Největší šmejd

Avatar
Původní autoři

Eric Best
22. 9. 2016  FinalWord

O2 ČR je pro Petra Kellnera totéž co Čapí hnízdo pro Andreje Babiše. Jen málo lidí chápe, jak Babiš převzal Petrimex, Lovochemii nebo Kostelecké uzeniny, ale všichni chápou, jak obešel zákon, aby získal padesátimilionovou dotaci na svůj nejlepší nápad. 

Málo lidí rozumí vyvádění majetku z Elektromontážních závodů Praha, churningovým transakcím s kuponovými společnostmi nebo odklánění technických rezerv z České pojišťovny, ale všichni rozumí bezostyšnému předražování datových služeb, které nebyly nikdy objednány, anebo okrádání bezmocných babiček.

Přesun k maloobchodu byla možná pro Kellnera obchodní nezbytnost, ale tím přede všemi odhalil svoji opravdovou tvář, stejně jako se to stalo Babišovi při přestupu do politiky. Kellner je žralokem typu loupeživého barona, a má smůlu, že žraloci dostali v češtině ještě horší pojmenování kvůli nevybíravým prodavačům hrnců a dek.

Je to pohroma jeho PR, když zástupci ČTÚ vystoupí v televizi, nazvou mobilní operátory šmejdy a prohlásí, že O2 je z nich nejhorší. Kellner díky uplaňování svých vybroušených dovedností v O2 určitě zbohatne, ale lidé si budou odplivávat, když uslyší jeho jméno.