Poprvé byly předvedeny možnosti tanku T-14 Armata. Video

Avatar
Původní autoři


11. 9. 2016     zdroj
Tank Armata byl poprvé představen veřejnosti na přehlídce 9. května loňského roku. Většina expertů tvrdí, že stroj je nejmodernějším tankem na světě. Na 11. září připravilo Ministerstvo obrany RF ke Dni tankistů unikátní video. Pozoruhodné je to, že na videu je nejnovější T-14 Armata, jehož možnosti nebyly dosud předvedeny. Video bylo zveřejněno na YouTube v sobotu 10. září.


 Videoklip obsahuje vyjímečná videa, která předvádějí možnosti současných domácích tanků. Nový tank Armata překonává překážky různých úrovních, počínaje louží a konče svahem. Také byly demonstrovány možnosti střelby tanků i na místě, i v pohybu.

Videoklip obsahuje vyjímečná videa, která předvádějí možnosti současných domácích tanků. Nový tank Armata překonává překážky různých úrovních, počínaje louží a konče svahem. Také byly demonstrovány možnosti střelby tanků i na místě, i v pohybu.


T-14 je vybaven taktickými a technickými vlastnostmi nejnovější generace, s nejnovějším automatickým podáváním munice, 125 milimetrovým dělem a také věží bez posádky, která je ovládána na dálku. Touto modernizací tanku nejsou životy samotných vojáků, nacházejících se uvnitř něj, ohroženy dokonce ani při odpalování nábojů. Státní zkoušky T-14 budou dokončeny v roce 2017.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová