
Ministerstvo obrany Ruska komentovalo prohlášení mluvčího ministerstva zahraničí USA Kirbyho, že v případě pokračování akcí RF v Sýrii, budou se ruští vojáci “domů vracet v pytlích na mrtvoly” a že “teroristické útoky přijdou do měst RF.” Ve svém projevu na mimořádném briefingu odpověděl generálmajor Igor Konašenkov na tirádu Kirbyho takto:

“Jeho slova jsou nejupřímnějším přiznáním americké strany o tom, že celá “opozice”, která údajně vede “občanskou válku” v Sýrii, je mezinárodní teroristická “internacionála”, kontrolovaná USA. Masky jsou odhozeny, pánové? Našim vojákům je dobře znám počet takzvaných vojenských specialistů v Sýrii, kteří plánují a řídí operace teroristů. Víme i to, kde se tito “specialisté” nacházejí. A pokud se někdo pokusí hrozby proti Rusku realizovat, sotva budou mít teroristé pytle a čas na útěk.”

Generálmajor Igor Konašenkov konstatoval, že, nehledě na do takové míry nediplomatickou rétoriku, je Rusko připraveno k dialogu s Američany. Přitom nesmí být podle Konašenkova v tomto dialogu dokonce ani náznak hrozby vůči našim vojákům a ostatním občanům Ruska.

Igor Konašenkov: “V otázkách zajištění bezpečnosti ruských občanů, ať jsou kdekoli, se smlouvat nebude.”

Na konci svého projevu vyzval generálmajor Igor Konašenkov Kirbyho, aby nezapomínal na důstojnickou čest. I když v současných podmínkách mohou být pojmy “americký důstojník” a “čest” neslučitelné, což již pan Kirby dokázal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová