Vojensko-průmyslový-mediální a monetární komplex: Válka je dobrá pro byznys

Avatar
Původní autoři

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
7.9.2016  E-republika

Vojensko-průmyslový komplex, který vytváří společně s médii, ale zejména bankami konstrukt, že náš život je ohrožen, chce velkou válku, aby odůvodnil svoji existenci.

Vlády se připravují na válku, jejím začátkem by měl být obrovská elektromagnetická detonace nad územím USA, píše veterán elitní jednotky zelených baretů v článku ZDE, který převzal i server Zero Hedge. Je zde i zmínka o České republice, která volá spolu s Maďarskem po zřízení evropské armády. Pokud by byla řízena stejně jako Evropská unie, tak potěšpánbůh.

Vzhledem k výzvě Angely Merkelové, aby se občané připravili pro případ katastrofy a zásobili se, dále k upozornění německé Bundesbanky, že v případě krize nemohou občané počítat s tím, že by Bundesbanka byla schopna zásobovat bankomaty penězi, jelikož to není jejím úkolem, a vzhledem k napětí v Rusku, kde probíhá přechod části průmyslu na válečný režim, není varování amerického veterána mimo.

Schůzka G20 žádné uvolnění napětí nepřinesla

Buď Hedvábná stezka nebo válka. Tento komentář pro ty, kteří umí anglicky, potvrzuje úpadek euroatlantické osy a přesun hospodářské moci na Východ a na Jih. Můžeme si vybrat, spolupracovat, nebo se stát obětí války. Jedna věc je spolupráce, druhá podřízení se novým plánům globalizátorů z Východu. A ti skupují přístavy, pozemky a vše, co lze za nahromaděné dolarové papírky ještě směnit, jako diví a Evropa se má těšit z příchodu čínských investorů.

Bohužel nemáme politiky, kteří by byli schopni představit nový evropský model spolupráce a řízení rovnovážných makroekonomických procesů, řešení finanční a dluhové pasti a sociální otázky v Evropě a vystupovat jako svéprávný, rovnocenný partner vůči USA, ale i Číně nebo Rusku. Máme pouze zbabělce, kteří vidí v politice prostředek svého životního zabezpečení a jsou ochotni ohnout hřbet a prodat i svou vlastní babičku, když jim z toho něco kápne. Podle toho se svět také na dnešní Evropu dívá. Jako na starou, unavenou, ustrašenou dámu, která si prohlíží krabičky se zašlými krajkami (naše evropské hodnoty) a rezignuje na svou budoucnost. Tím se ovšem stává snadnou kořistí.

 

Konflikt s Ruskem jako skvělý potenciál pro kšeft

Všechna západní média, a naše pochopitelně ještě víc, v posledních letech nedělala nic jiného, než představovala Vladimíra Putina jako největšího světového zloducha. Důvod je zcela jednoduchý: Konflikt s Ruskem představuje skvělý potenciál pro kšeft. Malá skupina nenasytných psychopatů touží dosáhnout větších zisků, stejně jako před I. a II. světovou válkou. Stačí těmto lidem naslouchat a citovat je, dřív než nás Evropské hodnoty označí za agenty Kremlu.

Tak například bývalý zástupce náčelníka armádního štábu Richard Cody, který je nyní činný jako viceprezident L-3 Comminications (což je sedmý největší zbrojařský koncern v USA, který v roce 2015 obdržel od americké vlády 7522 objednávek v hodnotě 5 miliard dolarů, řekl dle The Intercept:

„V důsledku konce studené války se rozšířil po světě mír, a to díky zanikajícímu Rusku a slavícím členským státům NATO. (Nezná ani zeměpis, protože zanikal Sovětský svaz). „Zeď padla“, řekl, „a všechny vojenské výdaje byly utlumeny.“ … „Nyní Rusko procitlo a vykonává tlak na spojence USA“, argumentuje Cody. “Národy, které patří do aliance NATO, by měly uvolnit 2 % HDP na vojenské výdaje“, říká. „Víme, že trend nahoru přijde a my se na to pořádně připravili.“

Aerospace Industries Association, obchodní organizace sloužící zbrojařským koncernům, požaduje zvýšení vojenských výdajů, aby se mohlo lépe čelit zvýšeným nebezpečím. A Wiliam Hartung, ředitel Arms and Security Project at the Center for International Policy přiznává, jakým přínosem pro byznys je ono údajné ruské nebezpečí:

Ruské žně umožní dodatečné zisky pro výrobce zbraní, jelikož se jedná o standardní argument pro zvýšení rozpočtu Pentagonu.  

Defense One píše rovněž o zvyšujících se vojenských rozpočtech jako o přímé odpovědi na „ruské nebezpečí“. NATO bude potřebovat nová letadla, drony, tanky a uzavírá článek citátem šéfa SAAB koncernu pro Velkou Británii Petera Cederleho:

„Nejsou to jenom USA, kdo vede „všeobjímající války“.

Vojensko-průmyslový komplex, který vytváří společně s médii, ale zejména bankami konstrukt, že náš život je ohrožen, chce velkou válku, aby odůvodnil svoji existenci.

 

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články: